Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот donni » 13 Мар 2015, 13:28

Някои хора, дори и да не са на диета, винаги внимават в това, което хапват и още със сядането на трапезата премислят от какво може и от какво не.

Не съм от тези хора, но имам няколко приятелки, които правят точно това, например, решават, че сега ще ядат само хляб, ако им се е видял вкусен и го хапват точно като кекс - само хляб, понякога съчетан с пресен зеленчук като краставичка :o :D :D
Реално погледнато и за мен няма да е такъв проблем, ако пред мен стои подобен избор,
levels.jpg
levels.jpg (42.65 KiB) Прегледано 1685 пъти
но ми сте струва, че границата между реалната нужда от това да внимаваш как се храниш и как съчетаваш храните, до вманиачаването е прекалееено тънка :idea:

Вие смятате ли за редно при всяко едно хранене да се внимава как се съчетават храните и правите ли го с всяко сядане на трапезата? :roll: Според вас какви са най-добрите комбинации при съчетаването на храните? :?:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Грохот » 13 Мар 2015, 13:31

Да си призная - смятам го за откачено, вярно, може и да е здравословно, но по-скоро е откачено :idea: Не мога да премислям всеки път какво хапвам, е, ако стоиш по цял ден у дома и си изготвяш някакво меню, може би е доста подходящ начин да направиш храненето си по-здравословно, но за мен е невъзможно, храненето ми е последна грижа :idea:
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот николаев » 13 Мар 2015, 13:33

Прекрасно е, че имаш такива приятелки, предполагам, че ще успеят да ти повлияят, наистина е важно това, особено при проблеми със стомаха, например, тъй като увеличената киселинността в стомаха води до не особено приятни последици :!:
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Mr.Eko » 13 Мар 2015, 13:36

Добре е да се внимава, наистина, в крайна сметка ядем не само, за да не ни стърже корема и не само, за да ни е вкусно, смятам, че трябва и в училищата да се преподава повече за правилното хранене.
В твоя случай предполагам има значение с каква цел смяташ, че би ти подействало добре подпора на храните :idea: :)
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Pipilota » 16 Мар 2015, 09:59

Старая се за да се замислям, но след като се замисля, после не мога да кажа, че спазвам правилното хранене. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Rali_hr » 16 Мар 2015, 17:40

Понякога се замислям, по-скоро от скоро. :mrgreen: Сега внимавам, да не слагам по масата заедно картофи с месо да речем.. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Mon_ton » 17 Мар 2015, 10:24

Не мисля, че това крайно вманиачаване, при което се яде само целия ден хляб с краставица, евентуално е здравословно за мозъка :mrgreen:
По-скоро ми харесва идеята да се внимава с комбинирането на ястия, а не да се яде, защото трябва да се приема храна за гориво, без да ни е вкусно, без да влагаме нещо в нея, а само извличаме полезното и точка.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Elica » 17 Мар 2015, 13:50

Само до някъде се старая, т.е. гледам да не слагам заедно на масата ориз с домати да речем, плодове след хранене. :) Но не прекалявам, да речем си позволяваме сандвич със сирене и месо :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Andrey » 20 Мар 2015, 14:35

Замислям се, разбира се, докато реша, че точно пък днес хич не ми се мисли за това и не си свърша нещата тъй както си ги представям. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Замисляте ли се как съчетавате храните, когато сядате на трапезата?

Мнениеот Kaya » 24 Мар 2015, 11:51

От началото на тази година се замисляме в тази сфера у дома иначе не сме го правили досега ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта