Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Dr Galen Shivarov » 28 Юли 2014, 16:44

lusiana1 написа:Здравейте д-р Шиваров!
Не знам дали още работи тази система, затова ще задам въпроса общо.
Мъж на 71г, установен рак на гърлото. Химиотерапия и лъчелечение-7 седмици.Получи силно изгаряне на кожата на врата през последната седмица, но с компреси се възстанови напълно без белези за 2,5 седмици.Отслабна 18 кг, загуби гласа, апетита.След 2,5 месеца му поставиха сонда за хранене през носа.1 месец след това , след кризисно състояние-ЗАТРУДНЕНО дишане му направиха трахектомия и сонда за хранене в стомаха.Установена е умъртвена тъкан след лъчелечението. Въпросът ми е- Възможно ли е да се възстанови тази тъкан и да започне да преглъща , да се възстанови поне дохякъде и гласът му.
Ще бъда безкрайно благодарна и задължена за мнението ВИ!
С уважение!

Здравейте.Изключително е трудно по вашето описание да дам екзактен съвет.
1".Рак на гърлото"-каква е локализацията ?/хипофаринкс,мезофаринкс,епифаринкс,ларинкс?
2.Защо не е опериран/локализацията ли не е позволявала? и т.н.
Най-вероятно става въпрос за рецидив ,но няма как да отговоря адекватно без подробно до съм запознат със случая.Поздрави.
Аватар
Dr Galen Shivarov
 
Мнения: 200
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 11:10

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Dr Galen Shivarov » 28 Юли 2014, 16:48

красимира андреева написа:Здравейте , д-р Шиваров ! Имам син който е на 6 години . След прекарана тежка ангина преди една година започна да спи с отворена уста, появи се хъркане и вечно запушен нос без сополи . Личната лекарка ни изпрати на лекар УНГ които след преглед и снимка каза че имаме увеличена трета сливица изписа ни капки Ксизал които трябваше да пием два пъти по 7 капки и капки за нос Низита .След приема синът ми спря да хърка .През месец март отново се разболяхме и пак се появи хъркане .Личната лекарка изписа Гело митрол . Оправихме се . Но от 10 дни пак се появи хъркане . Синът ми е здрав няма кашлица нито сополи само вечер като спи хърка и носът му сумти. Моля ви помогнете ми.
Предварително ви благодаря.

Здравейте.Трябва да се отдиференцира "хъркането "на какво се дължи.Възможни причини:
1.Увеличена фарингеална тонзила
2.Увеличени носни конхи
3.и двете
и след това да се вземе решение.Поздрави.
Аватар
Dr Galen Shivarov
 
Мнения: 200
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 11:10

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Dr Galen Shivarov » 28 Юли 2014, 16:51

vbaklev написа:Здтавейте. Оспамокс 1000 действа ли при инфекция на ухото. Знам че е инфркция защото ми се е случвало преди 4 години но тогава доктора ми беше изписал капки и антибиотик. А сега понеже съм в чужбина и нямам достъп до лекар започнах да приемам по 3000мг на ден оспамокс, като преди това прочетох в листовката, че става за инфекций на унг.
Бях до аптеката да взема и капки, но толкова е тъпа системата, че за едни капки ти трябва рецепта...
Та ако може да ми отговорите ще проработи ли оспамокса и 5-7-10 дневен курс да направя. И без капки ще мина ли.

Здравейте.Преди години оспамокса ,както и много други антибиотици действаха ,но в настоящия момент,поради безразборната употреба на АБ не е средство на избор в УНГ/поне не и в БГ/.Поздрави.
Аватар
Dr Galen Shivarov
 
Мнения: 200
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 11:10

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Krasimir90 » 29 Юли 2014, 14:03

Здравейте Д-р Шиваров !

на 23 години съм и скам да ви попитам следното:
От много отдавна имам проблеми с вдишването през носа винаги едната ми ноздра е запушена на над 95 % ,променя се запушената ноздра в легнало положение в зависимост на коя страна съм легнал, често използвах спей за нос - Олинт, който помага за проблема ми краткотрайно. След пролежаване в Отделение УНГ заради гнойна ангина, ми откриха разрастване на лигавицата на носа и ми казаха че се лекува оперативно и под пълна упойка. Искам да питам дали има някакво друго лечение или е само оперативно, средно колко време трае заздравителния период след оперативното лечение и сложна ли е процедурата или е такава която сте правили често? И може ли да има някакви по сериозни последствия ко не се вземат мерки скоро време. Забравих да спомена че имам и слаби капиляри в носа, заради което преди време много често ми течеше кръв от носа.

Благодаря ви предварително за отделеното време и помощта
Krasimir90
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Юли 2014, 13:51

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот tterec » 30 Юли 2014, 20:20

Здравейте д-р Шиваров!Пиша ви във връзка с проблеми с носа ми.Аз съм оперен певец за 33г. и този проблем пречи много в работата ми.
От преди 2 години започна задна хрема,която предизвиква много хрипове по време на пеене.Ходих при няколко ваши колеги на преглед тук в София.Направих изследване на секрета и се откри стафилококова инфекция.Пих антибиотици и после резултата беше добър и инфекцията овладяна.Имаше подозрения и за алергия.Лигавицата ми е като на пушач,а аз не съм.Направих ренген на синуси и всичко изглежда нормално,но виждат,че лигавицата е алергична.Секрета ,който се стича е почти прозрачен.Носа ми е често запушен.Използвал съм Назонекс,Флексоназе,Алергодил,Димиста,Гаразон,също така в момента пия бронхо-ваксом,но почти никакви резултати.Надявам се да ме посъветвате какво да предприема!Не виждам изход.Обръщам се към вас с надежда!
tterec
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юли 2014, 19:47

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Dr Galen Shivarov » 31 Юли 2014, 16:32

Krasimir90 написа:Здравейте Д-р Шиваров !

на 23 години съм и скам да ви попитам следното:
От много отдавна имам проблеми с вдишването през носа винаги едната ми ноздра е запушена на над 95 % ,променя се запушената ноздра в легнало положение в зависимост на коя страна съм легнал, често използвах спей за нос - Олинт, който помага за проблема ми краткотрайно. След пролежаване в Отделение УНГ заради гнойна ангина, ми откриха разрастване на лигавицата на носа и ми казаха че се лекува оперативно и под пълна упойка. Искам да питам дали има някакво друго лечение или е само оперативно, средно колко време трае заздравителния период след оперативното лечение и сложна ли е процедурата или е такава която сте правили често? И може ли да има някакви по сериозни последствия ко не се вземат мерки скоро време. Забравих да спомена че имам и слаби капиляри в носа, заради което преди време много често ми течеше кръв от носа.

Благодаря ви предварително за отделеното време и помощта

Здравейте.Обикновено, преди да препоръчам оперативно лечение пробвам т.нар.неспецифична десенсибилизация с кортикостероид таб.и назален спрей по схема за 15 дни.Поздрави.
Аватар
Dr Galen Shivarov
 
Мнения: 200
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 11:10

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Dr Galen Shivarov » 31 Юли 2014, 16:35

tterec написа:Здравейте д-р Шиваров!Пиша ви във връзка с проблеми с носа ми.Аз съм оперен певец за 33г. и този проблем пречи много в работата ми.
От преди 2 години започна задна хрема,която предизвиква много хрипове по време на пеене.Ходих при няколко ваши колеги на преглед тук в София.Направих изследване на секрета и се откри стафилококова инфекция.Пих антибиотици и после резултата беше добър и инфекцията овладяна.Имаше подозрения и за алергия.Лигавицата ми е като на пушач,а аз не съм.Направих ренген на синуси и всичко изглежда нормално,но виждат,че лигавицата е алергична.Секрета ,който се стича е почти прозрачен.Носа ми е често запушен.Използвал съм Назонекс,Флексоназе,Алергодил,Димиста,Гаразон,също така в момента пия бронхо-ваксом,но почти никакви резултати.Надявам се да ме посъветвате какво да предприема!Не виждам изход.Обръщам се към вас с надежда!

Здравейте.Най-вероятно се касае за алергичен риносинуит.Препоръката ми е радиохирургия на конхи и след това поддържаща терапия с локален КС спрей.Поздрави.
Аватар
Dr Galen Shivarov
 
Мнения: 200
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 11:10

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот kamelita » 01 Авг 2014, 20:03

Здравейте , д-р Шиваров ! Не знам колко уместен е въпросът ми , но претърпях тежка ангина с абцес и след лечението се стигна до извод , че имам ужасни сливици и рецидив на трета сливица. Не съм боледувала до сега така . Та въпросите ми са два : чух че имало тест за това дали сливиците ни вредят на ставите , сърцето и т.н той реален ли е ? Необходимо ли е при изключително рядко боледуване да се прави тонзилектомия при възраст 21г ?
Благодаря предварително !
kamelita
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Авг 2014, 19:54

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Dr Galen Shivarov » 02 Авг 2014, 16:17

kamelita написа:Здравейте , д-р Шиваров ! Не знам колко уместен е въпросът ми , но претърпях тежка ангина с абцес и след лечението се стигна до извод , че имам ужасни сливици и рецидив на трета сливица. Не съм боледувала до сега така . Та въпросите ми са два : чух че имало тест за това дали сливиците ни вредят на ставите , сърцето и т.н той реален ли е ? Необходимо ли е при изключително рядко боледуване да се прави тонзилектомия при възраст 21г ?
Благодаря предварително !

Здравейте.Прекаран абсцес е показание за тонзилектомия.Поздрави.
Аватар
Dr Galen Shivarov
 
Мнения: 200
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 11:10

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Kami04 » 13 Авг 2014, 10:35

Здравейте, Д-р Гален Шиваров
През 2011г. ми се получи топче зад лявото ухо, в инфекциозно ми вливаха глюкоза и антибиотик и казаха , че е заушка, но наскоро си направих изследвания за мононуклеоза и се оказа, че съм изкарала такава инфекция.
ПРОБЛЕМА Е ЧЕ ОТ ТОГАВА ЗАГУБИХ ОБОНЯНИЕТО СИ -НЕ УСЕЩАМ НИКАКВА МИРИЗМА!!!
От взет секрет от устата се изолираха стафилококи, кандида глабрата и Moraxella catarrhalis , а на ехограф се видяха уголемени паротитни жлези с кисти-Лечение не беше назначено!!!
Нямам и почти никаква слюнка...
Въпроса ми е какви допълнителни изследвания мога да направя и дали е възможно да си върна обонянието???

Благодаря предварително!
Kami04
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Авг 2014, 10:17

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта