От какво се появяват тъмните кръгове около очите и могат ли да се премахват?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: От какво се появяват тъмните кръгове около очите и могат ли да се премахват?

Мнениеот Neven498 » 30 Мар 2015, 17:10

Pipilota написа:Е, филми не сте ли гледали, ще си сложиш една краставица и ще ти мине. Само че има хора, които по принцип си имат тъмни кръгове под очите, на тях дали ще им помогнат краставиците и чая?

Не особено, аз имам това "явление" от много малка. Тъмните кръгове под очите често са и в резултат на загуба на тъкан в тази зона. Хитринката със студените торбички чай понякога освежава, но не премахва напълно синкавината. По едно време много актуални бяха и маските за очи, които се поставят в хладилника и се ползват сутрин за десетина минути, но и използваните торбички чай вършат същата работа. ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: От какво се появяват тъмните кръгове около очите и могат ли да се премахват?

Мнениеот Lisica » 30 Мар 2015, 17:15

НЕ знаех какви са причините за тъмните кръгове под очите, аз също имам то дете, сега учудващо с годините или кожата ми станат по-тъмна и не си личат или ги няма вече, но не го виждам този проблем.. :mrgreen:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: От какво се появяват тъмните кръгове около очите и могат ли да се премахват?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Апр 2017, 11:02

Анемията много често се характеризира с тъмни кръгове под очите,може да проверите и за това. А само с подобряване на цялостното здраве могат да се премахнат, не винаги са от безсъние. Дори аз лично не забелязвам толкова много тъмните кръгове под очите от недоспиване, колкото от анемия да речем ги има дори и да сте спали една година.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: От какво се появяват тъмните кръгове около очите и могат ли да се премахват?

Мнениеот Neven498 » 05 Апр 2017, 11:25

Ваня Стойчева написа:Анемията много често се характеризира с тъмни кръгове под очите,може да проверите и за това. А само с подобряване на цялостното здраве могат да се премахнат, не винаги са от безсъние. Дори аз лично не забелязвам толкова много тъмните кръгове под очите от недоспиване, колкото от анемия да речем ги има дори и да сте спали една година.

Ваня, а дали тези тъмни кръгове не са признак и на друго заболяване, освен анемията. Напоследък съм подпухнала и усещам умора – дали е от пролетта или от безсънието, което ме е налегнало, не знам. Просто ми се иска да се подложа на някоя процедура, защото положението става много зле. Моя приятелка ми каза, че е пробвала мезотерапия. Доста добре се е получила корекцията. То в тази мезотерапия се използват, доколкото знам, и изсветляващи съставки, та си мисля, че и на много тъмни петна може да помогне. Предполагам, че и на хора с анемия.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: От какво се появяват тъмните кръгове около очите и могат ли да се премахват?

Мнениеот Stark » 05 Апр 2017, 12:26

Мисля, че след като имаш и някаква симптоматика, освен тъмните кръгове, е добре да пуснеш една кръвна картина. Може също така проблеми с щитовидната жлеза да направят кожата светла и изморена. Иначе за тъмни кръгове, особено, придружени с неприятни симптоми, не мислиш ли, че е ранно и неправилно решение, козметично да решиш проблема? :?:
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: От какво се появяват тъмните кръгове около очите и могат ли да се премахват?

Мнениеот m0n4eto » 21 Апр 2017, 16:15

тъмните кръгове могат да бъдат причинени от различни неща. най-добре е да не се експериментира, а да се отиде при опитен дерматолог, който да определи най-доброто решение за индивидуалния случай :smile: понякога кръговете се оправят само с подходяща козметика, друг път с процедури. абе решение има, само да попаднеш на опитни специалисти.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: От какво се появяват тъмните кръгове около очите и могат ли да се премахват?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Апр 2017, 18:10

m0n4eto написа:тъмните кръгове могат да бъдат причинени от различни неща. най-добре е да не се експериментира, а да се отиде при опитен дерматолог, който да определи най-доброто решение за индивидуалния случай :smile: понякога кръговете се оправят само с подходяща козметика, друг път с процедури. абе решение има, само да попаднеш на опитни специалисти.

Трети път от анемия, което е и най-сериозния проблем за тях..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: От какво се появяват тъмните кръгове около очите и могат ли да се премахват?

Мнениеот Monika_Spasova » 22 Апр 2017, 11:10

Аз си слагам пакетчета чай вечер на очите. Смениха лампите в магазина и сега постоянно ме б олят очите, а хората, които работят на компютър, задължително трябва да правят нещо такова релаксиращо и възстановяващо за очите и околоочния контур :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: От какво се появяват тъмните кръгове около очите и могат ли да се премахват?

Мнениеот Pipilota » 22 Апр 2017, 12:10

Monika_Spasova написа:Аз си слагам пакетчета чай вечер на очите. Смениха лампите в магазина и сега постоянно ме б олят очите, а хората, които работят на компютър, задължително трябва да правят нещо такова релаксиращо и възстановяващо за очите и околоочния контур :)

Лайка ли изполваш? Аз съм си слагала чай от лайка,краставици, но не съм усещала нищо което да ме кара да се чувствам по-добре. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Предишна

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron