Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот M.Eneva,MPharm » 24 Ное 2011, 14:26

iana_petrova написа:Благодаря за изчерпателният отговор :)

От една седмица спазваме хранителният режим - без яйца,мляко,сирене, леща, риба, а днес й дадох четвърт жълтък.
освен това пие биогая вече 2-ри ден.
Пъпчиците, за които споменах в предишният пост вече започват да изчезват и не са така изявени.

Бих искала да ви попитам имате ли някакви наблюдения към някоя по-специална измиваща козметика , както и за ленено масло. Аз преди време пиех едно, което купувах от една билкова аптека, но не знам дали е подходящо за бебета или няма значение...

Благодаря отново,
Яна


Здравейте Яна,

Радвам се, че има положителна промяна в състоянието на детето.
Лененото масло за бебета трябва да е течно, не на капсули и е добре, ако имате възможност да вземете органично, защото е с по-високо качество. Хубаво е да проверите дали е студено пресовано и да вземете такова.
За измиващата козметика е важно да следите на етикета да не съдържа парабени и агресивни измиващи съставки.
За кожата на бебето ще е добре да спазвате съвета, който Ви дадох в предишния пост - не прекалвайте с измиването на кожата, извън нормалната хигиена. Докато е с по-сериозни обриви (а и след това) е добре да ги мажете с изцедена кърма - като с лосион. В кърмата има всичко нужно за възстановяване на кожата - фактор, който подпомага растежа на клетките на кожата, ензим, който унищожава обвивката на много микроорганизми, ненаситени мастни киселини, които спомагат да се овладее по-бързо възпалението.
Накратко-освен много нежен бебешки сапун не Ви трябва нищо друго, защото го имате в гърдите си :)
Продължавайте да кърмите често, колкото бебето желае и се надавам скоро да се похвалите с резултата.

Поздрави,
Марияна
Съветите, които се предоставят във форума са единствено с информативна цел. За конкретен медицински съвет, диагноза или определяне на лечение, се консултирайте с лекар или магистър-фармацевт.
Аватар
M.Eneva,MPharm
 
Мнения: 15
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:33

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот gali_nikolova » 27 Ное 2011, 11:48

Здравейте!
Казвам се Галина Николова.
Имам следния проблем и бих се радвала да ме посъветвате как да постъпя.
Бебето ми е на 23дена, роди се нормално, като рожденното му тегло беше 3.200кг, изписаха ни 3.030, в момента е около 3.600кг.
Кърмим се -горе долу 7 пъти в денонощие.
Случаят е следния: вчера направих бъбречна криза с изключително остри и непоносими болки, направиха ми инжекция - папаверин, бускулизин, но-шпа и ми изписаха да пия 3 пъти по един бусколизин и папаверин. Появи се и температура-за нея пих панадол екстра.
Днес не съм пила нищо - болката е остра,но търпима.
Въпросът ми е как да постъпя ако отново се появят нетърпими болки? Какво мога да взема за обезболяване на болката при положение, че се кърмим? И как ще повлияят тези лекарства на кърмата и детето?
Благодаря предварително
gali_nikolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Ное 2011, 11:15

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот M.Eneva,MPharm » 28 Ное 2011, 17:08

gali_nikolova написа:Здравейте!
Казвам се Галина Николова.
Имам следния проблем и бих се радвала да ме посъветвате как да постъпя.
Бебето ми е на 23дена, роди се нормално, като рожденното му тегло беше 3.200кг, изписаха ни 3.030, в момента е около 3.600кг.
Кърмим се -горе долу 7 пъти в денонощие.
Случаят е следния: вчера направих бъбречна криза с изключително остри и непоносими болки, направиха ми инжекция - папаверин, бускулизин, но-шпа и ми изписаха да пия 3 пъти по един бусколизин и папаверин. Появи се и температура-за нея пих панадол екстра.
Днес не съм пила нищо - болката е остра,но търпима.
Въпросът ми е как да постъпя ако отново се появят нетърпими болки? Какво мога да взема за обезболяване на болката при положение, че се кърмим? И как ще повлияят тези лекарства на кърмата и детето?
Благодаря предварително


Здравейте Галина,

Много съжалявам за състоянието Ви, бъбречната криза е ужасно неприятна и болезнена.
Не се тревожете за приложеното до момента лечение. Ако бебето Ви е здраво еднократно прилагане на този "коктейл" не би трябвало да има каквито и да е ефекти.
Ако се наложи да повтаряте приемите е добре да организирате така интервалите между тях, че в рамките на 2-4 часа след премането на таблетката да не кърмите. Следете бебето за повишена раздразнителност, сънливост и проблеми с коремчето. И трите лекарства (Но-шпа, Бусколизин, Папаверин) достигат сравнително ниски концентрации в кърмата, но не бива да се неглижира риска от тях. Трябва да имате предвид, че поради спецификата на действието им, при по-продължителна употреба може да се установи намаляване на количеството на кърмата.
Като обезболяващо може да приемате Парацетамол или Ибупрофен, но те за съжаляние нямат антиспастично действие.
Предполагам, че лекуващия Ви лекар е обърнал внимание на хигиенния режим, който трябва да спазвате за да намалите риска да възникне нова криза.
Ако имате още въпроси съм на разположение.
Поздрави,
Марияна
Съветите, които се предоставят във форума са единствено с информативна цел. За конкретен медицински съвет, диагноза или определяне на лечение, се консултирайте с лекар или магистър-фармацевт.
Аватар
M.Eneva,MPharm
 
Мнения: 15
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:33

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот vesy1 » 29 Ное 2011, 11:46

Здравейте,
Предстои ми умървяване на нерв на зъб...въпроса ми е упойката и най-вече арсенът който се използва вредни ли са за бебето по време накърмене и колко време трябва да се изчака след манипулацията за да се кърми бебето.
Благодаря ви
vesy1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Ное 2011, 11:42

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот vesy1 » 29 Ное 2011, 16:36

Да добява бебето е родено 3550, сега е на 6,5месеца, 5600 и 63см. Тя няма алергии, но голямата ми дъщеря е със силна АБКМ и поради тази причина до 1г бебето няма да приема млечни продукти като предпазна мярка.
vesy1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Ное 2011, 11:42

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот M.Eneva,MPharm » 29 Ное 2011, 16:41

vesy1 написа:Здравейте,
Предстои ми умървяване на нерв на зъб...въпроса ми е упойката и най-вече арсенът който се използва вредни ли са за бебето по време накърмене и колко време трябва да се изчака след манипулацията за да се кърми бебето.
Благодаря ви


Здравейте,

Арсенът се поставя в кухината на зъба и при правилното му прилагане не се очаква да достигне до кръвта, а оттам и до кърмата. В момента, в който Ви "пусне" упойката, може да кърмите спокойно. (Приемам, че бебето е здраво и родено доносено. Ако има някои специфични здравословни проблеми горното не винаги е валидно).

Поздрави,
Марияна
Съветите, които се предоставят във форума са единствено с информативна цел. За конкретен медицински съвет, диагноза или определяне на лечение, се консултирайте с лекар или магистър-фармацевт.
Аватар
M.Eneva,MPharm
 
Мнения: 15
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:33

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот iana_petrova » 23 Яну 2012, 23:35

Здравейте, ето че отново имам нужда от вашата помощ. От няколко години имам разширени вени, като в началото беше само една. С бременността ,а и след нея те се увеличиха. Посещавала съм на няколко пъти съдов хирург, но това не взеха на сериозно проблема ми,а сега се притеснявам да отида, за да не ме насочат към операция :(
Въпросът ми е дали случайно можете да ме насочите към някакъв хомеопат? Имате ли някакви наблюдения? А и не на последно място, все още кърмя детето си и може би за това не предприемам лечение, но вените започнаха доста да ме болят :(((
Хубава и успешна седмица.
Яна
iana_petrova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:28

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот M.Eneva,MPharm » 27 Яну 2012, 10:50

Здравейте Яна,

Класическата хомеопатия винаги помага, стига да сте търпелива.
На ЛС ще Ви изпратя координатите на хомеопат, който много уважавам и ценя. Ако прецените може да се свържете с нея.
Поздрави и усмихнат снежен ден :)
Марияна
Съветите, които се предоставят във форума са единствено с информативна цел. За конкретен медицински съвет, диагноза или определяне на лечение, се консултирайте с лекар или магистър-фармацевт.
Аватар
M.Eneva,MPharm
 
Мнения: 15
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:33

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот lspete » 10 Фев 2012, 13:50

Здравейте,

имам питане свързано с капките Зиртек- Колко време след отварянето им са годни, не успявам да намеря никъде в листовката това пояснение. Пише само за срока има на годност който е 5г., но предполагам, че след като се отворят той не е толкова?

Благодаря предварително за отделеното време.
Хубав ден :)
lspete
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Фев 2012, 13:41

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот M.Eneva,MPharm » 10 Фев 2012, 16:20

lspete написа:Здравейте,

имам питане свързано с капките Зиртек- Колко време след отварянето им са годни, не успявам да намеря никъде в листовката това пояснение. Пише само за срока има на годност който е 5г., но предполагам, че след като се отворят той не е толкова?

Благодаря предварително за отделеното време.
Хубав ден :)


Здравейте,
Ако не е упоменато друго в листовката за пациента, приемаме, че срокът на годност на пероралните капки е до 1 месец след отварянето им.
Поздрави,
Марияна
Съветите, които се предоставят във форума са единствено с информативна цел. За конкретен медицински съвет, диагноза или определяне на лечение, се консултирайте с лекар или магистър-фармацевт.
Аватар
M.Eneva,MPharm
 
Мнения: 15
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта