Как се правят сладки - таралежчета?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как се правят сладки - таралежчета?

Мнениеот Lyomi » 17 Мар 2015, 18:43

Много ми бяха любими като дете сладките - таралежчета, някак с носталгия се връщам назад, когато измолвах баба ми да ми купи, понеже майка ми забраняваше да ям сладко :D :D

Не зная дали тогава е имало начин да се правят сладки - таралежчета, но майка ми никога не се нагърбваше с подобни задачи, дали не й се е занимавало или от страх да не се провали, не знам, но за нея по-лесно беше просто да не ядем сладко :lol: :lol:
И понеже никъде не съм виждала като сладките - таралежчета от едно време, а дори и да намеря, много се съмнявам, че ще имат същия вкус, та много ми се иска да си направя сами такива, но малко се съмнявам в успеха си :idea: :D
6hedgehog.jpg
6hedgehog.jpg (24.86 KiB) Прегледано 2622 пъти
Намерих някаква снимка на здравословен вариант на сладките таралежчета, но нямам идея как може да се слепят по този начин овесените ядки, че да са достатъчно сбити да не се разпадат и в същото време да са наистина вкусни :idea: Надявам се да ми дадете някакъв среден вариант - хем здравословни, хем лесни, ама и добре да изглеждат, ако може :D
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как се правят сладки - таралежчета?

Мнениеот sofi_black » 17 Мар 2015, 18:47

Таралежки от овесени ядки не зная как ще станат, но от бисквити ми прави съквартирантката ми и станаха доста сполучливи, като ги смели, заедно с орехи и за да стане на тесто сложи кондензирано мляко и малко масло, стана доооста добре, останалото за украсата е импровизация!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как се правят сладки - таралежчета?

Мнениеот Fancy » 17 Мар 2015, 18:50

sofi_black написа:Таралежки от овесени ядки не зная как ще станат, но от бисквити ми прави съквартирантката ми и станаха доста сполучливи, като ги смели, заедно с орехи и за да стане на тесто сложи кондензирано мляко и малко масло, стана доооста добре, останалото за украсата е импровизация!

Да, това е добра идея :idea: ако искаш да са като сладки, може да се замеси обикновено тесто за курабийки и след изпичането малко да се сиропират, за да може да полепне по гърба на таралежчето онова, което искаш :idea:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как се правят сладки - таралежчета?

Мнениеот Slavena » 17 Мар 2015, 21:47

Нямаш ли някоя стара кулинарна книга, от където да потърсиш с вкуса на миналото? :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как се правят сладки - таралежчета?

Мнениеот Malina » 18 Мар 2015, 11:12

Никога не съм хапвала такива таралежи, много апетитни ми се струват обаче. :) Изобщо сладките от миналото са с една идея "повече" над останалите! :) сега много префърцунен вид има всичко, а вкус - никакъв. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как се правят сладки - таралежчета?

Мнениеот S_Milenska » 18 Мар 2015, 13:03

Сигурно са направени сбити с мед или масло :))
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как се правят сладки - таралежчета?

Мнениеот Andrey » 18 Мар 2015, 14:10

много ги обичам, мисля че и с бисквити и масло ще станат супер ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как се правят сладки - таралежчета?

Мнениеот Kremiliya » 18 Мар 2015, 15:30

Не съм хапвала таралежчета никога, как изглеждат готови вече, като на тази снимка ли? :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как се правят сладки - таралежчета?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Мар 2015, 16:13

Мисля, че онези таралежчета от миналото нямат нищо общо с това, кеото ти си представяш, едновремешните таралежчета бяха дребни маслени сладки, потопени в едната част в шоколад и поръсени с орехи :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как се правят сладки - таралежчета?

Мнениеот Rali_hr » 08 Апр 2015, 13:33

Таралежчетата ги правя много лесно - с маслени сладки, потапям ги от едната страна в шоколад и после в натрошени орехи или шоколадови пръчици.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron