Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот zheleva212 » 21 Мар 2015, 12:59

Откакто се роди внучето ми се опитвам да помагам възможно повече на снаха ми с ежедневни досадни дейности, които й стават все по-невъзможни за изпълнение покрай бебето, за което се надявам да не ме мрази много :idea: :D
Разликата е в това, обаче, че върша същото и у дома, така се налага да правя двойна доза от всичко и явно ми идва в повече тъй като започнаха болежки оттук и там. :|

Чувствам се схваната и според мен не ми идва чак толкова много движението, а по-скоро ми е прекалена почивката, затова и съм излязла от всякаква форма. :( Сега си мечтая да мога да се движа, както преди 5 години и мисля, че ще успея, ако се заловя да правя поне сутрин разни упражнения. :idea:

Мислих си дали няма да мога да извлека полза от подобни клекове, но с далеч по-малки гирички, разбира се :roll:
db.jpg
db.jpg (10.21 KiB) Прегледано 1513 пъти
Ама в моята трета възраст ме е страх да се навеждам, да клякам рязко и все такива движения, които съм правила без проблем до сега, затова и малко се опасявам дали ще успея да правя тези! Според вас какви упражнения могат да са ми от помощ и как да се справям с тези схващания? :roll:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Мар 2015, 13:05

Аз също мога да се определя като .. част от третата възраст, макар че още не ми се иска да си го призная. Никога не съм си падала по упражненията, но сега и не работя и познай за каква почивка става въпрос! Но все пак се старая поне да се раздвижвам по малко всеки ден. Освен задължителната разходка и чистене, всяка сутрин си правя упражнения, тип детската градина - подскачам, изпъвам гърба, ръцете. Правя упражнения за рамената с 2 шишета по литър и половина, но не клякам! :) Много се притеснявам, че мога да си повредя кръста и коленете, вече не съм първа младост, правя си упражнения с навеждане и подобни! :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот penny » 21 Мар 2015, 13:10

Майка ми е същата като Ваня, прави такива упражнения, заедно с един съсед, сутрин си правят среща пред блока и така като в училище физзарядката, ама лек вариант, навеждания към единия и другия крак, опитват да разтягат краката на гърба на пейката, но това след като са си направили задължителната разходка :) Недей да се товариш много с тежести, няма да правиш мускули, така че може и без тях :!:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот dejavu » 21 Мар 2015, 13:14

Сега започва да става топло, така че би ви се отразило добре и велоразходките, ако имате възможност :!: раздвижва се цялото тяло, а след като сте разгрели ще можете да си позволите и друг тип упражнения! :)
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот miron » 22 Мар 2015, 11:16

Разходката е супер варинат, а сега на пролет може да се случва и от сутринта. Хубавото в наши дни е, че все по-малко внимание се обръща на трениращите хора, така че не те не се чувстват неудобно. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот qwerryyy » 22 Мар 2015, 11:36

Още съм от втората възраст, а ме мързи да дишам! :) Защо не си вземете колело или велоергометър да си карате из къщи, докато гледате някой сериал, след като се разходите и на въздух малко. :))
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Мар 2015, 12:17

penny написа:Майка ми е същата като Ваня, прави такива упражнения, заедно с един съсед, сутрин си правят среща пред блока и така като в училище физзарядката, ама лек вариант, навеждания към единия и другия крак, опитват да разтягат краката на гърба на пейката, но това след като са си направили задължителната разходка :) Недей да се товариш много с тежести, няма да правиш мускули, така че може и без тях :!:

Това е супер идея, да си хвана някой комшия да прави упражнения с мен, само че не мисля, че имам някой толкова луд съсед, с който да се разберем да си подскачаме около блока като пеперуди :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Мар 2015, 22:00

Хората в тази напреднала възраст трябва да се научат, че не всичко е пиене на ракия и ядене на салата! :)) Аз не се виждам на тези години да спортувам, мен сега ме мързи... възхищавам ви се направо!:)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот Slavena » 23 Мар 2015, 18:13

В третата възраст не ви ли се иска само да стоите и да с почивате, как може да имате сили за упражнения. :) Намерете си една къща с голяма градина и си копайте, няма да имате никакви болежки :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кои упражнения са подходящи за хора в третата възраст?

Мнениеот dinkog » 25 Мар 2015, 11:35

Хубаво е, че на тези години ти се правят упражнения, но наистина ли мислиш, че е удачно толкова много да се затормозяваш с тежести и глупости?
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron