Има ли общо чаят с намаляването на килограмите?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Има ли общо чаят с намаляването на килограмите?

Мнениеот Lilly_milly » 16 Мар 2015, 14:10

Обикновено много обичам чай, но най-често си правя от пликчета - комбинация от билки, тъй като съм на работа и трудно мога да си позволя да пия други видове!

И да ви кажа, до сега не съм видяла по някакъв начин да ми е подействал на килограмите, мисля си, че трябва тъй като четох статия, която доста ме обнадежди :idea: :D От друга страна го има и варианта да не пия правилния чай, който да ми помогна да отслабна :roll:
6b919.jpg
6b919.jpg (46.83 KiB) Прегледано 1571 пъти
До колкото си спомням зеленият чай имаше такъв ефект и черния, ако не се лъжа :?: :!: Какъв според вас трябва да е чаят, който да пием, за да сваляме повече килограми и въобще има ли общо пиенето на чай с отслабването :roll:

Ако изпивам по една каничка зелен или черен чай вече, дали може ме освободи от тези 5-6 килограма, които имам за сваляне или само няма да успея да спя от него, какво ще кажете? :roll: А всъщност тези видове чай ли имаха превъзбуждащ ефект и ако е така, това означава ли, че трябва да имат общо с намаляването на килограмите?
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Има ли общо чаят с намаляването на килограмите?

Мнениеот mimeto90 » 16 Мар 2015, 14:15

Не зная за тези зелени и черни чайове, но има такива, които са си с точно такова предназначение, някакви китайски бяха, обаче при тях е малко по-сложно, понеже съвсем не са за всеки :idea: доста хора се оплакваха от сърцебиене и замайване, те даже мисля, че ги спряха по-силните, внимавай :idea: :idea:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Има ли общо чаят с намаляването на килограмите?

Мнениеот franky » 16 Мар 2015, 14:16

С обикновените чайчета нищо не се постига и аз съм се убедила в това, за зеления зная, че има антиейдж действие, но и за двата съм убедена, че не е добре да се пият вечер :idea:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Има ли общо чаят с намаляването на килограмите?

Мнениеот Malina » 16 Мар 2015, 15:38

Никога не съм вярвала, че зеления чай прави някакви чудеса, особено пък зелен чай от пликче, продаван в България. За да бъде чаят, какъвто и да е качествен и полезен, то опаковката му не е никак евтина :!:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Има ли общо чаят с намаляването на килограмите?

Мнениеот julianne » 16 Мар 2015, 16:19

Malina написа:Никога не съм вярвала, че зеления чай прави някакви чудеса, особено пък зелен чай от пликче, продаван в България. За да бъде чаят, какъвто и да е качествен и полезен, то опаковката му не е никак евтина :!:

Единствено вярвам на чайовете по специализираните магазини за това, да видя как ми го слагат в пакетче и ми го дават, а като си го направя самите листенца да разцъфнат, това са истинските чайове за мен, тези пликчета, като гледам как с метли и лопати събират липов цвят от улицата, мога да си представя и другите какви са :x
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Има ли общо чаят с намаляването на килограмите?

Мнениеот Elica » 16 Мар 2015, 16:28

О, тези от пакетчето мисля, че наистина са сметени. Имаше преди едни в кутия, които ги продават за цвят, е бяха хубави 1-2 пъти, когато съм купувала лайката беше наистина на цветчета, но след това, явно като станаха по-популярни, в пакета имаше само прах и не повече от 10 цветчета. Предполагам как го събират!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Има ли общо чаят с намаляването на килограмите?

Мнениеот веселказасмяна » 20 Мар 2015, 12:17

Elica написа:О, тези от пакетчето мисля, че наистина са сметени. Имаше преди едни в кутия, които ги продават за цвят, е бяха хубави 1-2 пъти, когато съм купувала лайката беше наистина на цветчета, но след това, явно като станаха по-популярни, в пакета имаше само прах и не повече от 10 цветчета. Предполагам как го събират!

Ужас, повече никога нищо в пакетче няма да си купя, камо ли да давам на близките си от тези :oops:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Има ли общо чаят с намаляването на килограмите?

Мнениеот S_Milenska » 20 Мар 2015, 12:46

Изобщо не си струва да си давате парите за чай, който е събиран по незнаен начин, най-сигурно е сами да си берете цветовете. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли общо чаят с намаляването на килограмите?

Мнениеот Snejna » 20 Мар 2015, 13:49

Не вярвам, че чаят помага за да се свалят килограмите, а по-скоро ангажира вниманието на нещо по-различно от яденето. :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Има ли общо чаят с намаляването на килограмите?

Мнениеот miron » 22 Мар 2015, 11:20

Чаят май е по-полезен дори и от водата, освен, че хидратира, той дава и много полезни вещества чрез билките, а за отслабване не знам дали действа наистина, но със сигурност има билки, които успокояват и намаляват чувството на глад, а и ако сме на строга диета то е много вероятно да стравате от киселини, а чая успокоява яко! ;)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта