Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот Nightmare » 10 Ное 2015, 17:37

Mon_ton написа:
moni.sparrow написа:Oт къде си намираш пресни подправки? :roll:

Пресните подправки могат и по пазарчета и по големите супермаркети да се намеря, но какъв е твоят вариант на омлет като палачинка или вътре затваряш пълнежа? :roll:

Не съм се сетила да гледам по големите магазини, все търся по пазарите. :)[/quote]
От Кауфланд често си взимам пресни подправки, има и саксийки, но понеже мисля, че никога няма да ми достигат си взимам стръкове, първо, че видовете са много и различни, второ, то наистина са пресни ;) а не жълти и повехнали
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот Mon_ton » 09 Дек 2015, 15:18

Обаче са доста скъпи, как си съхранявате? :roll: Защото обикновено не се използват всичките :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот Lollipop » 23 Дек 2015, 10:55

Mon_ton написа:Обаче са доста скъпи, как си съхранявате? :roll: Защото обикновено не се използват всичките :)

Слагаш ги в една кутийка със сол и ги прибираш в хладилника, или просто ги слагаш във фризера. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот BeenieGal » 26 Дек 2015, 19:23

Lollipop написа:
Mon_ton написа:Обаче са доста скъпи, как си съхранявате? :roll: Защото обикновено не се използват всичките :)

Слагаш ги в една кутийка със сол и ги прибираш в хладилника, или просто ги слагаш във фризера. :)

Така със сил колко време биха издържали?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот Mon_ton » 08 Яну 2016, 15:26

Lollipop написа:
Mon_ton написа:Обаче са доста скъпи, как си съхранявате? :roll: Защото обикновено не се използват всичките :)

Слагаш ги в една кутийка със сол и ги прибираш в хладилника, или просто ги слагаш във фризера. :)

О, супер мерси, ще пробвам :) После ме е яд като трябва да ги хвърлям :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот Andrey » 30 Юни 2016, 13:22

Знаете ли какъв омлет ядох, много прост и много вкусен
Само с гъби и яйца, а се получи изненадващо добре. :) Нарязани и запържени сами, гъбите стават много добре, ако не са много, да могат да се запекат, а не да се разВарят :) И 2 яйца и комбинацията е супер, само с пипер и сол. Пробвайте. Пък и е диетично, за тези, които искат да поддържат добра фигура.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот fairy » 05 Юли 2016, 15:26

Диетичният омлет нали се води този само от белтъци. Но много материал така отива, жълтъците какво ще ги прави човек :smile: .
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот Yarost » 06 Юли 2016, 10:55

Диетичният омлет мисля, че не пести от яйцата, а от добавките. Т.е. яйцето си е здравословно и диетично, но примерно, ако ползваш две цели яйца, после не слагаш сирене/кашкавал, а извара. Не се прави с олио, а в тефлонов тиган или само намазан малко с масло и тн. Или пък ако искаш да му сложиш някакъв колбас, тогава на слагаш само един жълтък..
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот Jully » 06 Юли 2016, 13:42

Yarost написа:Диетичният омлет мисля, че не пести от яйцата, а от добавките. Т.е. яйцето си е здравословно и диетично, но примерно, ако ползваш две цели яйца, после не слагаш сирене/кашкавал, а извара. Не се прави с олио, а в тефлонов тиган или само намазан малко с масло и тн. Или пък ако искаш да му сложиш някакъв колбас, тогава на слагаш само един жълтък..

Хм, интересно наистина, не знаех, че ако ще е само с колбас, а с жълтък! :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот Yarost » 29 Авг 2016, 11:31

Жълтъкът е по-полезен от колбасите. В купешките слагат какво ли не.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта