Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Юли 2017, 14:21

Все по-модерно става здравословното хранене и идеята да се храни човек добре. Мисля, че скоро това ще е още по-голяма мода и ще замени много от вредната храна. Тогава носенето на обяд в училище ще е нещо нормално и много готино.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Авг 2017, 11:14

Аз си мисля, че ако храната е достатъчно красива, атрактивна и поднесена добре, пък и отгоре на всичкото много вкусна, няма как да не се харесва на децата и да не я ядат с удоволствие. :) Аз изпращах на детето кутия, заедно с рисунка на любим анимационен герой. Тази година вече може да чете, затова ще включа и някакви забавни послания, за да се чувства специален и да се радва на всяко едно нещо, което получава за хапване. Така очаква с нетърпение да отвори кутията, за да види новата изненада в нея.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот kauda » 31 Авг 2017, 10:57

Ако родителите обръщат повече внимание на храненето на децата си те може и да не ядат гадости в училище. До 4 клас особено основно са по цял ден на училище, значи тези деца имат нужда от стабилно хапване. Тези, които са там до обяд, се нуждаят от една пълноценна закуска, която може да е в няколко хубави качествени сандвича, или друго. Ако децата спортуват и се занимават активно с някакъв спорт и имат съзнанието да се грижат за тялото си,могат да се дават като пример, дори. Зависи как им се представят нещата и те как ги възприемат.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Pipilota » 31 Авг 2017, 11:33

Съгласна съм, но за това нещо трябва от много рано да е обяснено на децата защо е изключително важо да се хранят пълноценно и да си носят вкусен обяд и да ядат не толкова привлекателните хамбургери и чипсове. трудно е обаче, но има и такива, които са си спортисти и се хранят здравословно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Malina » 01 Сеп 2017, 10:09

В момента е много модерно и да си различен, различията могат да дойдат и от това - да си носиш пълноценна храна. Но ако децата са научени, че това е много важно - храненето е най-важната част за това да живееш добре, те с удоволствие ще носят храната си в училище и дори ще зарибяват останалите да го правят. По-голям проблем са родителите, които не искат да се занимават и от по-малки още започват да им купуват готови закуски, как изведнъж те на 12 години да си кажат "може би трябва да си нося храна от къщи!"
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Клер » 22 Мар 2019, 12:05

Дъщеря ми отначало се противеше. Каквото и да казвах, все ме бойкотираше. Обаче като остана няколко пъти гладна, а и като видя една нейна приятелка да си носи храна, бързо "смени плочата" :lol: Сега сама си прави списък какво й се хапва и заедно приготвяме нещата. Много се гордея с това!
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта