Любимите ни рецепти с тиквички!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот miron » 03 Фев 2016, 12:26

Много ми се ядат вече тея летни манджи, които не сме яли от толкова много време. :mrgreen:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот klara » 05 Фев 2016, 10:15

kauda написа:
klara написа:Аз ги разрязвам на две по дължина и ги издълбавам. Пълня ги със смес от сирене, сладка царевица, копър, черен пипер, 1-2 с.л. кисело мляко и ги запичам. Вкусотия! :grin:

Не ги ли печеш преди да ги напълниш, така трябва да остават сурови, а на плънката ѝ трябват 15 минути да се сготви.


Не, наливам им вода, а плънката няма какво да се готви :grin:
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот Rali_hr » 05 Фев 2016, 11:36

klara написа:
kauda написа:
klara написа:Аз ги разрязвам на две по дължина и ги издълбавам. Пълня ги със смес от сирене, сладка царевица, копър, черен пипер, 1-2 с.л. кисело мляко и ги запичам. Вкусотия! :grin:

Не ги ли печеш преди да ги напълниш, така трябва да остават сурови, а на плънката ѝ трябват 15 минути да се сготви.


Не, наливам им вода, а плънката няма какво да се готви :grin:

лелеее, те с вода стават още по-воднисти... Пробвай другия път вместо да ги напомпваш с вода да ги запечеш само тиквичките, докато те самите пуснат водата си и след това ги напълни. Ще ти харесат повече със сигурност :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот penelopa » 08 Фев 2016, 10:17

Майка ми прави много хубава постна мусака с тиквички! Хубавото е, че в подобни рецепти можеш да сложиш каквото душа ти иска :grin:
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот analizatorka » 19 Фев 2016, 13:35

Моите хора не ядат тиквички и не върви да ги приготвям само за мен, а толкова ги обичам! :sad:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот kalinka-kuku » 22 Мар 2016, 14:30

analizatorka написа:Моите хора не ядат тиквички и не върви да ги приготвям само за мен, а толкова ги обичам! :sad:

И у нас мъжът ми не ги яде, но пък аз толкоав ги обичам, че изобщо не се съобразявам с неговите мнения и желания, правя си само за мен, не мога да се лиша от толкова полезна и вкусна храна :Р
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот irka » 23 Мар 2016, 11:52

marsu написа:
analizatorka написа:Моите хора не ядат тиквички и не върви да ги приготвям само за мен, а толкова ги обичам! :sad:

И у нас мъжът ми не ги яде, но пък аз толкоав ги обичам, че изобщо не се съобразявам с неговите мнения и желания, правя си само за мен, не мога да се лиша от толкова полезна и вкусна храна :Р

Точно така, не е нужно да наготвиш цял казан, толкова само, колкото да си начешеш крастата за две-три хапвания :grin: .
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот Elica » 18 Апр 2016, 16:49

Те май повечето мъже предпочитат да е "расло на кокал" :lol:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот Lollipop » 20 Апр 2016, 10:53

Elica написа:Те май повечето мъже предпочитат да е "расло на кокал" :lol:

Разбира се! :) за мъжете това сякаш е въпрос на чест да си хапват повече месо. А тиквичките.. не се сещам за мъж, който ги обича, или поне да ги харесва малко в друг вариант, освен пържени! :mad: Скучни хора са мъжете..
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Любимите ни рецепти с тиквички!

Мнениеот fairy » 20 Апр 2016, 11:23

Lollipop написа:
Elica написа:Те май повечето мъже предпочитат да е "расло на кокал" :lol:

Разбира се! :) за мъжете това сякаш е въпрос на чест да си хапват повече месо. А тиквичките.. не се сещам за мъж, който ги обича, или поне да ги харесва малко в друг вариант, освен пържени! :mad: Скучни хора са мъжете..


А, веднага те опровергавам :lol: ! Има мъже, които ги ядат във всякакви форми и приготвени по всякакъв начин :wink: . Изобщо некапризните мъже, които ядат кавото им поднесеш са рядкост вече, но истинска благодат :grin: .
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта