Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Локумът » 06 Яну 2016, 13:05

Лошото на подобни зеленчуци - като праз, боб, грах, лук е че доста дразнят стомаха и хич не са за всяка уста - лъжица. :(
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот miron » 10 Мар 2016, 16:17

Локумът написа:Лошото на подобни зеленчуци - като праз, боб, грах, лук е че доста дразнят стомаха и хич не са за всяка уста - лъжица. :(

Особено лука е за здрави стомаси.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот analizatorka » 10 Мар 2016, 16:43

maminka написа:
Rali_hr написа:Хм, интересно! Значи затова трябва да се започва първо със салата, после основното и нкарая десерта който е най-тежък и най-бавно се усвоява. :)

Т.е. обратно - първо плодовете (десертът), след това салата и накрая месо или картофи, хляб, в което има логика, не можете да кажете, че не е съвсем така :mrgreen:


Добре де, ами какво става, ако ядеш заедно салатата с основното ястие? И какво означава да изядеш първо плодовете, после салатата и накрая месото като време - трябва ли да изчакаш между отделните неща, които ядеш? Ами аз така ще ям с часове! Най ми е вкусно да ям основното заедно със зелена или шопска салата. Плодовете да кажем малко ги пропускам :mrgreen:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Andrey » 11 Май 2016, 13:32

analizatorka написа:
maminka написа:
Rali_hr написа:Хм, интересно! Значи затова трябва да се започва първо със салата, после основното и нкарая десерта който е най-тежък и най-бавно се усвоява. :)

Т.е. обратно - първо плодовете (десертът), след това салата и накрая месо или картофи, хляб, в което има логика, не можете да кажете, че не е съвсем така :mrgreen:


Добре де, ами какво става, ако ядеш заедно салатата с основното ястие? И какво означава да изядеш първо плодовете, после салатата и накрая месото като време - трябва ли да изчакаш между отделните неща, които ядеш? Ами аз така ще ям с часове! Най ми е вкусно да ям основното заедно със зелена или шопска салата. Плодовете да кажем малко ги пропускам :mrgreen:

Салатата ще си я ядеш с месото, това не е проблем. Общо взето проблемът идва от там, че са необходими различни ензими да се разгради храната, затова се и говори за комбиниране на храната. ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот fairy » 16 Май 2016, 13:12

Аз не се замислям за такива неща. Слагам на масата каквото ми се яде в момента и както ми се яде. Къде отива удоволствието от храната, ако почнеш да пресмяташ и премисляш всяка хапка?
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Локумът » 01 Юли 2016, 13:11

fairy написа:Аз не се замислям за такива неща. Слагам на масата каквото ми се яде в момента и както ми се яде. Къде отива удоволствието от храната, ако почнеш да пресмяташ и премисляш всяка хапка?

МИ де, научаваш се да ядеш не с лакомия, ами с ум. :) По-яко е да знаеш. У нас се яде разделно и внимателно и качествено. Няма такива да ядеш диня със сирене, картофи с месо.:) Всичко е изпипано. И четиримата се радваме на добро здраве и нормални килограми.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот annydance » 01 Юли 2016, 13:59

Локумът написа:
fairy написа:Аз не се замислям за такива неща. Слагам на масата каквото ми се яде в момента и както ми се яде. Къде отива удоволствието от храната, ако почнеш да пресмяташ и премисляш всяка хапка?

МИ де, научаваш се да ядеш не с лакомия, ами с ум. :) По-яко е да знаеш. У нас се яде разделно и внимателно и качествено. Няма такива да ядеш диня със сирене, картофи с месо.:) Всичко е изпипано. И четиримата се радваме на добро здраве и нормални килограми.


Диня със сирене, картофи с месо- любими комбинации. Убивате класиката и удоволствието :twisted: . Аз съм способна да съчетая най-различни неща. Мога да ям пъпеш с картоф, циганска торбичка съм и така ми е вкусно. На някои може да им е странно и шантаво, но какво да правя :lol: !
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Rali_hr » 21 Юли 2016, 15:49

annydance написа:
Локумът написа:
fairy написа:Аз не се замислям за такива неща. Слагам на масата каквото ми се яде в момента и както ми се яде. Къде отива удоволствието от храната, ако почнеш да пресмяташ и премисляш всяка хапка?

МИ де, научаваш се да ядеш не с лакомия, ами с ум. :) По-яко е да знаеш. У нас се яде разделно и внимателно и качествено. Няма такива да ядеш диня със сирене, картофи с месо.:) Всичко е изпипано. И четиримата се радваме на добро здраве и нормални килограми.


Диня със сирене, картофи с месо- любими комбинации. Убивате класиката и удоволствието :twisted: . Аз съм способна да съчетая най-различни неща. Мога да ям пъпеш с картоф, циганска торбичка съм и така ми е вкусно. На някои може да им е странно и шантаво, но какво да правя :lol: !

Аз също мога да правя някакви умопомрачителни комбинации, но пък си знам, че хич не са много полезни.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Lyomi » 21 Юли 2016, 17:29

Е, то съчетаваш, но пъпеш с картофи хич не се връзва вкусово. Иначе някой път странни комбинации излизат доста сполучливи и странно хубави и вкусни :lol: . Например пъпеш, увит в прошуто.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Rali_hr » 26 Юли 2016, 13:34

Не е въпросът, дали се връзват вкусово, въпросът е дали са полезни. Пъпеш с прошуто, може да е най-вкусното нещо на света, факт е обаче, че не е полезна комбинация. :) Плодовете не бива да се ядат с друго, а с месо е най-малко умното нещо :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта