Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот mimitoo » 23 Юни 2014, 22:55

зравейте искам да попитам от време на време като реша да преглътна и слюнката ми запушва гърлото и издвам преглъщам.На какво се дължи това.
mimitoo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Юни 2014, 22:51

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот дая » 27 Юни 2014, 12:56

Здравейте!Искам да попитам мога ли да давам ентан на дъщеря ми,която е на 20г.-тъй като от снощи има шум в ушите,леко и се гади и има световъртеж.Чак в понеделник ще отидем на лекар-но до тогава не знам какво да правя.Благодаря предварително!
дая
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Юни 2014, 12:47

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот SVILEN781207 » 30 Юни 2014, 12:44

Здравейте д-р Шиваров претърпях операция в Майчин дом на Мир от вас пред 5 години.Оперирахте конхите на носа ми,но заминах за чужбина.Кървенето ми спря,но носа ми образува постоянно някакви кожни образувания,които много трудно издухвам,пречат ми на дишането и от 3 години изгубих дори обоняние.Усещам миризми само ако са много близо до носа ми.Първо ми казахте бактробан,после спрей от морска сол,после едно мазило,което омазняваше вътре в носа,но пак не помагна.Въпросът ми е как може да решим проблема?
SVILEN781207
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юни 2014, 12:37

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот vbaklev » 16 Юли 2014, 16:01

Здтавейте. Оспамокс 1000 действа ли при инфекция на ухото. Знам че е инфркция защото ми се е случвало преди 4 години но тогава доктора ми беше изписал капки и антибиотик. А сега понеже съм в чужбина и нямам достъп до лекар започнах да приемам по 3000мг на ден оспамокс, като преди това прочетох в листовката, че става за инфекций на унг.
Бях до аптеката да взема и капки, но толкова е тъпа системата, че за едни капки ти трябва рецепта...
Та ако може да ми отговорите ще проработи ли оспамокса и 5-7-10 дневен курс да направя. И без капки ще мина ли.
vbaklev
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Юли 2014, 15:50

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Flower of piece » 16 Юли 2014, 22:32

Здравейте д-р Шиваров,

вчера и днес ходих да тичам и чувам леко пукане, което не мога да кажа дали е от ушите, но го чувам. Пробвах да скачам, за да разбера дали пак ще го чувам - да пак се чува пук, пук. На какво може да се дължи това?

Благодаря!
Flower of piece
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Май 2014, 12:58

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот красимира андреева » 19 Юли 2014, 14:22

Здравейте , д-р Шиваров ! Имам син който е на 6 години . След прекарана тежка ангина преди една година започна да спи с отворена уста, появи се хъркане и вечно запушен нос без сополи . Личната лекарка ни изпрати на лекар УНГ които след преглед и снимка каза че имаме увеличена трета сливица изписа ни капки Ксизал които трябваше да пием два пъти по 7 капки и капки за нос Низита .След приема синът ми спря да хърка .През месец март отново се разболяхме и пак се появи хъркане .Личната лекарка изписа Гело митрол . Оправихме се . Но от 10 дни пак се появи хъркане . Синът ми е здрав няма кашлица нито сополи само вечер като спи хърка и носът му сумти. Моля ви помогнете ми.
Предварително ви благодаря.
красимира андреева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юли 2014, 14:14

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот lusiana1 » 22 Юли 2014, 18:23

Здравейте д-р Шиваров!
Не знам дали още работи тази система, затова ще задам въпроса общо.
Мъж на 71г, установен рак на гърлото. Химиотерапия и лъчелечение-7 седмици.Получи силно изгаряне на кожата на врата през последната седмица, но с компреси се възстанови напълно без белези за 2,5 седмици.Отслабна 18 кг, загуби гласа, апетита.След 2,5 месеца му поставиха сонда за хранене през носа.1 месец след това , след кризисно състояние-ЗАТРУДНЕНО дишане му направиха трахектомия и сонда за хранене в стомаха.Установена е умъртвена тъкан след лъчелечението. Въпросът ми е- Възможно ли е да се възстанови тази тъкан и да започне да преглъща , да се възстанови поне дохякъде и гласът му.
Ще бъда безкрайно благодарна и задължена за мнението ВИ!
С уважение!
lusiana1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юли 2014, 18:04

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот lusiana1 » 22 Юли 2014, 18:29

ДОПЪЛНЕНИЕ към предния ми въпрос.
Имам и други въпроси от Вашата компетенция- има ли все още консултации он-лайн?
lusiana1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юли 2014, 18:04

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Dr Galen Shivarov » 28 Юли 2014, 16:32

красимира.П написа:Здравейте ,, на 17 години съм и скоро разбрах, че имам хроничен фарингит ,, от малка но едва след като отидох при специалист ми съобщиха това ,, имам шум , по-скоро пищене в ушите от 3-4 години. От начало беше много тихо но в последната година се увеличи ,, направиха ми аудиограма и чувам по- слабо с дясното ухо ,, предопредиха ме да не стоя на шумни места, защото ще продължа да губя слуха си. Лекарят ми каза че евстахиевата ми тръба е запушена, направи ми продухване с помпа ,, изписа ми лекарства- тебокан и нутропил , които пия вече месец ,, но няма резултат ,, знам че е доста късно защото трябваше да отида на специалист още преди години, но се надявам да има поне малка промяна.. Преди седмица ми изписа и вицетин , но се оказах алергична. Препоръча ми да ме хопитализират за да ми вливат венозно лекрства и това 13-14 дена , за да има ефект ,,но и това не било сигурно , че ще помогне .
Та исках да ви попитам дали след толкова време има начин това вливане на лекарства да ми помогне, поне малко и къде в Пловдив това може да се случи. :cry:

Здравейте,необходимо е щателно изследване на слуха и ЛОР органи.Препоръчвам Проф.Джамбазов -Университетска болница "Св.Георги"-Пловдив.Поздрави.
Аватар
Dr Galen Shivarov
 
Мнения: 200
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 11:10

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Dr Galen Shivarov » 28 Юли 2014, 16:38

SVILEN781207 написа:Здравейте д-р Шиваров претърпях операция в Майчин дом на Мир от вас пред 5 години.Оперирахте конхите на носа ми,но заминах за чужбина.Кървенето ми спря,но носа ми образува постоянно някакви кожни образувания,които много трудно издухвам,пречат ми на дишането и от 3 години изгубих дори обоняние.Усещам миризми само ако са много близо до носа ми.Първо ми казахте бактробан,после спрей от морска сол,после едно мазило,което омазняваше вътре в носа,но пак не помагна.Въпросът ми е как може да решим проблема?

Здравейте,възможни причини за загуба на обоняние-алергия и отново хипертрофия на конхи, полипи ит.н.така че трябва консулт с УНГ.По отношение на "овлажняване "/омазняване/на носа може да се ползват капки Сенсивит-2-3 пъти по 4-5 капки в носа/съдържат витамини.Поздрави.
Аватар
Dr Galen Shivarov
 
Мнения: 200
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 11:10

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта