Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот Maria.S » 21 Авг 2014, 20:46

Здравейте моля зя консултация Д-р Шиваров от известно време имам нещо като топче точно под сливицата все едно е част от нея но е малко топче точно под нея не ме болеше но от няколко дни насам изпитвам болка.Незнам дали е свързано но и цяло лято ходя с капките за нос в чантата постоянно ми се запушва носа.Прилагам снимка.
Благодаря
Прикачени файлове
г.jpg
г.jpg (11.33 KiB) Прегледано 769 пъти
Maria.S
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Авг 2014, 20:40

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот girl_483 » 22 Авг 2014, 15:10

Здравейте аз съм на 19 и не пуша..значи от снощи усещам всякаш имам нещо в гърлото..като бучка.Усещам го постоянно-и като преглъщам,и като пия вода..а преди малко се опитах да хапна и храната ми засядаше.От една седмица съм с температура,която достига 37 и 5,но нито ме боли гърлото нито нищо..преди усещах някакво парене в дробовете,но сега не.Имам невроза,миналата седмица преживях голям стрес и за това сега реших да не отида на лекар,защото тя ше ми каже,че било от нерви и т.н.Но наистина се притеснявам,заради това,че е трудно и почти невъзможно да си преглъщам храната.Миналата седмица,когато бях стресирана отидох в спешното и те ми казаха да си направя изследвания на щитовидната жлеза,но личната ми каза,че нямало нужда.Питам,защото имам чувството,че това нещо,което ми пречи да преглъщам се движи и ту се уголемява-ту се смалява + чувствам сухота в гърлото ..Чувствам го главно отдясно и сега отдясната страна на врата усещам някакво стягане.Много се притеснявам..Ще може ли да ми кажете какво може да е..Благодаря предварително
girl_483
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Авг 2014, 15:05

Re: Д-р Гален Шиваров-Ушно-носно-гърлени болести

Мнениеот ggcharms » 21 Сеп 2014, 21:18

Здравейте. Имам следното запитване.От няколко дни имам силни болки при преглъщане и ми изписаха антибиотично лечение с Аугументин, но болките не отшумяват. Притеснявам се да не се е получило абцес на гърлото, но не знам какви са всъщност симптомите за това явление. Ходих днес до спешното, за да проверят ситуацията, а от там казаха, че нямам налепи в гърлото.Притеснението ми е,че задната част вече надолу след сливиците, където е самият гълтач не се вижда. Неа виждам и подутина в областта на гръкляна и гушата. Нямам повишена телесна темперастура.
Освен антибиотика, който приемам на 12 часа, пия още Нурофен, смуча Трахизан и си пръскам в гърлото ТантумВерде.
Приемам много течности, чай от лайка + гаргара.
Ще съм Ви много благодарна, ако ми пишете.
Благодаря Ви.
ggcharms
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Яну 2014, 21:05

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта