Какви негативни черти в характера си откривате и замисляли ли сте се да ги поправите?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какви негативни черти в характера си откривате и замисляли ли сте се да ги поправите?

Мнениеот LEILA » 16 Мар 2015, 17:30

Покрай децата все по-често с мъжа ми имаме разногласия, които трудно разрешаваме, ако някой не отстъпи. Опитвам се да има някакъв баланс в тези неща, да правим компромиси и от двете страни, но виждам, че все пак на единия винаги му дотежава повече! :(

Често откривам негативните черти от характера си и се замислям върху тях, но ми е неприятно да си призная, затова тихомълком се опитвам да се променя да стана по-търпелива и да се поправя, но това става все по-трудно с всеки пък, в който опитам да направя това :|
dzen.jpg
dzen.jpg (9.22 KiB) Прегледано 860 пъти
Дадох си сметка в един момент, че може би трябва взаимно да открием негативните си черти и да се замислим върху тях, като не позволяваме те да се проявяват, така че да станем двойката, която бяхме преди да се появят децата :!:

И все пак мисля, че ще са ни нужни повече съвети, така че споделете ни, вие какви негативни черти от характера си откривате и замисляли ли сте се да ги поправяте :roll: Смятате ли, че този процес трябва да се случи и с двама ви или всеки е добре да се спаси и само резултата да се сподели с половинката? :roll:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Какви негативни черти в характера си откривате и замисляли ли сте се да ги поправите?

Мнениеот Rali_hr » 16 Мар 2015, 17:36

Откривам някои неща, но не се замислям много, смятам, че са ми просто бодлите ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какви негативни черти в характера си откривате и замисляли ли сте се да ги поправите?

Мнениеот donni » 16 Мар 2015, 17:39

Когато става въпрос за самоусъвършенстването ти, по-скоро това сам трябва да си го направиш, но щом става въпрос до отношението ти с друг човек е по-добре да го направите двамата :!:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какви негативни черти в характера си откривате и замисляли ли сте се да ги поправите?

Мнениеот MGB » 16 Мар 2015, 17:41

Доста съм експресивна, ама това не ми пречи на мен, по-скоро е вероятно да пречи на другите около мен, но никога не съм получавала забележки хората за това ми качество и смятам, че не им пречи, дори явно им харесва :idea: :mrgreen:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Какви негативни черти в характера си откривате и замисляли ли сте се да ги поправите?

Мнениеот Snejna » 16 Мар 2015, 17:52

Аз си ги харесвам всичките черти и линии в характера, не мисля да променям нищо, скромно да ви призная :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какви негативни черти в характера си откривате и замисляли ли сте се да ги поправите?

Мнениеот Mon_ton » 17 Мар 2015, 10:13

Има някои неща, които си откривам и определям като минус, да речем много бързо се доверявам и това е огромен минус, работя по въпроса да съм по-мнителна. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви негативни черти в характера си откривате и замисляли ли сте се да ги поправите?

Мнениеот ManiJani » 11 Май 2015, 14:47

Характера ми трудно би се променил или някой да го промени, но все пак откривам кога съм гадна, но и как реално мога да променя това, но най-вече зависи от човека, който стои срещу мен и отношението му :idea:
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Какви негативни черти в характера си откривате и замисляли ли сте се да ги поправите?

Мнениеот Грохот » 27 Авг 2015, 14:45

В повечето случаи се оказва, че обърквам хората твърде много, тъй като в различните ситуации мога да съм супер мила, а в следващия момент да те дострашее от реакциите ми :mrgreen:
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Какви негативни черти в характера си откривате и замисляли ли сте се да ги поправите?

Мнениеот Anka » 01 Сеп 2015, 12:11

Грохот написа:В повечето случаи се оказва, че обърквам хората твърде много, тъй като в различните ситуации мога да съм супер мила, а в следващия момент да те дострашее от реакциите ми :mrgreen:

Това май е присъщо на повечето жени, а ако подплатено и с някоя кофти зодия става страшно! :) Все сме такива бурни и емоционални, после май по-често съжаляваме.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какви негативни черти в характера си откривате и замисляли ли сте се да ги поправите?

Мнениеот M.Tasheva » 14 Юли 2016, 14:31

Да променяш самия себе си е най-трудното нещо, но пък и най-благодарното, защото ако успееш, резултатите винаги са налице и ги виждаш и усещаш. Например аз се стремя да не съм толкова импулсивна, защото в някои ситуации съм реагирала преди да помисля за какво точно става въпрос и после се е получавало много кофти.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron