Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот m0n4eto » 21 Май 2015, 11:24

на мен ми падна свода преди две години - болки в крака, подуване, доста дискомфорт. после си взех стелка и сега е ок, но ми е трудно да си намеря обувки, които да са удобни и на двата ми крака :|
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот gomez123 » 21 Май 2015, 16:28

m0n4eto написа:на мен ми падна свода преди две години - болки в крака, подуване, доста дискомфорт. после си взех стелка и сега е ок, но ми е трудно да си намеря обувки, които да са удобни и на двата ми крака :|

А какви стелки си взе, усещам, че и при мен не вървят добре нещата, но не зная къде да отида и какви стелки да си взема :roll:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот S_Milenska » 25 Май 2015, 12:13

gomez123 написа:
m0n4eto написа:на мен ми падна свода преди две години - болки в крака, подуване, доста дискомфорт. после си взех стелка и сега е ок, но ми е трудно да си намеря обувки, които да са удобни и на двата ми крака :|

А какви стелки си взе, усещам, че и при мен не вървят добре нещата, но не зная къде да отида и какви стелки да си взема :roll:

ако имаш проблеми потърси специалист, ортопед ще ти свърши работа и ще ти препоръча какви обувки да търсиш, ако има нужда от специализиран магазин.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот Rali_hr » 25 Май 2015, 12:18

Ходи боса колкото можеш повече, без чехли, без чорапи а по бос крак!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот kauda » 24 Юли 2015, 16:15

Ако имате някакво съмнение трябва да ви прегледа ортопед, в повечето случаи се лекува лесно с правилните подметки и упражнения. Не е толкова страшно, ако се вземат мерки навреме, проблемът може да се излекува бързо дори! Ходенето на бос крак е подходящо и за малки деца, за да изградят най-правилно стъпалото си.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Юли 2015, 17:02

И аз си мисля, че ходенето на бос крак е най-доброто решение! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот rose_92 » 24 Юли 2015, 17:26

Аз имам плоско стъпало от малка, което според мен е наследствено от баба ми и баща ми, но никога не съм предприемала никакви мерки, а вече съм на 23 години. Освен да си взема ортопедични стелки, не виждан какво друго мога да направя. Плоскостъпието според мен не се лекува, а си е за цял живот и сигурно се влошава като не се вземат мерки..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот nadqta » 27 Юли 2015, 15:21

rose_92 написа:Аз имам плоско стъпало от малка, което според мен е наследствено от баба ми и баща ми, но никога не съм предприемала никакви мерки, а вече съм на 23 години. Освен да си взема ортопедични стелки, не виждан какво друго мога да направя. Плоскостъпието според мен не се лекува, а си е за цял живот и сигурно се влошава като не се вземат мерки..

Именно, за да не се влошава, тъй като след това може да ти направи големи поразии с цялото тяло, всичко тръгва от там и стойката ти може да се промени и съответните болежки да се появят!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот kauda » 03 Авг 2015, 17:22

Наистина е важно да обърнеш внимание, моя приятелка имаше проблеми и така и не обърна внимание докато не стана много сериозно и дори леко и се изкриви стъпалото, сега ходи със специални стелки и прави някакви упражнения за стойката.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот Pipilota » 03 Авг 2015, 19:50

m0n4eto написа:на мен ми падна свода преди две години - болки в крака, подуване, доста дискомфорт. после си взех стелка и сега е ок, но ми е трудно да си намеря обувки, които да са удобни и на двата ми крака :|

Стелката не може ли да се използва на проблемния крак?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта