Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Denito » 04 Юни 2014, 16:20

Здравейте
Имам от три дена задух,болки в средната част на гардите
кашлица,но не постоянна и с храчки.
Аз съм в Англия,ходих на доктор,но не ми обърнаха много внимание
Взехами секрет от гърлото,но още не са излезли резултатите.
Искам да попитам с тези симптоми може ли да се говори за трахеит
и дали от гърления секрет ще го открият
Много ме боли и имам задух,но той е през часовете
Ако може ми дайте някакъв съвет,Благодаря предварително за отговора
Denito
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Юни 2014, 15:53

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот milana » 06 Юни 2014, 16:06

Здравейте! Моля да ми обясните, защо 6 месеца след радиохирургия на конхите, няма промяна в състоянието ми и се налага отново да ползвам AVAMIS или Алергодил. Носът ми не е запушен, а просто усещам, че нещо ми пречи и непрекъснато трябва да се издухвам. Усещам, че това ми действие предизвиква в околните неприязън, за което ми е много неприятно. Точно по тази причина започнах отново да ползвам Алергодил, който ми помага за около 5-6 часа. Предишните ми оплаквания бяха същите, но понеже дълго време ползвах локални КС без ефект, се подложих на радиохирургия. Между другото: каква е разликата между каутеризация и радиохирургия, понеже в епикризата ми пише, че е извършена каутеризация, а с лекаря, при предварителния преглед, говорихме за радиохирургия. Благодаря предварително за отговора!
milana
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Юни 2014, 11:35

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот petrova86 » 10 Юни 2014, 17:40

Здравейте д-р Шиваров! От известно време усещам парене в устата и най вече езика. Преди 2 седмици бях на зъболекар и той не забеляза нещо притесняващо! Езика ми е побелял и обложен, четох доста неща в интернет и вече започвам да се притеснявам, а в момента няма как да посетя лекар. Моля ви за вашето компетентно мнение!
petrova86
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Юни 2013, 15:10

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Superp » 13 Юни 2014, 15:18

Здравейте Д-р Шиваров. Казвам се Петя, на 42 години съм. Преди две месеца получих пищене в лявото ухо, след което ми заглъхнала ушите, имах и световъртеж за кратко. Отидох в спешно отделение в страната в която се намирам.Не откриха причина, дадоха антибиотик и болкоуспокояващи/ нямам главоболие /. Отмина за два -три дни и когато се появи отново, посетих личния си лекар. Каза че е вертиго и ще отмине само. От тогава утихва и се появява отново, като когато са ми заглъхнали ушите, чувам като през раковина и по -скоро усещам определени звуци( като тътен в главата). Имам чувството, че това се случва след като се притесня за нещо или преуморя. Кръвното ми е доста ниско. Днес имах отново световъртеж. В кря на този месец ще си идвам за два месеца. Какво бихте ме посъветвал? Благодаря.
Superp
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юни 2014, 14:50

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот IvanGeorgiev84 » 14 Юни 2014, 07:37

Здравейте д-р Шиваров,

Имам дългогодишен проблем с носа.Постоянна хрема.Различните сезони и при боледуване се увеличава или намалява, но винаги я има.Всяка сутрин се давя в секрет.Често ми се запушва носа.Лигавиците на нос-а и гърлото са ми възпалени при всичките ми опити за лечение.
Последното ми лечение беше широкоспекторни антибиотици Клацид комбиниран с Клидамицин, комбинирани с антиалергични хапчета , пробиотици и хапчета за стомаха (последните две тъй като са силни антибиотиците).След близо месец и половина лечение никакъв ефект! Пълна 0.Дори не ми се разтече носа.
Капки и прахчета АЦЦ ,както и капките виброцил не оказват съществено влияние върху хремата ми.Единствено ксилометазолин изчиства всичко за секунди.
Трябва да отбележа ,че 2 години под ред имам възпаление на вътрешното ухо.
Лекуван съм и за стафилококова инфекция която установиха от секрет в гърлото.Без ефект.Поради резистентност към една дузина антибиотици.
Последната ми препоръка е да използвам локални кремове в носа които стесняват кръвоносните съдове.

Моля за ваш съвет!
Какви локални кремчета или мехлеми да използвам?
В случай че е вирус или бактерии които не се ликуват от широкоспектърните антибиотици как да го идентифицирам ( с какъв вид изследвания)?
Друг ваш съвет накъде да се носача?

Поздрави!
IvanGeorgiev84
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Юни 2014, 07:23

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Dr Galen Shivarov » 18 Юни 2014, 16:49

milana написа:Здравейте! Моля да ми обясните, защо 6 месеца след радиохирургия на конхите, няма промяна в състоянието ми и се налага отново да ползвам AVAMIS или Алергодил. Носът ми не е запушен, а просто усещам, че нещо ми пречи и непрекъснато трябва да се издухвам. Усещам, че това ми действие предизвиква в околните неприязън, за което ми е много неприятно. Точно по тази причина започнах отново да ползвам Алергодил, който ми помага за около 5-6 часа. Предишните ми оплаквания бяха същите, но понеже дълго време ползвах локални КС без ефект, се подложих на радиохирургия. Между другото: каква е разликата между каутеризация и радиохирургия, понеже в епикризата ми пише, че е извършена каутеризация, а с лекаря, при предварителния преглед, говорихме за радиохирургия. Благодаря предварително за отговора!

Здравейте, ако аз съм ви оперирал заповядайте в УНГ отделение за да обсъдим проблема.Ако друг ви е оперирал моля обърнете се към лекуващият си лекар.Поздрави.
Аватар
Dr Galen Shivarov
 
Мнения: 200
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 11:10

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Dr Galen Shivarov » 18 Юни 2014, 16:51

Denito написа:Здравейте
Имам от три дена задух,болки в средната част на гардите
кашлица,но не постоянна и с храчки.
Аз съм в Англия,ходих на доктор,но не ми обърнаха много внимание
Взехами секрет от гърлото,но още не са излезли резултатите.
Искам да попитам с тези симптоми може ли да се говори за трахеит
и дали от гърления секрет ще го открият
Много ме боли и имам задух,но той е през часовете
Ако може ми дайте някакъв съвет,Благодаря предварително за отговора

Здравейте.Задължително-консулт с пулмолог и Рьо-графия на бял дроб,защото това може да са симптоми на пневмония.Поздрави.
Аватар
Dr Galen Shivarov
 
Мнения: 200
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 11:10

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Dr Galen Shivarov » 18 Юни 2014, 16:53

Superp написа:Здравейте Д-р Шиваров. Казвам се Петя, на 42 години съм. Преди две месеца получих пищене в лявото ухо, след което ми заглъхнала ушите, имах и световъртеж за кратко. Отидох в спешно отделение в страната в която се намирам.Не откриха причина, дадоха антибиотик и болкоуспокояващи/ нямам главоболие /. Отмина за два -три дни и когато се появи отново, посетих личния си лекар. Каза че е вертиго и ще отмине само. От тогава утихва и се появява отново, като когато са ми заглъхнали ушите, чувам като през раковина и по -скоро усещам определени звуци( като тътен в главата). Имам чувството, че това се случва след като се притесня за нещо или преуморя. Кръвното ми е доста ниско. Днес имах отново световъртеж. В кря на този месец ще си идвам за два месеца. Какво бихте ме посъветвал? Благодаря.

Здравейте.Това може да са симптоми на възпаление на вътрешното ухо.Препоръчвам консулт с УНГ и отоневролог,както и аудиограма.Поздрави.
Аватар
Dr Galen Shivarov
 
Мнения: 200
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 11:10

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Dr Galen Shivarov » 18 Юни 2014, 16:57

IvanGeorgiev84 написа:Здравейте д-р Шиваров,

Имам дългогодишен проблем с носа.Постоянна хрема.Различните сезони и при боледуване се увеличава или намалява, но винаги я има.Всяка сутрин се давя в секрет.Често ми се запушва носа.Лигавиците на нос-а и гърлото са ми възпалени при всичките ми опити за лечение.
Последното ми лечение беше широкоспекторни антибиотици Клацид комбиниран с Клидамицин, комбинирани с антиалергични хапчета , пробиотици и хапчета за стомаха (последните две тъй като са силни антибиотиците).След близо месец и половина лечение никакъв ефект! Пълна 0.Дори не ми се разтече носа.
Капки и прахчета АЦЦ ,както и капките виброцил не оказват съществено влияние върху хремата ми.Единствено ксилометазолин изчиства всичко за секунди.
Трябва да отбележа ,че 2 години под ред имам възпаление на вътрешното ухо.
Лекуван съм и за стафилококова инфекция която установиха от секрет в гърлото.Без ефект.Поради резистентност към една дузина антибиотици.
Последната ми препоръка е да използвам локални кремове в носа които стесняват кръвоносните съдове.

Моля за ваш съвет!
Какви локални кремчета или мехлеми да използвам?
В случай че е вирус или бактерии които не се ликуват от широкоспектърните антибиотици как да го идентифицирам ( с какъв вид изследвания)?
Друг ваш съвет накъде да се носача?

Поздрави!

Здравейте.По данните които съобщавате най-вероятно се касае за алергичен ринит.За по-екзактна диагноза и лечение е необходимо да ви прегледам.Поздрави.
Аватар
Dr Galen Shivarov
 
Мнения: 200
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 11:10

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот красимира.П » 20 Юни 2014, 17:15

Здравейте ,, на 17 години съм и скоро разбрах, че имам хроничен фарингит ,, от малка но едва след като отидох при специалист ми съобщиха това ,, имам шум , по-скоро пищене в ушите от 3-4 години. От начало беше много тихо но в последната година се увеличи ,, направиха ми аудиограма и чувам по- слабо с дясното ухо ,, предопредиха ме да не стоя на шумни места, защото ще продължа да губя слуха си. Лекарят ми каза че евстахиевата ми тръба е запушена, направи ми продухване с помпа ,, изписа ми лекарства- тебокан и нутропил , които пия вече месец ,, но няма резултат ,, знам че е доста късно защото трябваше да отида на специалист още преди години, но се надявам да има поне малка промяна.. Преди седмица ми изписа и вицетин , но се оказах алергична. Препоръча ми да ме хопитализират за да ми вливат венозно лекрства и това 13-14 дена , за да има ефект ,,но и това не било сигурно , че ще помогне .
Та исках да ви попитам дали след толкова време има начин това вливане на лекарства да ми помогне, поне малко и къде в Пловдив това може да се случи. :cry:
красимира.П
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Юни 2014, 16:58

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта