Каква е разликата между пилатес и йога, на кое бихте ми препоръчали да се запиша?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Каква е разликата между пилатес и йога, на кое бихте ми препоръчали да се запиша?

Мнениеот franky » 17 Мар 2015, 15:06

Много застояла се чувствам откакто съм в майчинство и не зная как да се раздвижа и за да съм сериозна в това, което се наканих да правя, реших да се запиша или на пилатес, или на йога :!: Ама като ги гледам, те ми изглеждат едно към едно, ни каква разлика не намирам :idea:

Не съм от най-гъвкавите за съжаление, преди да забременея, така ми изглеждаше най-доброто постижение,
c7.jpg
c7.jpg (15.93 KiB) Прегледано 1176 пъти
но откакто родих не зная какво мога, направо ме е страх да опитам :mrgreen: :mrgreen:

Бихте ли ме посъветвали кое би ми се отразило по-добре - пилатес или йога, къде не се изисква толкова сила за упражненията и къде мога да се раздвижа максимално добре, но без да ставам мускулеста? :?: Каква е разликата между пилатес и йога и кое е по-доброто, кое бихте ми препоръчали?
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Каква е разликата между пилатес и йога, на кое бихте ми препоръчали да се запиша?

Мнениеот Lilly_milly » 17 Мар 2015, 15:08

Бих предпочела йогата, при всички положения, всъщност всички тези разновидности, включително и пилатес, произхождат от йогата, така че няма място за двоумение, поне при мен :idea:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Каква е разликата между пилатес и йога, на кое бихте ми препоръчали да се запиша?

Мнениеот mimeto90 » 17 Мар 2015, 15:09

Мисля, че пилатес дава по-добри резултати, по-бързо, така че ако трябва отново да правя този избор, ще предпочета пилатес :idea: :)
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Каква е разликата между пилатес и йога, на кое бихте ми препоръчали да се запиша?

Мнениеот niya_mazova » 17 Мар 2015, 15:12

Твърдо За йогата съм, освен, че развива гъвкавостта ти, може да лекува болки в кръста и по целия гръбначен стълб, освен естествено, ако не е станало твърде късно :idea: Но йогата си е свързването на духа с тялото, докато при пилатес се прави връзката между ума и тялото :idea:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Каква е разликата между пилатес и йога, на кое бихте ми препоръчали да се запиша?

Мнениеот Kaya » 17 Мар 2015, 15:18

Да си призная хич не вярвам в такива истории за духа и тялото, как ще ходиш на рейки и видиш ли ще ти спадне кръвното и ще станеш като младо момиче ;) за мен няма значение какъв е спорта, достатъчно е движението, пък дали ще е йога, пилатес, скачане на въже или тичане, докато ви гонят кучета е едно и също! :!:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Каква е разликата между пилатес и йога, на кое бихте ми препоръчали да се запиша?

Мнениеот S_Milenska » 17 Мар 2015, 15:42

хаха :) не разбирам много каква е разликата, но мисля, че са еднакво добри и двете. С тази разлика, че май йогата говори и за духовно израстване, докато пилатеса е по-скоро фитнес спорт :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46


Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта