Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот miron » 02 Юни 2015, 13:35

dinkog написа:Хубаво е, че на тези години ти се правят упражнения, но наистина ли мислиш, че е удачно толкова много да се затормозяваш с тежести и глупости?

Ако иска да тича след внуците хаха :) шегувам се както съм казал и преди трябват само разходки, да не се стигне до обездвижване.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Юни 2015, 12:44

ТО на по 30 години сме обездвижени, аз се кефих много на моята баба лека ѝ пръст, не я мързеше да излезе, да отиде до най-далечния магазин и на бързо да отиде където и да е било. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот balsam » 05 Май 2016, 13:32

Това, че си на 45, 50 или 60 години не означава, че не можеш да правиш упражнения, даже още по-добре ще се чувстваш. Аз съм към 50-те вече и сутрин си правя леки загрявки - тичане на място, подскоци, въртеливи движения с ръцете и краката. После съм бодра и тонизирана през целия ден.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Юни 2016, 12:26

balsam написа:Това, че си на 45, 50 или 60 години не означава, че не можеш да правиш упражнения, даже още по-добре ще се чувстваш. Аз съм към 50-те вече и сутрин си правя леки загрявки - тичане на място, подскоци, въртеливи движения с ръцете и краката. После съм бодра и тонизирана през целия ден.

То не означава, но проблемът е, че вече по принцип сме изморени, отказани от физическа активност, ходим навсякъде с коли, не смеем да се разходим пеша. Нищо особено. ;)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот lini_leni » 02 Юни 2016, 13:25

Е, ако и до магазина, който е на две крачки или на 100 м ходим с колата, тогава няма защо да се сърдим на някой друг, че се чувстваме зле и обездвижени.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот qwerryyy » 03 Юни 2016, 10:20

lini_leni написа:Е, ако и до магазина, който е на две крачки или на 100 м ходим с колата, тогава няма защо да се сърдим на някой друг, че се чувстваме зле и обездвижени.
Е, да, просто е обща картинка за много от нас, никой не използва градски транспорт, или междуградски, който много често си е по-евтин от колата,особено когато човек пътува сам. :) Ама това разхождане ... никой не го иска. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот Bambaa » 03 Юни 2016, 10:40

Възрастните хора като са по-свободни и повече наблягат на разходките. Ползват кола само за да отидат някъде по-далеч, от селото до града или от града до селото :smile: .
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот qwerryyy » 15 Юли 2016, 11:49

Bambaa написа:Възрастните хора като са по-свободни и повече наблягат на разходките. Ползват кола само за да отидат някъде по-далеч, от селото до града или от града до селото :smile: .

Права си, живея близко до най-големия парк в града и всяка сутрин виждам много пенсионери, които отиват на разходка, така са научени, че трябва да се движат, за да се чувстват добре и те го правят, ние ще сме тежки случаи на пенсионери.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Юли 2016, 14:12

Между другото, онези физзарядки, които са правили нашите майки в училище са идеалният начин и към момента да се поддържа форма. :) Гиманстиката и обикновените упражнения са много, много полезни за всички хора във всяка възраст.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот Светлето » 05 Юли 2019, 08:56

Йога упражнения и упражнения с фитбол топка. Бавни, но много ефикасни.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

ПредишнаСледваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта