Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот magda » 29 Авг 2016, 12:35

Яжте си яйцата и с белтък, и с жълтък. Чак толкова много няма да навреди :smile: . Аз някой път слагам шунка или прошуто.
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот Pipilota » 29 Авг 2016, 12:55

Пробвах да направя френския омлет суфле известен от рода на Пуляр, много готино се получава. Само че не използвах рецептата от нашата страница, а го измених по друга рецепта. За този омлет няма реално оповестена рецепта, понеже е тайна в семейството на Пуляр, та само разни кулинари гадаят. :) Получи се страхотно, разбих белтъците на сняг, прибавих един по един жълтъците, (на омлет по 3 яйца) като продължавах да бъркам докато се смесят и стане всичко много въздушно. :) В тиган сложих масло, когато се загря изсипах омлета, преди да го сгъна накрая настъргах мноооого кашкавал и тогава прегънах. :) Сложих го във фурната за няколко минути включена само на грил. Следващия път ще снимам!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот kauda » 13 Окт 2016, 14:56

Pipilota написа:Пробвах да направя френския омлет суфле известен от рода на Пуляр, много готино се получава. Само че не използвах рецептата от нашата страница, а го измених по друга рецепта. За този омлет няма реално оповестена рецепта, понеже е тайна в семейството на Пуляр, та само разни кулинари гадаят. :) Получи се страхотно, разбих белтъците на сняг, прибавих един по един жълтъците, (на омлет по 3 яйца) като продължавах да бъркам докато се смесят и стане всичко много въздушно. :) В тиган сложих масло, когато се загря изсипах омлета, преди да го сгъна накрая настъргах мноооого кашкавал и тогава прегънах. :) Сложих го във фурната за няколко минути включена само на грил. Следващия път ще снимам!

Това звучи невероятно! Довечера ще го пробвам и ще ви дам една снимка, ако ми се получи! :eek: Е, хайде и да не ми се получи, пак ще снимам. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Окт 2016, 15:50

На мен ми харесва омлета с гъби, зелен лук, кашкавал. Невероятно вкусно!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот pavleta » 13 Окт 2016, 16:47

Pipilota написа:Пробвах да направя френския омлет суфле известен от рода на Пуляр, много готино се получава. Само че не използвах рецептата от нашата страница, а го измених по друга рецепта. За този омлет няма реално оповестена рецепта, понеже е тайна в семейството на Пуляр, та само разни кулинари гадаят. :) Получи се страхотно, разбих белтъците на сняг, прибавих един по един жълтъците, (на омлет по 3 яйца) като продължавах да бъркам докато се смесят и стане всичко много въздушно. :) В тиган сложих масло, когато се загря изсипах омлета, преди да го сгъна накрая настъргах мноооого кашкавал и тогава прегънах. :) Сложих го във фурната за няколко минути включена само на грил. Следващия път ще снимам!


Така не съм приготвяла омлет, изглежда интересно :smile: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот Jully » 08 Фев 2017, 12:44

Нещо странно обаче искам да ви питам, когато гледам как Джейми Оливър прави омлет, той го пече само от едната страна. т.е. изсипва яйцата и не обръща, вие как го правите? :?:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как приготвяте разнообразен и вкусен омлет? :)

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Фев 2017, 13:45

Jully написа:Нещо странно обаче искам да ви питам, когато гледам как Джейми Оливър прави омлет, той го пече само от едната страна. т.е. изсипва яйцата и не обръща, вие как го правите? :?:

И на мен ми е правило впечатление, но сякаш не мога - винаги обръщам, може да е за секунда, аи по такъв начин омлета, когато се обърне се надува, докато ако не се обръща остава много тънък.Може би тайна всъщност е омлета да бъде тънък, след като професионалистите го правят така. Но отностно яйцата, предпочитам си ги сготвени аз, през уикенда гледах някакво предаване пак с Джейми, където си правеше бъркани яйца, ами той прехвърли слузести белтъци и ги обяви за готови.... :) На него много вяра му нямам за яйцата. :lol:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта