Как да сме сигурни, че детето се храни здравословно в училище?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Как да сме сигурни, че детето се храни здравословно в училище?

Мнениеот Мади Ранчева » 12 Мар 2015, 15:46

Всяка сутрин правя сандвичи за дъщеря ми, но виждам, че от време на време си ги яде вкъщи, което означава, че или хапва нещо, което е от лафката, в която се продават тестени закуски и прочее, или гладува, но и в двата варианта не ми харесва това :!:

Няма как да сме сигурни, че в училище детето яде само здравословни храни, но не зная как мога да преобърна това! Винаги се допитвам до нея какво иска да й приготвя за училище, не я карам само на едни и същи сандвичи, :| а и в повечето случаи така й изглежда обяда, който ми се дояжда само като го видя, съвсем питателно и вкусно! :!:
lunchbox.jpg
lunchbox.jpg (16.09 KiB) Прегледано 1532 пъти
Не зная какво да предприема, за да разбера какво хапва, когато е на училище, а сега това е от голямо значение, тъй като тепърва предстои да навлиза в пубертета и нездравословната храна й влияе в пъти по-зле отколкото на възрастен човек, да кажем :idea:

Какъв обяд приготвяте на детето си у дома и как да сме сигурни, че това е нещото, което хапва, а не вафлички и подобни? :roll: Надявам се да ми дадете съвет и да се помъчим да убедим децата си, че е по-добре да си изяде ябълката от това да се води по останалите хлапета, които си купуват крекери за обяд!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Как да сме сигурни, че детето се храни здравословно в училище?

Мнениеот Mamacita » 12 Мар 2015, 15:53

Не мисля, че можем да бъдем сигурни в това, което си купува от лафката и все пак не смятам, че е голям проблем, ако понякога си взима след сандвича шоколадче :idea:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Как да сме сигурни, че детето се храни здравословно в училище?

Мнениеот Ginger » 12 Мар 2015, 16:00

Права си, не можем да очакваме разни кой знае какви от децата, когато става дума за здравословно хранене, тъй като все пак са деца и лесно се подвеждат, въпросът е да не става обичайно хапване :idea:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Как да сме сигурни, че детето се храни здравословно в училище?

Мнениеот mangusta » 12 Мар 2015, 16:03

Много се надявам детето като порасне да не ме лъже особено, когато става въпрос за това, но никога в нищо не мога да бъдеш сигурен, надяваме се на тяхната съвест!
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как да сме сигурни, че детето се храни здравословно в училище?

Мнениеот Lollipop » 16 Мар 2015, 11:28

Много зависи от това, как научим детето си. Моето още не е тръгнало на училище, но ако няма джобни няма да има как да ги дава за глупости. Но трябва да има осигурена всякаква храна и по-основно, плодове, ядки. Неща, които биха му дали "полезна" енергия и не трябва да стои гладно. А понякога, че ще има своеволия е ясно.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да сме сигурни, че детето се храни здравословно в училище?

Мнениеот Mon_ton » 29 Апр 2015, 14:08

Защо не им приготвяте цяла кутия, да имат да хапват разнообразни неща при всяко огладняване? Ядки, ако са малко гладни, плод преди да дойде време за обяд и т.н. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да сме сигурни, че детето се храни здравословно в училище?

Мнениеот Malina » 29 Апр 2015, 14:25

Ако винаги изпращате храна на детето на училище, то ще има навици! Няма как да бъдете сигурно, дори и да не му давате пари, то друго може да го почерпи, по-добре да има възможност да си купи, ако иска, отколкото да намразва обяда си!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да сме сигурни, че детето се храни здравословно в училище?

Мнениеот Mon_ton » 26 Май 2015, 09:56

Malina написа:Ако винаги изпращате храна на детето на училище, то ще има навици! Няма как да бъдете сигурно, дори и да не му давате пари, то друго може да го почерпи, по-добре да има възможност да си купи, ако иска, отколкото да намразва обяда си!

Наистина май е по-добре да има някакви пари и ако прецени да си хапва с тях.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да сме сигурни, че детето се храни здравословно в училище?

Мнениеот Slavena » 26 Май 2015, 10:24

Аз не бих се притеснявала какво яде, достатъчно е да е нахранен.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да сме сигурни, че детето се храни здравословно в училище?

Мнениеот kauda » 01 Юни 2015, 17:10

Slavena написа:Аз не бих се притеснявала какво яде, достатъчно е да е нахранен.

Точно в това мислене се качват килограми, ядат се празни въглехидрати, детето дебелее и се депресира! Кой иска да го причини на детето си и то напълно съзнателно?!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron