Как премахвате следите от дезодоранти по дрехите?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как премахвате следите от дезодоранти по дрехите?

Мнениеот mimeto90 » 24 Мар 2015, 11:38

Преди време използвах само един и същ дезодорант против изпотяване, който ми оставяше някакви ужасни бели следи по тениските. От години не съм го използвала, но тези следи нямат изпиране от дрехите, по-видимата част са от вътрешната страна на дрехата, но на някои са и отвън.
Deodorant-Stains.jpg
Deodorant-Stains.jpg (57.53 KiB) Прегледано 2504 пъти
Пробвала съм с различни препарати като Вениш и прочее, но нищо не дава ефект. Не зная дали сами я плат е избелял само там или това са си още следите от дезодорантите, които са се напластявали с времето? :roll:

Много ми се иска да ги махна, тъй като от години не съм обличала тези дрехи, само заради следите от дезодорант, вече не го ползвам, затова ако мога да махна остатъците, ще мога да си ги нося спокойно без да се притеснявам, че ще оставя нови! :idea:
Какъв съвет ще ми дадете, има ли шанс да си премахна петната от дезодоранти по дрехите и как да стане това? :?:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как премахвате следите от дезодоранти по дрехите?

Мнениеот franky » 24 Мар 2015, 11:41

Не съм сигурна дали има нещо, което да е от помощ и аз съм търкала такива петна с какво ли не, но не става, чувам, че с оцет можело да се премахне, но вече изхвърлих изцапаните дрехи, :| така че няма с какво да пробвам
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как премахвате следите от дезодоранти по дрехите?

Мнениеот donni » 24 Мар 2015, 11:45

Става и със сода за хляб, прави се на кашичка с топла водичка, намазваш мястото и го оставяш за два три часа, след което пускаш блузката за пране, най-много на втория път трябва да даде резултат ;)
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как премахвате следите от дезодоранти по дрехите?

Мнениеот Rali_hr » 24 Мар 2015, 12:02

Никога не съм имала такива следи по дрехите. Обикновеното пране на дрехите не помага ли? :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как премахвате следите от дезодоранти по дрехите?

Мнениеот Elica » 24 Мар 2015, 16:57

И аз не знам как да ги махна тези петна под мишниците, много са неприятни.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как премахвате следите от дезодоранти по дрехите?

Мнениеот Lollipop » 24 Мар 2015, 17:54

Може би с нещо абразивно, ако се натъркат ще се махнат.. аз за щастие нямам такива дрехи, но сега се сещам, че преди вщрно имаше някакви подобни дездоранти, които оставяха много неприятни следи..
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как премахвате следите от дезодоранти по дрехите?

Мнениеот Lisica » 25 Мар 2015, 17:45

Много мразя такива следи да имам по дрехите, затова използвам само рол-он и с тях никога несъм имала проблем. Едно време на Рексона оставяха такива следи, сега дали е така?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как премахвате следите от дезодоранти по дрехите?

Мнениеот kalinka-kuku » 26 Мар 2015, 13:34

Нямам идея, с лимон или оцет няма ли да стане, то ще е пак вид омазняване, а те са истински борци с мазнината. :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как премахвате следите от дезодоранти по дрехите?

Мнениеот miron » 26 Мар 2015, 15:45

е, това е много гадно! :) Мисля, че няма спасение, много такива дрехи имам, от които не става нищо просто.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Как премахвате следите от дезодоранти по дрехите?

Мнениеот Rali_hr » 26 Мар 2015, 16:44

Lisica написа:Много мразя такива следи да имам по дрехите, затова използвам само рол-он и с тях никога несъм имала проблем. Едно време на Рексона оставяха такива следи, сега дали е така?

Да и аз предпочитам рол-он пък и май по-добре предпазват от изпотяване от тези дезодоранти :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron