Щитовидната жлеза - съмнение за хипотиреоидоза

Щитовидната жлеза - съмнение за хипотиреоидоза

Мнениеот Emanyella » 28 Сеп 2011, 16:32

Здравейте,
Случайно попаднах във вашия форум, но ми хареса и бих искала да ви помоля за съвет. Миналата година ходих на доктор със съмнения за хипотиреоидизъм . Пуснаха ми изследвания на глюкоза и ТСХ. Захарта ми беше в граници. Хормона също ми беше в граници, но на много места четох,че за моята възраст (25 години ) би трябвало да е със стойности между 1 и 2, а моят беше 3.56 . Ендокриноложката ми каза,че е в граница и да не се притеснявам. Щитовидната ми жлеза беше подута, но еластична.
От тогава не съм си правила пак изследвания, но симптомите се влошиха, поне според мен. Какви изследвания да си направя и вярно ли е това,че имат значение годините при разчитането на резултатите?
Emanyella
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 16:20

Re: Щитовидната жлеза - съмнение за хипотиреоидоза

Мнениеот OrHiDeA » 29 Сеп 2011, 09:52

Emanyella написа:Здравейте,
Случайно попаднах във вашия форум, но ми хареса и бих искала да ви помоля за съвет. Миналата година ходих на доктор със съмнения за хипотиреоидизъм . Пуснаха ми изследвания на глюкоза и ТСХ. Захарта ми беше в граници. Хормона също ми беше в граници, но на много места четох,че за моята възраст (25 години ) би трябвало да е със стойности между 1 и 2, а моят беше 3.56 . Ендокриноложката ми каза,че е в граница и да не се притеснявам. Щитовидната ми жлеза беше подута, но еластична.
От тогава не съм си правила пак изследвания, но симптомите се влошиха, поне според мен. Какви изследвания да си направя и вярно ли е това,че имат значение годините при разчитането на резултатите?

По принцип е добре да се направи ехо на щитовидна жлеза, хормонални изследвания TSH, FT3 и FT4, както и антитела TAT и MAT, освен това имат значение и наличие на оплаквания като промяна в теглото, в тонуса, забавяне на сърдечната дейност.
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Щитовидната жлеза - съмнение за хипотиреоидоза

Мнениеот OrHiDeA » 05 Окт 2011, 18:03

Emanyella написа:Здравейте,
Случайно попаднах във вашия форум, но ми хареса и бих искала да ви помоля за съвет. Миналата година ходих на доктор със съмнения за хипотиреоидизъм . Пуснаха ми изследвания на глюкоза и ТСХ. Захарта ми беше в граници. Хормона също ми беше в граници, но на много места четох,че за моята възраст (25 години ) би трябвало да е със стойности между 1 и 2, а моят беше 3.56 . Ендокриноложката ми каза,че е в граница и да не се притеснявам. Щитовидната ми жлеза беше подута, но еластична.
От тогава не съм си правила пак изследвания, но симптомите се влошиха, поне според мен. Какви изследвания да си направя и вярно ли е това,че имат значение годините при разчитането на резултатите?

Направи ли си изследванията?
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Щитовидната жлеза - съмнение за хипотиреоидоза

Мнениеот emi_28 » 14 Дек 2012, 17:55

Здравейте, резултати са ми:
TSH 0.187 mikrolU/ml и
17.4 pmol/l, какво означават, имали нещо притеснително.
Благодаря !
emi_28
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Дек 2012, 17:46


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron