Как може да се премахне сутрешната скованост?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот Alex_mor » 31 Мар 2016, 16:19

roksana написа:Освен скованост понякога се събуждам и с изтръпнали ръце и не мога да си обясня от какво се получава.

Може да е от неестествена поза, отделно ако нямаш достатъчно движение през деня, може да имаш проблеми с циркулацията на кръвта.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот klara » 01 Апр 2016, 12:30

Сутрин ставам по-раничко и 5-10 минути правя упражнения и така се раздвижвам. През деня все стоя на едно място и тези десет минутки много ми помагат.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот Lili_pili » 05 Апр 2016, 14:03

Сутришната гимнастика наистина е много полезна. ;) само че не е достатъчна понякога. Все пак сутриешната скованост може да дойде и без да е обвързана с начина на живот през деня, а от неудобно легло, спане, прекалена умора и подобни. То и за тогава е най-доброто решение да се направи малко гимнастика.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот balsam » 05 Апр 2016, 17:42

Аз все имам проблеми с моя кръст. Ако е прекалено мек матрака, ме боли на сутринта. Ако е прекалено твърд, пак боли. Сега уж някак си го оцелих и не го чувствам схванат. Упражненията само за кратко ми облекчават.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот Slavena » 02 Юни 2016, 11:12

balsam написа:Аз все имам проблеми с моя кръст. Ако е прекалено мек матрака, ме боли на сутринта. Ако е прекалено твърд, пак боли. Сега уж някак си го оцелих и не го чувствам схванат. Упражненията само за кратко ми облекчават.

Ако е твърд не те ли боли цялото тяло направо? аз съм спала на един мн твърд бях като пребита после, но за сутрешната скованост май проблема е цялостен в застояването.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот niya_mazova » 02 Юни 2016, 14:29

Матракът е от голямо значение. Преди не обръщах внимание на какъв спя, но сега почнаха да се обаждат я кръст, я врат или нещо друго. Всеки трябва да си намери най-доброто за него, за да не се чувства на сутринта скован.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот Pipilota » 02 Юни 2016, 16:46

niya_mazova написа:Матракът е от голямо значение. Преди не обръщах внимание на какъв спя, но сега почнаха да се обаждат я кръст, я врат или нещо друго. Всеки трябва да си намери най-доброто за него, за да не се чувства на сутринта скован.

Да,. хубавите матраци обаче са доста пари. Ние спим на Дормео, ама не питай какво изплащане беше, вярно хубави ама.. много скъпи. Поне от както сме с тях наистина се наспиваме по-бързо и по-качествено.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот ramimni » 02 Юни 2016, 16:47

Pipilota написа:
niya_mazova написа:Матракът е от голямо значение. Преди не обръщах внимание на какъв спя, но сега почнаха да се обаждат я кръст, я врат или нещо друго. Всеки трябва да си намери най-доброто за него, за да не се чувства на сутринта скован.

Да,. хубавите матраци обаче са доста пари. Ние спим на Дормео, ама не питай какво изплащане беше, вярно хубави ама.. много скъпи. Поне от както сме с тях наистина се наспиваме по-бързо и по-качествено.


Скъпи, но е дългосрочна инвестиция, която касае здравето. Значи си заслужава.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот Alex_mor » 24 Яну 2017, 13:16

Аз държа матрака да няма пружини, защото те именно скапват, независимо с какво е облечен отгоре. Матраци ТЕД също са добри, така че не е задължително да е най-скъпото, за да е добро. Сега, друг е въпросът, че матраците вече не са инвестиция за цял живот и си искат подмяна пред има няма 10 години, даже 10 са много.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот viking » 24 Яну 2017, 15:31

И аз точно това се замислих, през колко време трябва да ги сменяме матраците. Ние откакто сме го купили нашия преди 5 години не сме го барали.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

ПредишнаСледваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта