Това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците?

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците?

Мнениеот franky » 18 Мар 2015, 11:40

Вчера, след като видях, че по-голямата част от съфорумците ме подкрепиха за това да започна йога , а не пилатес, реших да се заинтересувам за това какво ще се изисква от мен по време на йога часовете! :idea:

Всъщност виждам, че да си йога не означава да си добър само в техниката за направата на упражненията, а отдаваш живота и съществуването си на това нещо!

Малко ме притесни този факт, тъй като ми изглежда адски ангажиращо и предполагам трябва коренно да променим навиците си! От друга страна ми попадна една шеговита снимка, тъкмо като за мен :D :D
yoga.jpeg
yoga.jpeg (22.77 KiB) Прегледано 1333 пъти
Понеже много си обичам винцето, а и много ми помага, за да заспя веднага и да не мисля за хилядите неща, които ми се въртят в главата, а до колкото разбирам хората, които практикуват йога, освен че не пият алкохол, се ограничават от месо, а някои и от млечни продукти :shock:

Не зная дали ще мога да направя всичко това за себе си, затова ви питам - според вас това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците :?:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците?

Мнениеот MollyDolly » 18 Мар 2015, 11:43

Смятам, че не е задължително да се задълбава, щом не ти е приятно или смяташ, че ще ти е непосилно :idea:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците?

Мнениеот niya_mazova » 18 Мар 2015, 11:48

Мисля, че ако си тръгнал да правиш нещо, трябва да го правиш като хората, в този смисъл, не само няма да ти навреди да спреш месото, айде за млечните, наистина не е за всеки, но със сигурност подобно пречистване ще ти бъде от полза!
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците?

Мнениеот Lollipop » 18 Мар 2015, 12:14

niya_mazova написа:Мисля, че ако си тръгнал да правиш нещо, трябва да го правиш като хората, в този смисъл, не само няма да ти навреди да спреш месото, айде за млечните, наистина не е за всеки, но със сигурност подобно пречистване ще ти бъде от полза!

Глупости са това :) Трябва да правиш това, което ти харесва, ако ще в поза лотос да пиеш бира и да си бодеш пилешки хапки, ако това е твоя начин, а не на сила, защото трябва, да правиш нещата, както някой друг. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците?

Мнениеот Rali_hr » 18 Мар 2015, 13:16

И аз си мисля, че няма нужда от такива крайности, а да се оставиш по течението на това, което усещаш :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците?

Мнениеот Snejna » 18 Мар 2015, 13:30

То има и йоги, които с месеци не ядат, това значи ли, че трябва да се стремиш към това от 2-рата седмица/ :) за мен е крайно нелогично! :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците?

Мнениеот Andrey » 18 Мар 2015, 14:02

Много странно твърдение, според мен едното няма общо с другото, но смятам, че съвсем скоро и ти ще си "промиеш' мозъка в тая насока. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците?

Мнениеот Krum » 18 Мар 2015, 15:37

И аз не мисля, че ако приемаш йогата като спорт трябва и да психясваш покрай това :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Мар 2015, 16:09

Със сигурност трябва да го направиш, аз ако съм на твое местя ще стана целенасочено нов човек! :mrgreen: :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Това, че се занимаваме с йога, означава ли, че трябва да си променим коренно навиците?

Мнениеот Mon_ton » 18 Мар 2015, 16:31

Според мен няма значение, важното е да го правиш така, както ти се чувстваш добре и наред, без значение от хорското мнение.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта