Любимите ни рецепти с тиквички!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот Malina » 21 Апр 2017, 15:42

Такива рулца подобни съм правила, с извара, кашкавал, майонеза, шунка, гриловани тиквички и се слага пълнежа и се навиват и се хапват така или се запичат с малко кашкавал отгоре.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот Yunona » 22 Апр 2017, 18:24

Снощи направих много вкусна фритата с тиквички.
Две тиквички, настъргани на едро ренде, посолени, оставени да си пуснат водата и изстискани добре, се смесват с нарязан зелен лук, зелен чесън, сух риган и босилек, 6 яйца, 150 г бяло сирене и 80-100 г жълто сирене (гауда, ементал, чедър или кашкавал). Може да си оставим от жълтото сирене за наръсване отгоре към края на печенето. Добавя се и малко прясно мляко (аз слагам кисело). Разбърква се и се пече в намаслена тавичка на 200 гр. с вентилатор. Сервира се със зелена салата или просто с нарязани домати. Прекрасна лека вечеря :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот renetka » 24 Апр 2017, 12:33

Notification написа:И аз много обичам тиквички. ще ви кажа нещо много любимо, което на много хора убягва, а си го поръчат по заведенията.
Хрупкави тиквички
Нарязвате желаното количество тиквички на много тънко и на дължина, най-добре с белачка. Слагат се за 30 минути в купа с много студена вода с добавени няколко кубчета лед.След това се изваждат от там и се изцеждат. "Панират" се само в царевично брашно (Не се слага сол!!!!!!!!!!!!). Пържат се до златисто и се оставят върху кухненска хартия да се отцедят и се прехвърлят в друг съд. Много вкусни и хрупкави, точно като по заведенията. :utensils:


направо ми потекоха лигите. толкова обичам леле
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот Jully » 27 Апр 2017, 12:29

На мен такива тиквички не ми харесват, които са толкова тънко нарязани, сякаш и вътре прегарят. Повече ми харесват, ако отвън за хрупкави, а вътре меки, но това трудно се постига.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот renetka » 02 Май 2017, 15:20

Jully написа:На мен такива тиквички не ми харесват, които са толкова тънко нарязани, сякаш и вътре прегарят. Повече ми харесват, ако отвън за хрупкави, а вътре меки, но това трудно се постига.


а знаеш ли някаква специална рецепта. отвън да са хрупкави, а вътре меки?
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот Snejna » 02 Май 2017, 16:20

За да станат хрупкави и в същото време меки, трябва да се ядат веднага, а не да се оставят и да се накисват..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот maia the bee » 02 Ное 2018, 10:49

Имам една любима, която на пръв поглед изглежда трудоемка, но всъщност няма нищо страшно :lol: Нещо различно, но и мнооого вкусно!

Руло от тиквички с плънка от крема сирене и копър

2 средни тиквички
3 яйца
1 пакетче крема сирене
пресен копър
сол
1 с.л. зехтин

Приготвяне:

Измийте и обелете тиквичките. Настържете ги на финото ренде. Посолете ги и ги оставете за 10 минути да починат.
През това време разбийте яйцата с ½ пакетче крема сирене, ситно нарязан копър и малко сол. Отцедете тиквичките от водата, която са пуснали и ги прибавете към яйцата. Разбъркайте всичко.
Може да използвате правоъгълна или кръгла тавичка. Размерът е около 33 см. На дъното на тавичката сложете хартия за печене и намажете със зехтин. Изсипете сместа и печете в предварително загрята фурна на 200 градуса за 30-40 минути.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот blaze » 06 Ное 2018, 14:47

Обожавам огретен от тиквички, с купичка кисело мляко за гарнитура. Ммм :razz:
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот sky_100 » 06 Ное 2018, 16:09

За един семеен празник търсих наскоро нещо с тиквички, защото исках по-леки храни.
Намерих една рецепта за:

Мини пици от тиквички

1 с.л. мазнина
3 тиквички, нарязани на филийки с дебелина около 0.5 см
сол и черен пипер на вкус
1/3 чаша сос за мариноване
1/2 чаша ситно настъргана моцарела
1/4 чаша ситно нарязан колбас


Приготвяне:

Загрейте предварително фурната. В тиган загрейте зехтина, добавете на няколко пъти нарязаните шайби тиквички и ги запържете леко до златисто, за около 1-2 минути. Подправете със сол и черен пипер на вкус. След това наредете шайбите върху хартия за печене. Намажете всяка шайба със соса за мариноване, поръсете с моцарела и настърган колбас. Печете във фурната само докато се разтопи сиренето, около 1-2 минути.

Много е простичко, а е ефектно и вкусно.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот Алиса_В » 06 Ное 2018, 17:09

Ейц, това последното е доста интригуващо!
Ще го спретна някой път на гаджето.
Аз знам само за пържените тиквички с кисело мляко, спомен от детството :razz:
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта