Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Окт 2016, 10:21

Хубавото е, че сега има много млади майки, които се грижат повече за здравето на децата си и избягват да дават излишни пари за храна. Не че не се случва, разбира се, да се хапване кроасан или бисквитки, разбира се, все пак най-големия светеци на Богу не е драг, както се знае. :mrgreen: Но аз вярвам, че точно нашите деца, ще могат съвсем спокойно да си носят храна без да се притесняват от подигравки, показвайки значението им за здравето им. А и ако това се използва правилно, може да е готин коз в ръцете на тийновете, да събират съмишленици и да станат с една идея по-интересни и уникални. :wink:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Rali_hr » 18 Окт 2016, 12:14

Аз си мисля, че всяко дете би се засрамило и по-скоро да се почувства наеудобно, ако от целия клас само то си носи обяд, няма как да нае му стане неудобно, особено пък, ако си носи нещо далеч от сандвич, примерно кюфтета с доматен сос.. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Yunona » 18 Окт 2016, 13:01

Rali_hr написа:Аз си мисля, че всяко дете би се засрамило и по-скоро да се почувства наеудобно, ако от целия клас само то си носи обяд, няма как да нае му стане неудобно, особено пък, ако си носи нещо далеч от сандвич, примерно кюфтета с доматен сос.. :mrgreen:


Е, то пък трябва майка му да не е в ред да му сложи точно кюфтета с доматен сос, че да се омаже до ушите!
Но пък ако това единствено (сигурна съм - само за момента единствено) хлапе извади вкусно изглеждащ сандвич от суперяка кутия за обяд, никак няма да се чувства неудобно. Всяко нещо си има цаката :wink:
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Snejna » 18 Окт 2016, 13:03

А от къде се намира добра кутия за обяд, с прегради? Само тези на Lunchbox ми харесват, но да ме извиняват 50 лева за кутия.. не ми е по джоба. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Yunona » 18 Окт 2016, 13:55

Snejna написа:А от къде се намира добра кутия за обяд, с прегради? Само тези на Lunchbox ми харесват, но да ме извиняват 50 лева за кутия.. не ми е по джоба. :roll:


Ние имаме няколко, купувани са на промоция от интернет сайтове. Цените им са от 15 до 35 лв, като две от тях даже си имат термочанта (пази храната топла или студена).
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Snejna » 18 Окт 2016, 14:06

Yunona написа:
Snejna написа:А от къде се намира добра кутия за обяд, с прегради? Само тези на Lunchbox ми харесват, но да ме извиняват 50 лева за кутия.. не ми е по джоба. :roll:


Ние имаме няколко, купувани са на промоция от интернет сайтове. Цените им са от 15 до 35 лв, като две от тях даже си имат термочанта (пази храната топла или студена).

Може ли да споделиш от къде? Все си мисля, че в някоя тема беше показала, но нещо не мога да я намеря. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Yunona » 18 Окт 2016, 21:20

Snejna написа:Може ли да споделиш от къде? Все си мисля, че в някоя тема беше показала, но нещо не мога да я намеря. :roll:


Ето тук съм показала такава чанта с две кутии вътре: topic-t1304-30.html#p113885
Тя струваше 30 лв, на моите момичета чантите са в червено. Иначе основно съм ги купувала от промо кампании на Fashion Days и Vivre. Можеш да погледнеш и в Гама Елит. От там си купих силиконови сгъваеми кутии:
http://shop.gamaelit.bg/product/sgavaem ... ad-image-0
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Pipilota » 19 Окт 2016, 09:04

Нашата кутия си стои в раницата, ако трябва да им давам и по една чантичка ще ме изгонят от нас. :mrgreen: Но пък за сметка на това ги мятат из раницата. Най-голям проблем е като има зеленчуци и сандвич. :mrgreen: Търсих и аз такива силиконови, каквито показа Yunona, Но няма, явно вече не ги доставят. В Aliexpress има много яки и се замислям, цените са им над 20 лева на хубавите и се надявам да се надеждни и добри за ползване. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот red_eyes » 19 Окт 2016, 09:08

С кутия е идеалният начин да ядеш домашна храна на работата, а детето в училище. Сега има най-различни варианти и модели, не е чак такъв проблем да преминеш на такава система. Просто трябва организация и желание, нищо повече.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот dafinka » 19 Окт 2016, 10:33

Кутиите за храна са перфектният избор. Дори ми се струва задължително и препоръчително! :wink:
Дъщеря ми също ползва такива кутии и е много доволна. На запад децата само по този начин се хранят носят, защото там нямат столова или осигурени закуски.
А предимството детето да се храни по този начин е в това, че Вие можете всеки ден да подбирате какво да яде вашето дете. Ябълки, моркови, чушки, шоколад, баничка. Така ще контролирате консумацията на различните видове храни сладко , солено, витамини и т.н. И така детето ще яде разнообразна храна всеки ден, а вие ще сте спокойни какво яде детето ви. :wink: :grin: :grin:
dafinka
 
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Окт 2016, 09:32

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта