Възможно ли е някои храни да нормализират хормоните ни?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Възможно ли е някои храни да нормализират хормоните ни?

Мнениеот Mauritius » 19 Мар 2015, 14:36

Скоро разбрах, че не всички хормони са ми в норма, точно заради това се наложи да търся алтернативи за това как да вкарам в ред всичко!

Мисля, че ще стане трудно, но все пак смятам, че ще стане с повече упоритост и постоянство! :idea: Реално билките и храната са единственото ми спасение, за да не взимам допълнително хормони, въпреки че не зная колко време трябва да се приемат народните лекове, за да дадат необходимия ефект, но бих била търпелива, ако зная, че ще ми помогнат. :!:
ginger-and-cinnamon.jpg
ginger-and-cinnamon.jpg (56.6 KiB) Прегледано 5609 пъти
Четох, че и джинджифила, както и канелата могат да бъдат от полза, въпреки че малко се съмнявам, тъй като в последно време започнаха да изтъкват прекалено много ползи за тях, но все пак ако някой е успявал да нормализира хормоните си с подправки, билки или храни, по естествен начин, то ще се радвам да ми сподели повече за рецепти и начина им на прием :idea:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Възможно ли е някои храни да нормализират хормоните ни?

Мнениеот Коцева » 19 Мар 2015, 14:37

Мисля, че има значение кои хормони не са ти в ред, т.е. за различните случаи има различни хормони, които да ти бъдат от полза! :idea:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Възможно ли е някои храни да нормализират хормоните ни?

Мнениеот ramimni » 19 Мар 2015, 14:40

Истината е в хапчетата, рядко нещо ще може да ти бъде от полза, като храна или билки, когато се е разстроило въпреки техния прием, да кажем има слух, че лененото семе помага, но често хапвам ленено семе и въпреки това, аз също имах проблеми, които реших с хапчета :idea: :idea:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Възможно ли е някои храни да нормализират хормоните ни?

Мнениеот веселказасмяна » 19 Мар 2015, 14:42

ramimni написа:Истината е в хапчетата, рядко нещо ще може да ти бъде от полза, като храна или билки, когато се е разстроило въпреки техния прием, да кажем има слух, че лененото семе помага, но често хапвам ленено семе и въпреки това, аз също имах проблеми, които реших с хапчета :idea: :idea:

Съвсем не е така вътрешното спокойствие, в комбинация с прием на някои билки и храни, могат да са от голяма полза :idea:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Възможно ли е някои храни да нормализират хормоните ни?

Мнениеот Mon_ton » 19 Мар 2015, 15:25

А, не знам аз не вярвам, че в нещо толкова сериозно можеш да го лекуваш само с билки и определени храни, мисля, че ти трябва лекарство, особено ако искаш бързо да се възстановиш.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Възможно ли е някои храни да нормализират хормоните ни?

Мнениеот Anka » 19 Мар 2015, 17:11

Мисля, че могат да помогнат, но не и да свършат някакви огромни чудеса, затова не се надявай особено :(
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Възможно ли е някои храни да нормализират хормоните ни?

Мнениеот Malina » 19 Мар 2015, 17:58

Със сигурност няма да ти навредят, но провери отново стойностите си скоро и ако няма подобрение по-добре лекарства, за да си сигурна, че нещата се нормализират ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възможно ли е някои храни да нормализират хормоните ни?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Мар 2015, 18:16

Не вярвам, това е истината, на джинджифила не му ли се приписаха твърде много заслуги?!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Възможно ли е някои храни да нормализират хормоните ни?

Мнениеот mix_twix » 19 Мар 2015, 18:23

Според мен е супер възможно дори, храната играе много важна роля в здравето ни, защо да не може да нормализира и хормоните?
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Възможно ли е някои храни да нормализират хормоните ни?

Мнениеот Pipilota » 20 Мар 2015, 10:36

Знам ли, този джинджифил обаче е голяма работа - явно, аз все отлагам пиенето му, но май не трябва повече. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта