Как може да се премахне сутрешната скованост?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот maminka » 18 Мар 2015, 17:15

Напоследък странно се събуждам особено скована :roll: Не чувствам тялото си отпочинало, а по-скоро вдървено :roll:
Странното е, че не спим в студена стая, да кажеш, че съм се отвила и заради това да съм скована, а го чувствам!

Решила съм да правя упражнения, с които да се раздвижа, но се опасявам да не би така да се раздвижа, че след това да не мога да заема нормално положение :oops: :D Затова и правя все по-леки упражнения, които ми отнемат около половин час поне от сорта на протягане
MorningStiffness.jpg
MorningStiffness.jpg (17.54 KiB) Прегледано 1798 пъти
Според вас има ли подходящи упражнения или гимнастика, с които да се премахне сутрешната скованости и какви са те, на какво трябва да се наблегне :?: :roll:

Надявам се да ми дадете повече идеи, понеже все по-трудно ми става да се раздвижвам след сън и не зная как да премахна тази скованост :roll: Според вас от какво е възможно да се получава? :roll:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот Bambaa » 18 Мар 2015, 17:16

Много възможно е да е заради мястото, на което спиш, тъй като и аз съм имала проблеми тъкмо заради това, та опитай да се преместиш за една-две нощи и да видиш как ще е :idea:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот mangusta » 18 Мар 2015, 17:20

Сутрин като се събудя преди да съм стъпала на краката си правя кръгчета с глезените, след това от коленете и така малко по малко се раздвижвам придвижвайки се нагоре и стигам най-накрая до врата :idea:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот Slavena » 18 Мар 2015, 17:22

И аз си мисля, че ще е от мястото, на което спиш, може да ти е много твърдо леглото :))
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот Lili_pili » 18 Мар 2015, 17:43

О, много гадно и на мен ми се случваше това, нещата се оправиха като си смених матрака и станах направо нов човек. Какво ли не пробвах и целия ден бях скована, и масажи, и кремове, и хиляди глупости - ефект нулев!
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот mix_twix » 18 Мар 2015, 18:07

Упражненията наистина могат да ти помогнат, ако си сигурна, че леглото ти е удобно, иначе доста упражнения има да направиш, докато почнеш да компенсираш неудобния матрак :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот Rali_hr » 21 Юни 2015, 14:53

Да ви кажа, най-вероятно трябва да смените матрака, там е най-големият проблем за тази сутрешна скованост.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот Alex_mor » 21 Юни 2015, 16:10

Захванете се с йога, много ще ви помогне да се отпсунете от сковааването :) Пък и помага на дамите да изваят хубаво тяло.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот mix_twix » 22 Юни 2015, 15:51

Alex_mor написа:Захванете се с йога, много ще ви помогне да се отпсунете от сковааването :) Пък и помага на дамите да изваят хубаво тяло.

Мда, йогата е много яко нещо , за жените особено е много добър избор ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как може да се премахне сутрешната скованост?

Мнениеот qwerryyy » 22 Юни 2015, 16:44

Дали има упражнения за начинаещи и то до толкова, че не могат и пръстите на краката да си стигнат? Чудя се дали ще ми помогне, макар че бягам, обаче не съм гъвкава и матрака ми ме мори.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта