Как да разберем дали е време да сменим дограмата?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Как да разберем дали е време да сменим дограмата?

Мнениеот milenapetrova » 08 Окт 2017, 15:15

Някой използвал ли е влагомер? Аз разглеждах в интернет, тъй като сме поръчвали доста неща от http://www.viva-b.com/hot-offers/ , реших първо там да проверя. Намерих един доста качествен модел и обмислям да го поръчам. Според вас влагомерите вършат ли добра работа?
Аватар
milenapetrova
 
Мнения: 44
Регистриран на: 03 Авг 2017, 21:02

Re: Как да разберем дали е време да сменим дограмата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Окт 2017, 11:41

Не виждам смисъл от влагомер, какво от това , като го има това устройство, проблема с влагата се вижда, акоима такъв, не бих дала луди пари, за дами казва, че съм прекалила със сушенето на дрехи у дома.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да разберем дали е време да сменим дограмата?

Мнениеот milenapetrova » 19 Окт 2017, 09:56

Не винаги е толкова лесно да локализираш влагата. С влагомера мога лесно да определя точката на конденз. На мен поне доста ми помогна.
Аватар
milenapetrova
 
Мнения: 44
Регистриран на: 03 Авг 2017, 21:02

Re: Как да разберем дали е време да сменим дограмата?

Мнениеот S_Milenska » 23 Окт 2017, 13:50

milenapetrova написа:Не винаги е толкова лесно да локализираш влагата. С влагомера мога лесно да определя точката на конденз. На мен поне доста ми помогна.

И какво направи, след като видя къде е точката на конденз? Подобри ли се всичко у дома след това?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да разберем дали е време да сменим дограмата?

Мнениеот Pipilota » 18 Дек 2017, 13:42

Изобщо не сменям аз, ако не ми вее, няма конденз между прозорците не я подменям, нали за това са нови, едновремешните дървените, дето се разхлопват изкарват по 50-60 години, та алуминиевата ли ще тръгна да сменям :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да разберем дали е време да сменим дограмата?

Мнениеот Гълъбина_55 » 06 Мар 2018, 18:28

Най-добре си вземи дървена дограма. Хем изолира, хем птичките могат да си свиват гнезда на нея. :whiteflying:
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Как да разберем дали е време да сменим дограмата?

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Мар 2018, 20:30

Гълъбина_55 написа:Най-добре си вземи дървена дограма. Хем изолира, хем птичките могат да си свиват гнезда на нея. :whiteflying:

Птичките на прозореца хич не са блазнещи, с техните пилешки куришки, които замърсяват и правят купчинки по первазите, да не говорим за бълхите, които разнасят.
От друга страна, съвременната дървена дограма е безумно скъпа, вярно, изолира и е за 40-50 години, но е страшно скъпа!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Предишна

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта