Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот gergana8711 » 30 Яну 2013, 12:23

Здравейте, бременна съм в 36 г.с и страдам от постоянна тревожност,панически атаки имам доста често,и натрапчиви мисли.Преди да забременея приемах антидепресанти,но след това психиатърът ми предписа sedakur forte (валериана,хмел и маточина),и сироп от Алора. За сега горе-долу добре,но ме интересува какво мога да приемам по време на кърмене,защото тези билки те се препоръчват?
gergana8711
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Яну 2013, 12:11

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот M.Eneva,MPharm » 20 Фев 2013, 13:57

Здравейте Гергана,
чудесно е, че се интересувате от алтернативите за лекарствена терапия по време на кърменето, още преди раждането. Така ще имате време да се подготвите и да имате спокойствие в решенията.
Има антидепресанти, които са съвместими с кърменето, според Американската агенция за храни и лекарства, както и според сериозни клинични изследвания, които бих могла да Ви предоставя за да обсъдите с лекуващия Ви лекар. Освен това в общият случай е възможно да кърмите и на фона на билковата терапия, с известни корекции.
Ако лекуващият Ви лекар прецени, че е разумно да се върнете към по-сериозна терапия, Ви съвтвам да ми пишете тук или на mariana@podkrepazakarmene.com за да Ви дам повече информация, относно съвместимостта на лекарствата с кърменето и наличието на някои евентуални ограничения.
Сърдечни поздрави и леко раждане Ви желая,
Марияна
Съветите, които се предоставят във форума са единствено с информативна цел. За конкретен медицински съвет, диагноза или определяне на лечение, се консултирайте с лекар или магистър-фармацевт.
Аватар
M.Eneva,MPharm
 
Мнения: 15
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 10:33

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот Venito » 21 Фев 2013, 12:32

Моето е запитване към компетентно лице- хранителните добавки трябва ли да се вземат непрекъснато. По самото име съдя, че са допълнение към храната и съответно както се храним всеки ден, така може и да приемаме добавките всеки ден. Трябва ли да има периоди на почивка. Не навиква ли организма да си ги набавя наготово съответните минерали, витамини и т.н. и да започне да мързелува? По време на бременност какви добавки трябва да се взимат? Благодаря предварително за отговорите!
Аватар
Venito
 
Мнения: 38
Регистриран на: 21 Фев 2013, 10:25

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот Nadinka » 13 Мар 2013, 15:53

здравейте, на няколко пъти ми се подуваше клепача на окото и се зачервяваше, днес ходих на очен лекар и той ми изписа капки Цилоксан 3*2 и маз Гентамицин вижън 2 пъти дневно. Няколко пъти споменах че кърмя, имам бебе на 3 месеца, но в листовката на Гентамицин вижън пише: "при кърмещи жени, поради потенциална опасност от нежелани лекарствени реакции при кърмачето, или се прекъсва кърменето и употребата на продукта". Кърменето няма да спра, затова моля ви за съвет, да използвам ли горепосочените продукти. Или изкажете вашето мнение.
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот Nadinka » 16 Мар 2013, 11:25

Nadinka написа:здравейте, на няколко пъти ми се подуваше клепача на окото и се зачервяваше, днес ходих на очен лекар и той ми изписа капки Цилоксан 3*2 и маз Гентамицин вижън 2 пъти дневно. Няколко пъти споменах че кърмя, имам бебе на 3 месеца, но в листовката на Гентамицин вижън пише: "при кърмещи жени, поради потенциална опасност от нежелани лекарствени реакции при кърмачето, или се прекъсва кърменето и употребата на продукта". Кърменето няма да спра, затова моля ви за съвет, да използвам ли горепосочените продукти. Или изкажете вашето мнение.


не ми отговаряйте, приключих лечението си
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот епифаний » 19 Мар 2013, 09:41

Здравейте! Въпросът ми е има ли опасност от предозиране на пробиотици с фибри, например от лактофлор био плюс?
епифаний
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Фев 2013, 02:14

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот malkoto_pepi » 20 Апр 2013, 16:53

Здравейте! Скоро родих и все още кърмя. Искам да попитам дали тези ампули: РЕНЕ ФЮРТЕРЕР КОНЦЕНТРАТ ПРОТИВ РЕАКЦИОНЕН КОСОПАД RF80 ампули за коса могат да се използват през периода на кърменето ако не,кой продукт от тази серия е подходящ? Благодаря предварително!
malkoto_pepi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Апр 2013, 16:47

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот Nadinka » 24 Май 2013, 13:25

здравейте, въпреки, че не виждам да е отговаряно на последните задали въпроси, ще задам и моя въпрос. Мога ли да приемам Седатиф ПС докато кърмя, бебето ми е на 5м. Все повече чувствам умора, нервност, напрегнатост, а и вечерите започнах да не мога да заспивам.
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот ant.borisova » 05 Юни 2013, 13:29

Искам да помогна на бременна жена в началото на 9. месец. Писмото й е следното:
" Здравейте, казвам се Полина и съм бременна чрез метода ICSI .
След поредица генетични изследвания, направени преди самата процедура, се установи,че диагнозата на едно от тях е Thrombophilia (PAI 1- 4G/4G/).
От изследванията: хомозиготно носителство на дефект във фибринолитичната система (PAI 1- 4G/4G/) с умерено повишен риск от тромботични процеси,особено при сумиране с придобити тромбофилни фактори,поради което след консултация с Хематолог се налага да поставям CLEXANE 40 mg/0.4 ml като медикаментозна профилактика.
Поставянето на CLEXANE 40 mg/0.4 ml трябва да продължи през цялата ми бременност и ЕДИН МЕСЕЦ след раждането.
При направената ми консултация с акушер-гинекологът в болницата, към която съм се насочила да раждам, ми казва,че при тях жените, които поставят CLEXANE и след като родят,НЕ МОГАТ ДА КЪРМЯТ.
В листовката пише:Това лекарство не е противопоказно при кърмачки.

Моля Ви за консултация и съвет: дали мога да кърмя?

Предварително Ви благодаря за отделеното внимание!"
ant.borisova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Юни 2013, 13:16

Re: Лекарствени средства, хранителни добавки и кърмене

Мнениеот kir40 » 29 Юли 2013, 12:08

Здравейте, Приятелката ми е бременна в 26 г.с и страда от постоянна тревожност,панически атаки има доста често,и натрапчиви мисли.Преди да забременее приемаше антидепресанти,но след това психиатърът и предписа sedakur forte (валериана,хмел и маточина),и сироп от Алора.Може ли да ги пие по време на беременността
kir40
 
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:57

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта