Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.
Правила на форума
Добави отговор

Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

17 Мар 2015, 12:21

Вчера видях един начин, с който могат да се потушат киселините, но на надявам на мнения, които са изпитани, тъй като вечер понякога не мога да спя от киселини и такива бабини методи са единствените, които ми остават! :!:

Съмнявам се, че кубче лед под езика може да даде кой знае какъв ефект, но пък кой знае! :roll: Всъщност действието на кубчето лед се обясняваше с това, че се създава алкална среда в стомаха, чрез водата и по този начин се стопират киселините, :shock: но всъщност не ми се струва съвсем вярно. :!:
Дори не съм убедена, че ще мога да задържа кубче лед в устата си толкова дълго, че да го изчакам да се разтопи нацяло :?
51.jpg
51.jpg (53.8 KiB) Прегледано 3549 пъти
Приравнявам го към това да пийнеш няколко глътки вода и да ти минат киселините, но съвсем не е така или поне при мен не се получава! :?
Според вас възможно ли е да потушим киселините с кубче лед, какъв ефект ще даде? :?:

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

17 Мар 2015, 12:34

Напълно невъзможно ми се струва всичко това, така че по-скоро ще опитам с чаша прясно мляко да потуша киселините, както пише по-долу, отколкото с лед :|

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

17 Мар 2015, 12:36

Добре, не разбрах защо никой нищо не е споменал за добрата стара сода за хляб, на мен наистина ми помага и малко след като я изпия се чувствам доста по-добре :idea: :roll:

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

17 Мар 2015, 13:29

borkova написа:Добре, не разбрах защо никой нищо не е споменал за добрата стара сода за хляб, на мен наистина ми помага и малко след като я изпия се чувствам доста по-добре :idea: :roll:

нали се сещаш за онази реклама, в която пиеш сода от 20 години. :lol: :lol: :lol: макар че лечение на киселините не съм чула да има. :) Содата е много неприятна за пиене. :(

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

17 Мар 2015, 13:48

Това с кубчето лед ми звучи като да пиеш вода, не е ли по-лесно да седнеш да си сипеш 1 чаша вода и да си пийваш по малко всеки ден. :)

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

17 Мар 2015, 14:00

Elica написа:Това с кубчето лед ми звучи като да пиеш вода, не е ли по-лесно да седнеш да си сипеш 1 чаша вода и да си пийваш по малко всеки ден. :)

И аз това се чудя. Когато имам киселини обикновено пия много вода, вярно, че не ми минава много бързо, но скоро неприятното усещане отминава.

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

17 Мар 2015, 15:20

Не знам как ще издържа само това кубче лед да ми се разтопи под езика, сигурно няма да издържа и минута!

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

02 Мар 2017, 11:48

Аз пък виждам някаква логика. Предполагам, че тук роля играе студеното, а не водата :smile: .

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

25 Яну 2018, 12:21

Цялото кубче д асе размрази, не мисля, че е възможно да се случи, кой би изтърпял? Не може ли да се пие често по няколко глътки вода, по този начин освен, че устата ще замръзне, затруднява се и дишането.

Re: Възможно ли е с кубче лед да се потушат киселините, опитвали ли сте?

20 Май 2019, 11:39

Опитвала съм, наистина има ефект. Нямам точно обяснение защо, но поне при мен дава резултат. Когато човек няма таблетки против киселини, може да опита. Поне няма да навреди.
Добави отговор
Отиди на страница: 1, 2