Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Pacienti » 14 Фев 2017, 17:44

Snejna, абсолютно споделям мнението ти, все едно аз съм го писала.
Ето още информация по въпроса, с която се надявам да сме полезни:
https://web.facebook.com/events/1782435 ... 596307720/
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот donni » 15 Фев 2017, 12:23

Хубаво е, че има лекари, които са забелязали, че се преминават нормалните граници по отношение - естествено раждане - секцио и се опитват да информират жените и да им дадат друга гледна точка. Остава бъдещите майки да се вслушат.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Pipilota » 15 Фев 2017, 12:28

Тъй като много изместихме темата, ще отговоря точно на въпроса от заглавието : Родих и двамата си сина в държавното АГ. Ако имах право на избор, бих предпочела да ги родя в хубава, чиста клиника, с приветлив персонал, с консултанти по кърменето, в компанията на моя мъж. Но това май влиза в историите и възможностите за други държави.
Да кажа, по другите държави, присъствието на таткото по време на раждането е най-нормалното нещо, което може да се случи, при нас това е, ако ти позволят или ако си заплатиш допълнителни 250 лева - горе долу, за удоволствието бащата да присъства на раждането, да посрещне детето си и да бъде подкрепа на жената в тоя момент. Независимо първо или второ дете ражда една жена, тя винаги се страхува и се притеснява, понякога имаме нужда от целувка и прегръдка, не само да ни се карат непознати и да ни обиждат.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Pacienti » 16 Фев 2017, 18:11

Pipilota, за какви други държави, говорим за България, аз имам наблюдения от София.
Бъдещите майки трябва да знаят, че имат избор, имат и възможност предварително да се запознаят с условията, повечето болници правят открити врати и всеки сам може да прецени.
Имаме лекари и болници, които покриват високи стандарти и са на международно ниво.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот gomez123 » 17 Фев 2017, 11:23

Pacienti написа:Pipilota, за какви други държави, говорим за България, аз имам наблюдения от София.
Бъдещите майки трябва да знаят, че имат избор, имат и възможност предварително да се запознаят с условията, повечето болници правят открити врати и всеки сам може да прецени.
Имаме лекари и болници, които покриват високи стандарти и са на международно ниво.


Любопитно ми е като имаш наблюдения от София, има ли разлика между държавното АГ, каквито са предполагам все още Шейново и Майчин дом, и някоя частна АГ болница? Различават ли се по тези показатели, които жените посочвате? Мисля, че и там има достатъчно добри лекари, за отношение към пациентите няма как да знам :smile: .
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот nefertiti » 21 Фев 2017, 15:45

Сравняването не трябва да е частно-държавно. Когато тръгнеш да раждаш надали ще е от значение чия собственост е болницата. От значение са да има опитни специалисти, да има на разположение нужното оборудване, за да предвидят и посрещнат всякакви усложнения, както и да имаш възможност за всички неща, които медицината в 21 век предлага, за да бъде раждането максимално сигурно и щадящо. За отношението и грижите няма какво да говорим, за тях е ясно.
Последна промяна nefertiti на 21 Фев 2017, 15:52, променена общо 1 път
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Фев 2017, 15:49

Сравнението не трябва да е на държавно или частно, но мисля, че всички сме влизали в държавна болница и в частна и има и разлика, и изобщо всъщност няма място за сравнение. Това е обаче, че докато преди в частните болници поне се гарантираше добро отношение към жената, защото съгласете се, че не всичко е времето, само в което се ражда, а има и престой, който е много важен. Та искам да кажа, че вече и в частните болници започнаха да се държат лошо с родилките. И какво става накрая...
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот renetka » 22 Фев 2017, 11:36

Един добър доктор е добър където и да работи, стига да има условията да разгръща уменията, знанията и отношението си, а и да бъде част от екип, които мисли в тази насока. Не всички държавни и не всички частни са еднакви, но ето че има и много положителни примери за места, където родилките получават и добро отношение и допълнителна помощ за всичко, което включва раждането и отглеждането на бебето.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Rali_hr » 22 Фев 2017, 14:51

Това е, че в столицата има голяма конкуренция, хората са по-различно мислене, изискват, плащат си и и изискват. Има места с по една болница, лошо отношение, раждането не се приема за нищо важно. Проблемът е в ниската мотивация на лекарите и нежеланието им да са водеща болница, защото за това трябва ресурс, който те нямат.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Gold » 24 Фев 2017, 12:56

Нали следя фейсбук страницата, та пак ще споделя инфо за отворени врати в Свети Лазар –
На 28 февруари организират открита образователна лекция на тема стволови клетки https://web.facebook.com/events/1867812050126957/ - според мен, това също е нещо, което е хубаво повече хора да правят. Като говорим за другите страни, там това отдавна е обичайно.

А на 1 март отново има възможност за запознаване с отделенията, персонала, как протичат ражданията.... https://web.facebook.com/events/1814966032054008/
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта