Това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците?

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Re: Това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците?

Мнениеот Yunona » 13 Яну 2016, 12:23

Зависи защо се занимаваш с йога :)
Ако я приемаш само откъм физическата страна, тогава не е необходимо да навлизаш дълбоко в духовната.
Аз практикувам йога от 4-5 години, за мен тя е приятен начин да разтегна добре тялото си, да преодолея дискомфорта от работата на бюро, да освободя схващанията и напрежението. Релаксирам физически и психически. И толкова.
В началото ходех в зала, но инструкторката беше твърде съсредоточена върху това да ни разказва за учението йога, за СЕБЕ си, за това как ТЯ е тръгнала по пътя... повече ни "просветляваше", отколкото да обръща внимание дали правилно изпълняваме асаните. За някого може да е ОК това, но аз бях там да се раздвижа, да се отпусна, а не да си търся гуру. Затова прекратих посещенията. В момента практикувам вкъщи, абонирана съм в един сайт и избирам тренировка според конкретните си нужди и времето, с което разполагам. За мен това е идеалният вариант :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците?

Мнениеот Kaya » 13 Яну 2016, 12:31

И на мен това повече ми харесва, но имам позната, която май не с евълнува толкова от тренировката, а от гуру историите, вярва в рейки и подобни, затваря и отваря чакри, специално за това ходи на посещения при своята йога инструкторката, каквото и име да има тя. )
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Предишна

Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта