Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Yunona » 29 Юли 2015, 18:49

Snejna написа:Но имал ли е предвид на едно ядене? Или е имал предвид в един ден?


В рамките на едно ядене става дума. Не знам Mamacita точно кой специалист е слушала, аз съм чела статии от доктор Гайдурков, който точно това обяснява - че храната се подрежда на пластове в стомаха и затова е важно винаги да започваме с най-бързо смилаемата храна и да приключваме с най-бавно преработващата се. Така се осигурява здравословен "експорт" на храната от стомаха, избягват се ферментационните процеси, газовете, подуванията.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Mamacita » 30 Юли 2015, 11:18

Yunona написа:
Snejna написа:Но имал ли е предвид на едно ядене? Или е имал предвид в един ден?


В рамките на едно ядене става дума. Не знам Mamacita точно кой специалист е слушала, аз съм чела статии от доктор Гайдурков, който точно това обяснява - че храната се подрежда на пластове в стомаха и затова е важно винаги да започваме с най-бързо смилаемата храна и да приключваме с най-бавно преработващата се. Така се осигурява здравословен "експорт" на храната от стомаха, избягват се ферментационните процеси, газовете, подуванията.

Ами не си спомням и аз, но точно това се обясняваше, възможно да е бил и Гайдурков ;) Та си има смисъл във всичко това и сега като чуя някой да приканва с плод за десерт направо лошо ми става :mrgreen:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Rali_hr » 10 Авг 2015, 16:45

Хм, интересно! Значи затова трябва да се започва първо със салата, после основното и нкарая десерта който е най-тежък и най-бавно се усвоява. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот maminka » 26 Авг 2015, 16:51

Rali_hr написа:Хм, интересно! Значи затова трябва да се започва първо със салата, после основното и нкарая десерта който е най-тежък и най-бавно се усвоява. :)

Т.е. обратно - първо плодовете (десертът), след това салата и накрая месо или картофи, хляб, в което има логика, не можете да кажете, че не е съвсем така :mrgreen:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот nushi.kisyova » 27 Авг 2015, 10:26

Казано честно, първо хапвам салатка, след това плодове и с това приключва храненето ми през летните месеци, иначе зимата нямах навик да се замислям над тези неща. :(
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Коцева » 23 Ное 2015, 13:49

Често има несъвеместимост и при мен, но напоследък гледам да наблягам на салати, а най-хубавото е, че когато им някакви добавки към тях, то няма вариант, в който да не са съвместими :idea:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот qwerryyy » 05 Яну 2016, 14:25

Коцева написа:Често има несъвеместимост и при мен, но напоследък гледам да наблягам на салати, а най-хубавото е, че когато им някакви добавки към тях, то няма вариант, в който да не са съвместими :idea:

Да, това е най-доброто решение, като цяло със зеленчуците всичко си подхожда :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот kalinka-kuku » 05 Яну 2016, 17:45

Да си призная, теоритичните ми знания са повече от практичните. Проблемът е, че рядко мога да си позволя всичко, което искам да ям. :) С други думи, ще ми се да ям аспержи ама като знам, че килограма е 30лв как да си купя. :mrgreen: Та не се замислям много без друго ям еднообразно.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Kremiliya » 05 Яну 2016, 19:16

Аз съм си голям чревоугодник, обичам да си хапвам и никога не съм изпадала в моменти, в които да променям менюто заради съчетаването на храните. Да и аз имам някои теоритични знания, но само толкова, определено не ми се получава, а и си нося последствията с моята фируга, но не мога да се науча. :-|
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Yunona » 06 Яну 2016, 12:57

marsu написа:Да си призная, теоритичните ми знания са повече от практичните. Проблемът е, че рядко мога да си позволя всичко, което искам да ям. :) С други думи, ще ми се да ям аспержи ама като знам, че килограма е 30лв как да си купя. :mrgreen: Та не се замислям много без друго ям еднообразно.


Не познавам някой, който да се изхранва с аспержи :) или дори да ги яде редовно... И аз ги обичам, но бюджетът ми - никак :)
Но пък имаме праз, или както го наричат във Франция - "аспержите на бедните". Има толкова варианти за вкусни и нискокалорични ястия с праз!
Няма причина да се храним еднообразно освен нежеланието да се замисляме повечко и да сме готови да опитваме "нови" вкусове и съчетания. Така разширяваме кръгозора си, а тялото ще ни е благодарно. И ще ни личи :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта