Успявате ли да се справите с чувството за самота и със самата самота?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Успявате ли да се справите с чувството за самота и със самата самота?

Мнениеот qwerryyy » 17 Мар 2015, 16:01

Здравейте. До скоро имах приятел,с който живяхме от лятото до сега заедно. Напоследък нещата не вървят и се налага да се разделим и да се изнеса, понеже жилището е негово.
Притеснявам се обаче, че ще се превърна после в жената с котките. :(

large_size_PetHoarders_6_D5 (1).jpg
large_size_PetHoarders_6_D5 (1).jpg (36.8 KiB) Прегледано 4863 пъти

много ме е страх от самотата, чувството, че съм сама ме побърква, а не знам как да се справя с него? Как успявате да се преборите със самотата? Всичките ми приятели се отдалечиха, след като започнах да излизам с приятеля ми и вече се чувствам сама на целия свят. А най-тъжното е, че понякога изпитвам самота, дори когато съм сред хората, сякаш никой не се интересува от мен. :( Кажете ми, вие как успявате да се справите със чувството за самота и със самата самота? Не знам как бих продължила живота си по този начин, като не усещам никой близък и никой до себе си. :(
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Успявате ли да се справите с чувството за самота и със самата самота?

Мнениеот Snejna » 17 Мар 2015, 16:27

Ехе, няма бе, не е чак толкова страшно да си самичък! :) Все пак винаги може да изградиш нови приятелства, да излизаш, да се забавляваш и всичко останало :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Успявате ли да се справите с чувството за самота и със самата самота?

Мнениеот Krum » 17 Мар 2015, 17:10

Много е трудно, аз съм минал през това и далеч от тийн годините и ми беше много трудно, но трябва да вярваш, че ще стане ;) Справяш се и толкова, обграждаш се с хора, малко нахалстваш на старите и така нещата се получават и забравяш за самотата и колко кофти ти е било, и излизаш от навика на двойката :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Успявате ли да се справите с чувството за самота и със самата самота?

Мнениеот Malina » 17 Мар 2015, 17:24

Мисля, че ако си още младичка на бързо ще се оправиш от това състояние, не е болка за умиране, хората постоянно се събират и разделят ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Успявате ли да се справите с чувството за самота и със самата самота?

Мнениеот Slavena » 18 Мар 2015, 17:33

Аз съм била сама винаги, от както се роди детето сме самички и се справяме много добре, не е лесно да си самотен, но за щастие, мъже винаги се намират ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Успявате ли да се справите с чувството за самота и със самата самота?

Мнениеот Lili_pili » 18 Мар 2015, 17:52

Много е тежко и трудно според мен и ми се вижда невъзможно, не знам какво бих правила, ако остана без гаджето си, с което съм живяла дълго време, ужас направо!
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Успявате ли да се справите с чувството за самота и със самата самота?

Мнениеот mix_twix » 18 Мар 2015, 18:08

Самотата е много кофти работа, води след себе си и депресия, така че не ѝ се остаявйте много и не се вглъбявайте в нея. Ако трябва се натоварвайте с повече работа и станете по-активни в мрежата, дори и това е вид контактуване ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Успявате ли да се справите с чувството за самота и със самата самота?

Мнениеот Mon_ton » 19 Мар 2015, 16:08

Мисля, че със сигурност ще станеш сама и поне с 8 котки, не се надявай, че ще се появи принца на бял кон, принцовете отдавна са на магарета. :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Успявате ли да се справите с чувството за самота и със самата самота?

Мнениеот Anka » 19 Мар 2015, 17:09

Mon_ton написа:Мисля, че със сигурност ще станеш сама и поне с 8 котки, не се надявай, че ще се появи принца на бял кон, принцовете отдавна са на магарета. :(
Направо я подреди, според мен има още много време, в което може да се променят нагласите и да си намери и половинка и щастието! :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Успявате ли да се справите с чувството за самота и със самата самота?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Мар 2015, 18:19

Не е толкова страшно , стискаш зъби и се справяш, това е най-важното!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта