Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот nefertiti » 17 Окт 2016, 15:17

На мен ми стана любопитно и поразгледах клипчета. Жени, които са имали и нормално и раждане във вода, разказват, че водното било наистина много по-леко. И че биха го предпочели отново, не само заради усещането от водата, но цялата атмосфера на раждане, стойката и тн.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот silver933 » 17 Окт 2016, 15:38

[quote="nefertiti"]На мен ми стана любопитно и поразгледах клипчета. Жени, които са имали и нормално и раждане във вода, разказват, че водното било наистина много по-леко. И че биха го предпочели отново, не само заради усещането от водата, но цялата атмосфера на раждане, стойката и тн.[/quotНе ми е много достоверно на мен, нали така или иначе се казва, че второто раждане е по-безболезнено? :) каквото и да е, няма ли да е странно на някоя жена да се кисне в собствния си сос?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Mon_ton » 18 Окт 2016, 15:24

Бих родила под водата, ако това наистина успокоява, а се твърди, че наистина адски добре действа и много успокоително, така че защо да не? Стига разбира се наблизо да има лекари.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот nefertiti » 19 Окт 2016, 10:23

silver933 те не сравняваха първо и второ раждане, а водно и традиционно. Майките говореха за целия процес, още от началото на контракциите, а не само момента на появата на бебето, че са го преживяли по-леко с помощта на водата.

Mon_ton с доктори и акушери си протича всичко, нали са в болница.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот gabinka_80 » 19 Окт 2016, 12:28

Хубаво е, че и в България вече се предлагат такива услуги, които са дългогодишна практика по другите страни, а при нас тепърва навлизат и то само в някои определени клиники. Ако на повече места дават по-голяма свобода на родилките те ще се чувстват по-спокойно и момента с раждането няма да е толкова стресиращ. Трябва да има индивидуален подход към всяка родилка.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот nefertiti » 20 Окт 2016, 15:38

To си е въпрос и на болниците, да могат да развият такива методи. Да вложат за осигуряване на добрите условия, които се изискват, да имат обучени доктори във воденето на такова раждане.
Всъщност, не знам тук къде се предлага, ама наистина изглежда добър вариант.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот roksana » 20 Окт 2016, 16:11

Аз бих опитала във вода, стига да не ми кажат, че трябва да раждам със секцио. Това хич не ми е приятно, но ако ти дойде до главата, нямаш избор.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Jully » 21 Окт 2016, 11:38

За мен лично раждането във вода не е нещо, което искам да изживея. Самата идея как се кисна в кръв и какви ли не още околобебешки сокове ме побърква. Хубавото на раждането е, че не виждаш какво се случва там долу и какво от къде изтича. :mrgreen: Докато при едно такова събитие във вана, то ще се вижда всичко, което за мен гарантира припадък.
Единственото, което ми е липсвало по време на ражданията ми е била подкрепата на близък човек, бих се радвала, ако таткото присъства в предродилна зала, за кураж, все пак това бебе той го е правил. :mrgreen:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Leonora » 21 Окт 2016, 12:41

Jully не е задължително да киснеш в нищо :) . Ако искаш можеш да прекараш във водата целия предродилен период, но настъпи ли момента бебчо да излиза, то да се случи на леглото. Макар че във водата би излязъл по-бързо.
Интересна тема е водното раждане. Определено има много повече плюсове от намаляването на болката при контракциите. По-малко травмиращо е за и майката и бебето, защото си излиза с минимална намеса. После и възстановяването е по-бързо.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот annydance » 21 Окт 2016, 13:16

За болката съм съгласна, но винаги има нужда от намеса. Ако жената не може да напъва или се наложи да се цепи, във водата малко трудно става. Но като има подготвено легло за спешни случаи, не е толкова страшно. На бебоците не им пречи, че ще се родят във вода май.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 0 госта