Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот svetlozara » 25 Яну 2016, 16:10

Твърде рисковано е това, ся няма какво да се лъжем. Ако не дай си Боже се случи нещо, то тогава какво може да се направи, дали ще са много горди и надути, че са рискували да родят извън болница и без медицинска помощ.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот pavleta » 16 Фев 2016, 17:45

Напъните да раждаш вкъщи защо са? Какво ще ти донесе това, че си родила вкъщи? Ти не знаеш на кой свят си, много ще те интересува в този момент къде се намираш! :roll:
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот penelopa » 17 Фев 2016, 10:36

pavleta написа:Напъните да раждаш вкъщи защо са? Какво ще ти донесе това, че си родила вкъщи? Ти не знаеш на кой свят си, много ще те интересува в този момент къде се намираш! :roll:


Самото влизане в болница те стресира и подтиска и някои предпочитат да се стресират по-малко вкъщи. У нас още не е масова практика раждането вкъщи. Ти не си сигурна от болницата дали ще излезеш читава, камо ли вкъщи да раждаш :sad: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Pacienti » 14 Окт 2016, 13:29

Приятелка наскоро роди във вана, така нареченото водно раждане. Гледала бях клипчета, но не знаех, че има болници в БГ, които предлагат такава възможност. Обстановката била домашна, мъжът и присъствал, ама всичко се случва в болница под медицински надзор.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот mangusta » 14 Окт 2016, 13:42

Ще започнат и в България да предлагат различни варианти, малко бавничко става при нас. Но аз определено съм за болница, въпреки лошата им слава вече.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот svetlozara » 14 Окт 2016, 14:19

Pacienti написа:Приятелка наскоро роди във вана, така нареченото водно раждане. Гледала бях клипчета, но не знаех, че има болници в БГ, които предлагат такава възможност. Обстановката била домашна, мъжът и присъствал, ама всичко се случва в болница под медицински надзор.

В коя болница е това? Някоя частна сигурно.. :roll:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот nefertiti » 14 Окт 2016, 16:41

Какво точно представлява това водно раждане? Чувала съм го като понятие, но не си представям как се случва. Мислех, че е в басейн?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот penny » 17 Окт 2016, 10:52

Почти същото е. Или във вана, или в басейнче лежи родилката и там ражда вместо на легло. По принцип водата успокоява и може и да е добър начин да родиш. Но нямам представа защо точно във вода избират.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот nefertiti » 17 Окт 2016, 12:26

penny написа:Почти същото е. Или във вана, или в басейнче лежи родилката и там ражда вместо на легло. По принцип водата успокоява и може и да е добър начин да родиш. Но нямам представа защо точно във вода избират.

Ако във вода е по-безболезнено, не е никак малка причина да се предпочете.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Pipilota » 17 Окт 2016, 12:33

Дали е по-безболезнено или не не мога да кажа, но за мен лично е едно и също раждането и във вода може би създава проблем, че липсва добра видимост и т.н. :roll: В България май не се предлага на много места тази услуга.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта