Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

Мнениеот ramimni » 17 Мар 2015, 12:21

Вчера видях един начин, с който могат да се потушат киселините, но на надявам на мнения, които са изпитани, тъй като вечер понякога не мога да спя от киселини и такива бабини методи са единствените, които ми остават! :!:

Съмнявам се, че кубче лед под езика може да даде кой знае какъв ефект, но пък кой знае! :roll: Всъщност действието на кубчето лед се обясняваше с това, че се създава алкална среда в стомаха, чрез водата и по този начин се стопират киселините, :shock: но всъщност не ми се струва съвсем вярно. :!:
Дори не съм убедена, че ще мога да задържа кубче лед в устата си толкова дълго, че да го изчакам да се разтопи нацяло :?
51.jpg
51.jpg (53.8 KiB) Прегледано 3374 пъти
Приравнявам го към това да пийнеш няколко глътки вода и да ти минат киселините, но съвсем не е така или поне при мен не се получава! :?
Според вас възможно ли е да потушим киселините с кубче лед, какъв ефект ще даде? :?:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

Мнениеот LaCoquine » 17 Мар 2015, 12:34

Напълно невъзможно ми се струва всичко това, така че по-скоро ще опитам с чаша прясно мляко да потуша киселините, както пише по-долу, отколкото с лед :|
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

Мнениеот borkova » 17 Мар 2015, 12:36

Добре, не разбрах защо никой нищо не е споменал за добрата стара сода за хляб, на мен наистина ми помага и малко след като я изпия се чувствам доста по-добре :idea: :roll:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Мар 2015, 13:29

borkova написа:Добре, не разбрах защо никой нищо не е споменал за добрата стара сода за хляб, на мен наистина ми помага и малко след като я изпия се чувствам доста по-добре :idea: :roll:

нали се сещаш за онази реклама, в която пиеш сода от 20 години. :lol: :lol: :lol: макар че лечение на киселините не съм чула да има. :) Содата е много неприятна за пиене. :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

Мнениеот Elica » 17 Мар 2015, 13:48

Това с кубчето лед ми звучи като да пиеш вода, не е ли по-лесно да седнеш да си сипеш 1 чаша вода и да си пийваш по малко всеки ден. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

Мнениеот Andrey » 17 Мар 2015, 14:00

Elica написа:Това с кубчето лед ми звучи като да пиеш вода, не е ли по-лесно да седнеш да си сипеш 1 чаша вода и да си пийваш по малко всеки ден. :)

И аз това се чудя. Когато имам киселини обикновено пия много вода, вярно, че не ми минава много бързо, но скоро неприятното усещане отминава.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

Мнениеот Kaya » 17 Мар 2015, 15:20

Не знам как ще издържа само това кубче лед да ми се разтопи под езика, сигурно няма да издържа и минута!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

Мнениеот dessiblond » 02 Мар 2017, 11:48

Аз пък виждам някаква логика. Предполагам, че тук роля играе студеното, а не водата :smile: .
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Яну 2018, 12:21

Цялото кубче д асе размрази, не мисля, че е възможно да се случи, кой би изтърпял? Не може ли да се пие често по няколко глътки вода, по този начин освен, че устата ще замръзне, затруднява се и дишането.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

Мнениеот Боби_Тони » 20 Май 2019, 11:39

Опитвала съм, наистина има ефект. Нямам точно обяснение защо, но поне при мен дава резултат. Когато човек няма таблетки против киселини, може да опита. Поне няма да навреди.
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта