Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Локумът » 24 Фев 2017, 13:33

Добре е, че има такава възможност, навсякъде я има всъщност, само че не навсякъде това, което виждаш на отворените врати се случва и по време на раждането. Аз съм бил в болница когато ражда жена ми преди вече 17 години, беше едно, всички бяха някак си по-любезни и по-нормални. Преди година наш познат стана баща за 3-ти път, бяхме в болницата, жената беше в нервна криза, заради лошото отношение.. а иначе минаха там разглеждаха, хареса им, плащаха допълнително, наеха вип стая и накрая някви там санитарки, сестри и лекарки минават и я обиждат...
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Мар 2017, 11:09

И аз бих предпочела да го родя на чисто, където има топла вода, да мога да се изкъпя след раждането, детето ми да не се удря с шоков леден душ на втория ден, да има кой да ми помогне с кърменето, с преобличането, с нещата, свързани с това, че си станала майка, но не би. Родих като в сървайвър, къпах се след 4 дена у нас, не ядох нищо там, нямаше вода ръцете си да измиеш, толкова беше студена,никой не ми каза нищо, постоянно някоя лекарка ми крещеше за нещо, че не правя като хората, но никой не ми покажа как да си храня детето, 4 дена докато не се прибрахме у дома, то не беше яло, 4 дни изкара само на ВОДА!!!!!!! и една идва и ми вика "е то тва кво е такова недоносено ли е", свали повече от 600 грама в болницата, при позволените около 300 грама след раждане. За щастие го прибрахме живо и здраво, по волята на Бога, не на болницата! :mad:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Gold » 22 Мар 2017, 18:59

Леле работна пчела това, което си преживяла е ужасно. :sad: Ето за това трябва много да внимаваме къде избираме да раждаме. Аз всеки дейтайл по темата проучвам обстойно. А нали напоследък доста се интересувах от темата за водното раждане и разучавах информация за ползата му при избягването на разкъсвания.. и като четох за разкъсванията се замислих точно по тази тема..за състоянието на влагалището след раждане и до колко ще сме пълноценни жени отново. :roll: Имам притеснения дали след появата на дете ще съм същата.. От страницата на Свети Лазар, която следя във фейса ми, излезна новина, че са внесли в БГ единствен по рода си лазер, който възвръщал състоянието на тъканите като отпреди раждането - https://web.facebook.com/SvetiLazarHosp ... 3255248211 .Имам една приятелка, която живее и роди в Америка и като и споделих за лазера ми разправя, че там бил хит от 3 години и тя самата имала големи проблеми след появата на бебето като изпускане и сексуални смущения. Та благодарение на лазера си върнала състоянието отпреди раждането и била много доволна. Това е деликатна тема, но си е важно като се замисли човек..все пак сме млади жени. :roll:
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Monika_Spasova » 22 Мар 2017, 22:05

Темата с изпускането е много деликатна, на много жени се случва, малко си признават. След раждането мускулите се отпускат, колкото и да е физиологично нещо на тялото си. Хубаво е дори и в София да е, поне там и жените, които са наблизо да могат да се възползват, тези с планирани раждания също. Вярон, за голям процент от жените е далеч, но поне за процедура по възстановяване с този лазер си струва да се отиде. Ще потърся информация за него и аз. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Мар 2017, 22:25

Gold написа:Леле работна пчела това, което си преживяла е ужасно. :sad: Ето за това трябва много да внимаваме къде избираме да раждаме. Аз всеки дейтайл по темата проучвам обстойно. А нали напоследък доста се интересувах от темата за водното раждане и разучавах информация за ползата му при избягването на разкъсвания.. и като четох за разкъсванията се замислих точно по тази тема..за състоянието на влагалището след раждане и до колко ще сме пълноценни жени отново. :roll: Имам притеснения дали след появата на дете ще съм същата.. От страницата на Свети Лазар, която следя във фейса ми, излезна новина, че са внесли в БГ единствен по рода си лазер, който възвръщал състоянието на тъканите като отпреди раждането - https://web.facebook.com/SvetiLazarHosp ... 3255248211 .Имам една приятелка, която живее и роди в Америка и като и споделих за лазера ми разправя, че там бил хит от 3 години и тя самата имала големи проблеми след появата на бебето като изпускане и сексуални смущения. Та благодарение на лазера си върнала състоянието отпреди раждането и била много доволна. Това е деликатна тема, но си е важно като се замисли човек..все пак сме млади жени. :roll:

Това звучи супер, срам не срам, аз също съм с такъв проблем, макар и не фатален чак, затова ще потърся. А за преживяното, не питай, пълна глупост!! Не си обяснявам как може такова държание от хора, които посрещат живот, това е най-милото и най-доброто на света!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Gold » 23 Мар 2017, 16:23

Моника Спасова точно така - наистина това с изпускането много често се случва. И майка ми има такъв проблем още от едно време. Иначе си права, че наистина си струва.

Работна пчела, няма място за срам. Все пак си дала живот на детето си, не трябва да те е срам от последствията, които са се получили. Ето сега ще оправиш пораженията. Само че имам спомен, че в друга тема беше писала, че имаш раничка. Като четох инфо пишеше, че за да се подложиш на лазера, не трябва да имаш такъв проблем. Тоест първо оправи раничката и тогава отивай на лазера.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Stark » 23 Мар 2017, 17:05

хубаво е, че се подобряват условията за жените, добре е че има и съвременни болници, за които е важно държанието към жената. Дори и да е на малко места, това, че вече се работи в тази посока ще даде добри резултати.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Stark » 23 Мар 2017, 17:10

Един ден, ако имам дете, бих обиколила цялата страна, за да успея да си намеря място, където да родя на спокойствие. Само стрес липсва на една жена по време на раждането. :!: Надявам се, че в един момент всички ще се сетят, че отношението е много важно.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот gabinka_80 » 24 Мар 2017, 12:38

Вярно, че не всичко на всеки е близо, но когато става въпрос за здравето ни е важно какво и как се случва. :!: Мисля, че всяка една от нас, ако има нужда от по-специално внимание може да отиде и до СОфия или до друг голям град, в който да получи това, от което се нуждае. Но за мен остава най-важно и лекарите какви са и техния опит.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот eleonorastefanova » 25 Мар 2017, 13:43

Pacienti написа:За мен от значение е лекарят, а не болницата. Родих в Шейново със секцио защото там работи гинеколога ми, ако беше в друга болница щях да отида там.


Къде се намира тази болница?
Аватар
eleonorastefanova
 
Мнения: 39
Регистриран на: 05 Яну 2017, 22:31

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта