Всеки ли може да си прави масаж на ушите и как той влияе при различни проблеми?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Всеки ли може да си прави масаж на ушите и как той влияе при различни проблеми?

Мнениеот niya_mazova » 17 Мар 2015, 16:04

Често се случва да попадам на статии за различни видове масаж, било то на тялото, на стъпалата или на ушите. :idea: Та се замислих, за този на ушите понеже съм чувала, че може да потуши почти всяка болка и неразположение, а и е достъпен, тъй като може да си го направиш по всяко време и навсякъде, не е необходимо да се събуваш, както при този на краката, например :idea:

Та, ако можем и сами да си правим масажи, то как да разберем кой е най-подходящият за нашия проблем? Всъщност добре ли е сами да си правим масаж на ушите и възможно ли е това да не ни влияе по най-добрия начин или е необходимо единствено специалисти да се занимават с това?
f496.jpg
f496.jpg (15.62 KiB) Прегледано 1485 пъти
Ще се радвам да ми споделите при какви неразположения използвате масажа на ушите и как той ви влияе, вярвате ли, че всеки може да си помогне при всякакво неразположение чрез масаж на ушите? :roll:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Всеки ли може да си прави масаж на ушите и как той влияе при различни проблеми?

Мнениеот M.Tasheva » 17 Мар 2015, 16:15

Не вярвам ,че може да има някакво подобрение, каквото и да си говорим, масаж дали на глава или друго място, където се чувстваш напрегнат е много приятно, но чак магически свойства каквито му преписва - няма!
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Всеки ли може да си прави масаж на ушите и как той влияе при различни проблеми?

Мнениеот Snejna » 17 Мар 2015, 16:26

Никога не съм вярвала в тея масажи, но може и да са ефикасни, все пак не е моя начин, аз предпочитам хапчето. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Всеки ли може да си прави масаж на ушите и как той влияе при различни проблеми?

Мнениеот PasDeDeux » 17 Мар 2015, 16:27

Преди дълго време си правих масажи на ушите, но да си призная не ми помогнаха по никакъв начин и усетих, че просто е безсмислено това, а и ми отнемаше време, понеже си имах някакъв ритуал! Предполагам, ако специалист прави такова нещо може и даде добро отражение!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Всеки ли може да си прави масаж на ушите и как той влияе при различни проблеми?

Мнениеот Lyomi » 17 Мар 2015, 18:33

И аз за съжаление разчитам на хапчето, просто не мога да издържам нещо да ме боли твърде дълго време, но и масажът може да е ефективен и бърз, зависи кой го прилага, мисля :idea:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Всеки ли може да си прави масаж на ушите и как той влияе при различни проблеми?

Мнениеот Slavena » 17 Мар 2015, 21:49

Сега станаха толкова популярни напоследък тези масажи за уши, че скоро най-вероятно всеки ще прави - със или без познания...
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Всеки ли може да си прави масаж на ушите и как той влияе при различни проблеми?

Мнениеот Локумът » 18 Мар 2015, 10:32

Не си давам на никой ушите да ми ги масажира, все пак ако толкова големи "чудеса" излизат от масажирането на ушите, представям си какво ще стане, ако някой неинформиран вземе ме масажира :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Всеки ли може да си прави масаж на ушите и как той влияе при различни проблеми?

Мнениеот Lollipop » 20 Мар 2015, 10:55

Само ушите не са ми масажирали, не вярвам изобщо, че помага, като цяло досега от масаж не съм се почувствала по-добре. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Всеки ли може да си прави масаж на ушите и как той влияе при различни проблеми?

Мнениеот Kaya » 20 Мар 2015, 11:27

Има ли масаж за разсънване, точно в момента имам огромна нужда от такъв! :))
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Всеки ли може да си прави масаж на ушите и как той влияе при различни проблеми?

Мнениеот S_Milenska » 20 Мар 2015, 13:02

Дали има някакъв масаж, който може да подобри тонуса? :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron