Любимите ни рецепти с тиквички!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Сеп 2015, 12:19

Аз съм пристрастена към тиквичките честно да си призная, ям ги редовно и цяло лято мога да изкарам само на тиквички, последната ми страст са рулца от тиквички пълнени със сирене и яйце , отгоре с настъргано кашкавалче :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Сеп 2015, 13:36

rabotnata pchela написа:Аз съм пристрастена към тиквичките честно да си призная, ям ги редовно и цяло лято мога да изкарам само на тиквички, последната ми страст са рулца от тиквички пълнени със сирене и яйце , отгоре с настъргано кашкавалче :)

Аз също ги обичам, но у дома се ядат само пържени, така и не можах да ги науча да ги ядат по друг начин, а според мен тивкичките са страхотни и имат опции за огромно разнообразие в готвенето си. :)
Дори има и сладкиши с тиквички, не съм го пробвала, но ако сте любопитни ще ви дам рецепта. ;)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот Lili_pili » 04 Сеп 2015, 13:55

Ваня Стойчева написа:
rabotnata pchela написа:Аз съм пристрастена към тиквичките честно да си призная, ям ги редовно и цяло лято мога да изкарам само на тиквички, последната ми страст са рулца от тиквички пълнени със сирене и яйце , отгоре с настъргано кашкавалче :)

Аз също ги обичам, но у дома се ядат само пържени, така и не можах да ги науча да ги ядат по друг начин, а според мен тивкичките са страхотни и имат опции за огромно разнообразие в готвенето си. :)
Дори има и сладкиши с тиквички, не съм го пробвала, но ако сте любопитни ще ви дам рецепта. ;)

Нормално, Ванче, пържени са най-вкусни и аз само така ги ям! :)Макар че и много ги обичам на кюфтенца ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот Alexandrina » 04 Сеп 2015, 14:17

силно препоръчвам изпробвана от мен рецепта. пюре от тиквички- сваряме ме ги и с пасатора ги разбиваме с малко майонеза и кисело мляко плюс чесън. става страшно мезе. ;)
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот kauda » 04 Сеп 2015, 14:18

Уикенда сиприготвих страхотна пица с тиквички и моцарела! :) Тестото е стандартно (купих готово), а отгоре се намазва с доматен сос, моцарела тиквичките нарязани съвсем на тънко и на 2 места се прави дупка в тестото там се чукват по едно яйце. :) пече се около 30 минути, става невероятна!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот kauda » 04 Сеп 2015, 14:19

Alexandrina написа:силно препоръчвам изпробвана от мен рецепта. пюре от тиквички- сваряме ме ги и с пасатора ги разбиваме с малко майонеза и кисело мляко плюс чесън. става страшно мезе. ;)

Това звучи супер, аз много обичам тиквички, но за това не съм се сетила, може би малко картоф ще му стои добре да уплътни вкуса? :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот kalinka-kuku » 04 Сеп 2015, 14:52

Alexandrina написа:силно препоръчвам изпробвана от мен рецепта. пюре от тиквички- сваряме ме ги и с пасатора ги разбиваме с малко майонеза и кисело мляко плюс чесън. става страшно мезе. ;)

Не стават ли много лигави тиквичките? :roll:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Сеп 2015, 14:42

На мен ми звучи супер, представям си и да има малко сусам вътре мммъ! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот silver933 » 06 Окт 2015, 09:37

Сега имам една куп тиквички, които се чудя как да изям по възможно най-вкусния начин, за да сложа край на сезона на тиквичките ;(
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот Anka » 08 Окт 2015, 12:55

silver933 написа:Сега имам една куп тиквички, които се чудя как да изям по възможно най-вкусния начин, за да сложа край на сезона на тиквичките ;(

и аз ги обичам, най-вече на кюфтенца ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта