Как и къде да инвестираме парите си? Съвети за бизнеса

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Как и къде да инвестираме парите си? Съвети за бизнеса

Мнениеот somonibg.com » 28 Сеп 2011, 16:22

Здравейте, името ми е Николай Колев и съм управител на финансова група „Сомони”, която оперира на пазара от началото на 90те години.
Изображение
При мен много често идват както граждани, така и фирми и ми задават един въпрос, който вероятно вълнува и вас “Къде и как да инвестираме парите си, за да имаме доход поне една идея по- висок от банковите лихви? ”
Труден въпрос, които си задават милиони хора света и всеки решава сам за себе си, милиони решения и милиони успехи или провали. За да се предпазим от неуспехите, на всеки препоръчвам много и своевременни анализи на ситуацията, съвети с експерти в различни области и в крайна сметка, много късмет и активно поведение на пазара...

За кои пари говорим ?
Аз говоря за парите които са временно или по-дълго свободни и не участват нито в издръжката на семейството, нито в оборота на фирмата. Това са така наречените пари в плюс , които за известен период от време са свободни и от тях ние искаме да извлечем определена полза. Ако не го направим, вероятно вече губим част от тях.

В няколко поредни статии ще се опитам да коментирам различни възможности за разумно и печелившо управление на пари , без да давам еднозначни съвети за това, защото решението за инвестиции е лично и всеки човек лично най-добре се грижи за собствените си пари.
В тази връзка запомнете - „ Никои не може да се грижи и управлява парите ви по-добре от вас самите , защото това са ВАШИТЕ ПАРИ.”

Какво съветват брокерите , когато формират управление на парични средства?
„Никога не слагай всички яйца в една кошница, защото ако изпуснеш кошницата , шансът да остане цяло яйце е много малък” .
Това наистина е добър принцип и той отговаря на принципа на диверсификация в управлението на пари , които най-общо гласи , че , „Колкото и атрактивно да изглежда едно вложение, в него не бива да се инвестират повече от 30% от наличните парични средства” , защото понякога и най-атрактивните покупки впоследствие се оказват не с най-добър доход.

Така , че първия принцип които трябва да се следва е никога да не се залага само на една инвестиция , колкото и атрактивна да изглежда тя. Много често можете да спечелите огромни суми пари от инвестиции, от които никой не се интересува в момента. Не забравяйте, Кока Кола...Ейза Григс Кандлер започва със скромната покупка на компанията за 2300 долара /1891 година/, а през 1919 я продава за 25 милиона долара. Инвестирал е добре и разумно, нали? Но ако бе знаел, че сега Кока Кола е една от най-големите компании в света...

Нека тук да поговорим за вашите пари и за възможностите да инвестирате и да печелите. Ще ви предоставям и мои анализи и статии, които ще ви бъдат от полза, ако искате да накарате парите си да работят и то във ваша полза.
somonibg.com
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 16:14

Re: Как и къде да инвестираме парите си? Съвети за бизнеса

Мнениеот Vampire Kiss » 28 Сеп 2011, 16:39

Господин Колев, поздравления за удачната идея! Със сигурност тук ще сте ни много полезен. Един важен за мен и за съпруга ми въпрос - добро време ли е за инвестиция в недвижимо имущество, което да се отдава под наем и да се плащат така вноските към банката?
Vampire Kiss
 
Мнения: 89
Регистриран на: 05 Авг 2011, 14:49

Re: Как и къде да инвестираме парите си? Съвети за бизнеса

Мнениеот somonibg.com » 28 Сеп 2011, 17:30

За да се направи инвестиция в недвижим имот първо е необходимо да се направят няколко изчисления. Това за което Вие говорите е покупка на инвестиционен имот,защото целта е отдаване под наем. Дохода от този наем за да се приеме,че е рентабилен трябва да е около 8% на година от стоиността на покупката на имота, но този процент е валиден повече за европейските държави, където лихвите по кредитите са около 5%. За българската ситуация лихвата в момента по един инвестиционен кредит варира от 9 до 12 процента . Наемите сега са на много ниски нива /различни за различните региони/, но по груби сметки на брокерите от наема може да се спечели доход от порядъка на 5,5 до 6%. Тоест на този етап покупка на недвижим имот с банков кредит с цел отдаване под наем е нерентабилна.
Различна е ситуацията ако се купува със собствени средства, но тогава трябва да търсим алтернативите на тази инвестиция за да можем да кажем дали инвестицията е наистина добра.
somonibg.com
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 16:14

Re: Как и къде да инвестираме парите си? Съвети за бизнеса

Мнениеот The_The_Ramone » 02 Окт 2011, 16:57

Полезна тема. Възможно ли е да се печели чрез купуване и продаване на валута през чейндж бюра? Някога това беше много популярно, а сега...възможно ли е да се печели?
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Как и къде да инвестираме парите си? Съвети за бизнеса

Мнениеот somonibg.com » 07 Окт 2011, 14:02

Да, възможно е да се печели от покупки и продажба на валути от чейнч бюра. Но тук навлизаме в една много динамична и бързо променяща се материя на forex пазарите. Много хора участват на тези пазари и за 24 часа обемите са от порядъка на няколко трильона долара. Това ,разбира се прави през електронни платформи. Но за да се включи човек на тези пазари е необходимо да има много добра предварителна подготовка,защото там може както да се спечелят,така и да се загубят пари.
Тези пазари се ръководят в повечето от случайте от слухове и очаквания отколкото от реални резултати и по тази причина са изключително динамични и бързо променящи се. Тук не е за пренебрегване и фактора психика на участника. В тази връзка аз не съветвам мойте клиенти без подготовка да участват в подобни начинания , защото възможноста да загубят парите си е по-голяма,отколкото да спечелят. Но и тук като при всяко правило си има изключения. Има и късметлии, така,че късмет на тези които са решили да пробват- но с МАЛКИ СУМИ И В МАЛКИ ОБЕМИ,ЗАЩОТО ДРУГОТО Е ПРОСТО АВАНТЮРА!
somonibg.com
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 16:14

Re: Как и къде да инвестираме парите си? Съвети за бизнеса

Мнениеот The_The_Ramone » 07 Окт 2011, 20:02

somonibg.com написа:Да, възможно е да се печели от покупки и продажба на валути от чейнч бюра. Но тук навлизаме в една много динамична и бързо променяща се материя на forex пазарите. Много хора участват на тези пазари и за 24 часа обемите са от порядъка на няколко трильона долара. Това ,разбира се прави през електронни платформи. Но за да се включи човек на тези пазари е необходимо да има много добра предварителна подготовка,защото там може както да се спечелят,така и да се загубят пари.
Тези пазари се ръководят в повечето от случайте от слухове и очаквания отколкото от реални резултати и по тази причина са изключително динамични и бързо променящи се. Тук не е за пренебрегване и фактора психика на участника. В тази връзка аз не съветвам мойте клиенти без подготовка да участват в подобни начинания , защото възможноста да загубят парите си е по-голяма,отколкото да спечелят. Но и тук като при всяко правило си има изключения. Има и късметлии, така,че късмет на тези които са решили да пробват- но с МАЛКИ СУМИ И В МАЛКИ ОБЕМИ,ЗАЩОТО ДРУГОТО Е ПРОСТО АВАНТЮРА!


Коя интернет платформа бихте ми препоръчали и какви са реалните възможности за печалба? Може ли човек да преживява от това?
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Как и къде да инвестираме парите си? Съвети за бизнеса

Мнениеот Violetta » 27 Окт 2011, 19:05

Господин Колев, бихте ли ни препоръчали да инвестираме на фондовата борса и кое е печелившото поведение на един играч от не-рисков тип?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Как и къде да инвестираме парите си? Съвети за бизнеса

Мнениеот kriskiss2001 » 28 Окт 2011, 16:29

Violetta написа:Господин Колев, бихте ли ни препоръчали да инвестираме на фондовата борса и кое е печелившото поведение на един играч от не-рисков тип?

Работил съм за бивш министър, играч на фондовата борса, с 3 икономически съветника, които взимаха тлъста комисионна и накрая изгърмяха, той също с тях. Не обедня, но пазарите са мноооого рискови. Не се хващай на въдици. Има други начини, знаеш ги. аз също
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Как и къде да инвестираме парите си? Съвети за бизнеса

Мнениеот valiart » 28 Окт 2011, 16:47

kriskiss2001 написа:
Violetta написа:Господин Колев, бихте ли ни препоръчали да инвестираме на фондовата борса и кое е печелившото поведение на един играч от не-рисков тип?

Работил съм за бивш министър, играч на фондовата борса, с 3 икономически съветника, които взимаха тлъста комисионна и накрая изгърмяха, той също с тях. Не обедня, но пазарите са мноооого рискови. Не се хващай на въдици. Има други начини, знаеш ги. аз също


kriskiss2001, кои са другите начинииии?;) Ако трябва ще договорим комисионната ;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Как и къде да инвестираме парите си? Съвети за бизнеса

Мнениеот kriskiss2001 » 28 Окт 2011, 16:53

valiart написа:
kriskiss2001 написа:
Violetta написа:Господин Колев, бихте ли ни препоръчали да инвестираме на фондовата борса и кое е печелившото поведение на един играч от не-рисков тип?

Работил съм за бивш министър, играч на фондовата борса, с 3 икономически съветника, които взимаха тлъста комисионна и накрая изгърмяха, той също с тях. Не обедня, но пазарите са мноооого рискови. Не се хващай на въдици. Има други начини, знаеш ги. аз също


kriskiss2001, кои са другите начинииии?;) Ако трябва ще договорим комисионната ;)

Трябва да имаш да инвестираш, Валя. Само ще ти подшушна нещо до 50 000лв. банките гарантират като влог, ако имаш повече ги поизтегли и вложи в друга.
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта