Как да измъкна пръста си от захвата на пръстена?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как да измъкна пръста си от захвата на пръстена?

Мнениеот MerryPop » 13 Мар 2015, 18:35

Хора, помагайте!!!
От два дни ми е възпален безименния пръст, на който нося халката си и не може да спадне. Ходих на лекар, всичко е точно изписаха ми каквото трябва, но имам чувство, че пръста ми ще се пръсне под напрежението на пръстена, е ужасен захват е! :oops:

Не зная какво да правя, не мисля, че има въобще някакъв шанс да го сваля! Лошото е, че не се усетих навреме и не го свалих, мислих, че бързо ще премине отока, но стане по-зле и сега пръстът ми е в захват, понеже си увеличи двойно, ако не и тройно размера и за съжаление далеч не изглежда по този начин :!:
566.jpg
566.jpg (19.39 KiB) Прегледано 772 пъти

Вече се чудя как да го извадя пробвах старите методи със сапун и вода, крем за ръце, но нищо не даде резултат, а не зная как ще го изтърпя докато мине инфекцията и спадне :( :(
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Как да измъкна пръста си от захвата на пръстена?

Мнениеот BeenieGal » 13 Мар 2015, 18:38

Мисля, че ако отидеш в бижутерски магазин би трябвало да имат от онези машинки, които да го отрежат, но за да го направят отново такъв какъвто е бил, трябва да провериш колко ще ти струва! :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Как да измъкна пръста си от захвата на пръстена?

Мнениеот Mauritius » 13 Мар 2015, 18:40

Скоро гледах някакво клипче как се прави, но трябва някаква връв да се увие около пръста, но не помня по какъв начин точно се измъкваше след това :roll: :| потърси из нета нещо :idea:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как да измъкна пръста си от захвата на пръстена?

Мнениеот Pipilota » 16 Мар 2015, 09:56

Mauritius написа:Скоро гледах някакво клипче как се прави, но трябва някаква връв да се увие около пръста, но не помня по какъв начин точно се измъкваше след това :roll: :| потърси из нета нещо :idea:

Това съм го пробвала и според мен не става, по логиката на клипчето, трябва да се навре конеца ПОД пръстена, а ако ти е надут зверски пръста няма как просто да се получи това подпъхване :) Само сапун, ако даде спасение, но ако положението е много сериозно - наистина в бижутерските магазин да режат :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да измъкна пръста си от захвата на пръстена?

Мнениеот Fancy » 29 Май 2015, 15:49

Pipilota написа:
Mauritius написа:Скоро гледах някакво клипче как се прави, но трябва някаква връв да се увие около пръста, но не помня по какъв начин точно се измъкваше след това :roll: :| потърси из нета нещо :idea:

Това съм го пробвала и според мен не става, по логиката на клипчето, трябва да се навре конеца ПОД пръстена, а ако ти е надут зверски пръста няма как просто да се получи това подпъхване :) Само сапун, ако даде спасение, но ако положението е много сериозно - наистина в бижутерските магазин да режат :mrgreen:

Кофти емоция си е, още по-кофти е, че се случва в моментите, които са най-малко подходящи!
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как да измъкна пръста си от захвата на пръстена?

Мнениеот Kaya » 23 Юли 2018, 16:08

Няма как да излезе, аз съм го гледала клипа с конеца, навива асе и се избутва, като се пристяга пръста, само че няма как да стане. Сапун може да помогне, както и да се направи малка диета, която да изведе излишната вода от тялото и да се пробва сутринта да се извади пръстена, когато сме по-малко подути.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да измъкна пръста си от захвата на пръстена?

Мнениеот Dalia » 23 Юли 2018, 16:44

Намокри си ръката и със сапун намажи добре пръста си и се опитай да извадиш пръстена.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Как да измъкна пръста си от захвата на пръстена?

Мнениеот Snejna » 09 Авг 2018, 10:20

Сега и аз имам този проблем, подариха ми един пръстен какво стана, единия ден ми ставаше, след 2-3 дена се наду пръста ми и сега ми стиска много, пробвах със сапун - не става. :sad:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да измъкна пръста си от захвата на пръстена?

Мнениеот Милинка » 09 Авг 2018, 17:13

Изстудяваш пръста с кубчета лед, за да спадне подутината, после пробваш с олио. По принцип най-добре е да попиташ в бижутерско студио.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта