Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот Lilly_milly » 24 Мар 2015, 12:52

Имам чувство, че едни от последните обувки, които си купих започнаха да ми правят проблеми и сякаш ми се получи плоскостъпие от тях, което не зная дали няма да продължи да се задълбочава, ако не направя нещо по въпроса!

Не зная дали имам нужда от такива стелки, с които да се предпазя от плоскостъпие
Foot-Orthotics.jpg
Foot-Orthotics.jpg (10.2 KiB) Прегледано 4328 пъти
или пък да коригирам, ако вече е започнал да спада свода ми :?: :!: И се притеснявам, че няма как да разбера :roll: Виждала съм да се продават в магазините за обувки едни стелки от бамбук, които уж се водят от ортопедичните, но не им вярвам много :roll:

Как смятате, че има начин да се предпазим от плоскостъпие и какво да направим, ако вече е започнало да се случва? Трябва ли да отидем на лекар за това, а ортопед ли би трябвало да ни помогне за този проблем :roll:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот Ginger » 24 Мар 2015, 12:55

Опитай да ходиш боса по неравности, колкото е възможно повече! Има и някакви упражнения, но за да не се задълбочи, по-добре отиди при личната си, тя да ти даде направление за какъвто лекар е подходящо, докато не си започнала с болките в кръста и гърба :idea:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот qwerryyy » 24 Мар 2015, 13:09

Е ти ме разби направо, не знаех, че може да се образува плоскостъпие с времето, мислих, че ствола на крака се изгражда още като деца и не се променя с времето, не мисля, че някакви обувки биха изменили стъпалото чак толкова. :shock:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот Mamacita » 24 Мар 2015, 13:12

Добре е да отидеш на място, където ще могат да ти изработят стелки по крака ти, понеже зная, че и такава услуга се предлага, което смятам е най-доброто решение :idea: :)
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот S_Milenska » 24 Мар 2015, 13:49

Mamacita написа:Добре е да отидеш на място, където ще могат да ти изработят стелки по крака ти, понеже зная, че и такава услуга се предлага, което смятам е най-доброто решение :idea: :)

Възможно ли е да се направи така, но все си мисля, че най-добре е да минеш през преглед при специалист най-напред :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот Elica » 24 Мар 2015, 16:53

Когато ходим боси изграждаме най-добрия свод на табаните ни, тези обувки май доста вреди носят, макар че не искаме да си го признаем ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот Локумът » 24 Мар 2015, 18:22

не съм чул досега някой да е успял да се излекува от дюстабан! о.О :shock:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот qwerryyy » 25 Мар 2015, 14:02

Elica написа:Когато ходим боси изграждаме най-добрия свод на табаните ни, тези обувки май доста вреди носят, макар че не искаме да си го признаем ;)

И на мен ми се струва, че е вродено, не съм мислила, че обувки могат да деформират свода ми, вече взех да се замислям за всяко неудобство в краката ми :shock:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот kauda » 25 Мар 2015, 14:28

Удобни обувки и от време на време ходете боси, ходенето на бос крак е едно от най-важните, за да имате хубав свод и правилно формиран крак :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот Pipilota » 19 Май 2015, 10:46

kauda написа:Удобни обувки и от време на време ходете боси, ходенето на бос крак е едно от най-важните, за да имате хубав свод и правилно формиран крак :)

Да, между другото много родители смятат, че децата им трябва да се обуват с обувки със свод, за да имат правилно стъпало, но това не е истина, стъпалото се изгражда на бос крак!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron