Кой може да прави дърпана баница?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Кой може да прави дърпана баница?

Мнениеот Kaya » 20 Мар 2015, 11:37

А тестото май е само от брашно, мая, сол и олио! Без яйца, без мляко, без нищо, е как става толкова еластично - не знам! :shock:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кой може да прави дърпана баница?

Мнениеот silver933 » 20 Мар 2015, 12:11

Кой ще ми направи такава дърпана баница, мисля, че ще е много вкусна, ама пък каква ли е разликата между дърпана баница и баница направена с това тесто просто?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кой може да прави дърпана баница?

Мнениеот S_Milenska » 20 Мар 2015, 12:55

Pipilota написа:Гледали ли сте клипчето с една баба, която просто прави уникална дърпана баница! Очите ми са останали в нея, ще ми се да я намеря и да я измоля да ми направи баница. :mrgreen: :lol:

Ее, да гледала съм го, уникално просто, бабата разби! Кой знае как се правят! :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кой може да прави дърпана баница?

Мнениеот Mon_ton » 22 Мар 2015, 12:09

S_Milenska написа:
Pipilota написа:Гледали ли сте клипчето с една баба, която просто прави уникална дърпана баница! Очите ми са останали в нея, ще ми се да я намеря и да я измоля да ми направи баница. :mrgreen: :lol:

Ее, да гледала съм го, уникално просто, бабата разби! Кой знае как се правят! :)

Изумявам се как го изпъва чак толкова много тестото. Много съм любопитна как се прави а още по-любопитна съм отностно вкуса :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кой може да прави дърпана баница?

Мнениеот kauda » 23 Мар 2015, 11:32

Никога не съм яла дърпана баница, но винаги съм искала да пробвам да я направя. Клипът с бабата и баницата и аз съм го гледала, но се съмнявам, че в моята малка кухня ще намеря такова голямо пространство, за да дърпам баници :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кой може да прави дърпана баница?

Мнениеот Kaya » 24 Мар 2015, 11:21

kauda написа:Никога не съм яла дърпана баница, но винаги съм искала да пробвам да я направя. Клипът с бабата и баницата и аз съм го гледала, но се съмнявам, че в моята малка кухня ще намеря такова голямо пространство, за да дърпам баници :)

Aбе пробвай, ще направиш просто по-малки пластове, а не някакви големи и ще стане, аз съм виждала снимка да се прави дърпана баница на плот, наистина с такива малки парчета кори :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кой може да прави дърпана баница?

Мнениеот mix_twix » 18 Май 2015, 13:25

Pipilota написа:Гледали ли сте клипчето с една баба, която просто прави уникална дърпана баница! Очите ми са останали в нея, ще ми се да я намеря и да я измоля да ми направи баница. :mrgreen: :lol:

Всеки си мечтае за такава баба, или поне жена! Домашната баница с домашни кори е съвсем друго нещо, никоя купешка кора не може да докара този ефект ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Кой може да прави дърпана баница?

Мнениеот Pipilota » 18 Май 2015, 14:48

Пробвах се преди 2 седмици и беше абсолютен провал, самото ми тесто не се разпъваше, но не съм се отказала!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кой може да прави дърпана баница?

Мнениеот S_Milenska » 19 Май 2015, 11:03

Pipilota написа:Пробвах се преди 2 седмици и беше абсолютен провал, самото ми тесто не се разпъваше, но не съм се отказала!

Да не си сложила много топла вода, обикновено затова не се разпъва, защото маята се пресича. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кой може да прави дърпана баница?

Мнениеот Rali_hr » 02 Юни 2015, 09:48

Затова си купих хлебопекарна и тя ми меси тестото, след това всичко е лесно и дърпана баница може да се получи, 100% :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта