Знаете ли с какво да храните децата, докато са все още в бебешка възраст от 1 до 3г?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Знаете ли с какво да храните децата, докато са все още в бебешка възраст от 1 до 3г?

Мнениеот silver933 » 17 Мар 2015, 14:10

Детето ми скоро ще навърши една година и с жена ми започваме все повече да се чудим как точно ще го храним, ясно, че досега е имал някакви определени храни, само че след 1г. Нали вече се води „голям човек“. :mrgreen: Работата е там, че далеч не е голям човек, а все още е ей такъв мъник:

child-eating.jpg
child-eating.jpg (38.41 KiB) Прегледано 3207 пъти

Вие, когато сте хранили децата си в тази все още бебешка възраст от 1 до 3г. Продължавали ли сте някакъв преход на захранване, как сте процедирали? Имало ли е храни, които са им били забранявани, постепенно ли сте ги включвали и как, и дали сте продължавали да давате да речем пасирана храната? :?:
Може за някой въпросите да изглеждат глупави, но смятам, че по-добре така, отколкото да затормозяваме организма на децата. :!:
Все пак мисля, че от 1 до 3г. e много важно храненето, защото децата все още нямат изградени хранителни и навици и възможности на стомаха, и за мен все още са в бебешка възраст. Споделете знаете ли с какво да храните децата, докато са все още в бебешка възраст от 1 до 3г? :?:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Знаете ли с какво да храните децата, докато са все още в бебешка възраст от 1 до 3г?

Мнениеот Pipilota » 17 Мар 2015, 14:47

Разбира се, че има значение, когато децата ми бяха на тази възраст, избягвахме пърженото, когато готвих ястията, слагах по малко сол и не пържех нищо, а варях и сега така правя, с изключение на супата, на която ѝ пържа морковите. :mrgreen:
И така, мисля, че може да му давате на детето всичко, стига да е приготвено правилно, без много мазнини, да не дразни коремчето и с малко подправки, по възможност свежи :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Знаете ли с какво да храните децата, докато са все още в бебешка възраст от 1 до 3г?

Мнениеот Lollipop » 17 Мар 2015, 15:03

На тази възраст храних детето със същото, което хапвахме и ние, аз никога не съм прекалявала с подправките или със солта, пърженето и прочие, други правила не съм спазвала. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Знаете ли с какво да храните децата, докато са все още в бебешка възраст от 1 до 3г?

Мнениеот Kaya » 17 Мар 2015, 15:16

Детето ми сега е на 5г. и си хапва каквото и ние, а като по-малка я хранихме с нещата, които вземахме за нас, спазвах някои правила, разбира се. Никога не ѝ давах за вечеря месо или тежка храна, често ѝ предлагах салати и плодове. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Знаете ли с какво да храните децата, докато са все още в бебешка възраст от 1 до 3г?

Мнениеот Snejna » 17 Мар 2015, 16:34

Все пак в този период все още трябва да се внимава много с размера храната. т.е. всичко трябва да бъде нарязано на ситно :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Знаете ли с какво да храните децата, докато са все още в бебешка възраст от 1 до 3г?

Мнениеот Локумът » 18 Мар 2015, 10:39

Това с децата, между 1 и 3г ми беше толкова далечно, вече ми е по-близо времето да имам внуци :mrgreen:
Като си спомня, преди 12-13 години сякаш не беше някаква мания това както ще правят децата, ами си хапваха и си растяха напълно нормално. Сега майките много се филмират в отглеждането на децата си.. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Знаете ли с какво да храните децата, докато са все още в бебешка възраст от 1 до 3г?

Мнениеот S_Milenska » 18 Мар 2015, 13:03

Храня с всичко аз на тази възраст, без пържено. ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Знаете ли с какво да храните децата, докато са все още в бебешка възраст от 1 до 3г?

Мнениеот Snejna » 18 Мар 2015, 13:33

S_Milenska написа:Храня с всичко аз на тази възраст, без пържено. ;)

Ами горе долу такова е положението, не мисля, че има други по-големи разлики. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Знаете ли с какво да храните децата, докато са все още в бебешка възраст от 1 до 3г?

Мнениеот Rali_hr » 25 Мар 2015, 14:40

Това време беше отдавна, когато храних децата си по .. модел :)) В тази възраст е хубаво да вкарвате и традиционната храна, като все пак се съобразявате със здравето на детето и неговите предпочитания и вкусове, отделно и това, което му е възможно да яде :)) А и не забравяйте, че тогава почват да се формират вкусовите му предпочитания ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Знаете ли с какво да храните децата, докато са все още в бебешка възраст от 1 до 3г?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Мар 2015, 17:11

Давайте им да ядат пържени яйца с лук и да не ви дреме :)) Шегувам се, темата за бебешкото хранене хич не е майтап работа, но ви препоръчвам да не минавате в някакви крайности, а да бъдете практични и умни ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта