Джинджимания в кухнята - рецепти с любимия ни джинджифил!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Джинджимания в кухнята - рецепти с любимия ни джинджифил!

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Мар 2015, 14:09

Май във форума всички страдаме от джинджимания, затова ето я и новата ни тема за джинджифилът в кухнята - далеч от отслабването и напуканите пети! :) Тук ще говорим за такива неща:

ginger-cookies-4b.jpg
ginger-cookies-4b.jpg (53.68 KiB) Прегледано 2776 пъти

Това са толкова известни сладки с джинджифил, които никой от нас не е пробвал май! :lol: Това обаче не ни спира да си развием джинджиманията в кухнята, като съберем рецепти с любимия ни джинждифил и с времето пробваме всяка една рецепта. :))
Аз лично съм заинтересована за рецепти за по-основно хапване, да речем с ориз, може би в спагети или друго! :) Събирайте проверени и непроверени рецепти за любимия ни джинджифил, за да си обогарим джинджиманията! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Джинджимания в кухнята - рецепти с любимия ни джинджифил!

Мнениеот kalinka-kuku » 24 Мар 2015, 14:43

Аз започнах да си слагам джинджифил почти във всичко. Сега последно си сготвих боб и вътре, вместо люти чушки сложих настърган джинджифил, беше супер просто! :mrgreen:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Джинджимания в кухнята - рецепти с любимия ни джинджифил!

Мнениеот dinkog » 24 Мар 2015, 15:13

И ние напоследък започнахме да използваме джинджифил в готвенето, много харесвам месо с лук, подправки и джинджифил :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Джинджимания в кухнята - рецепти с любимия ни джинджифил!

Мнениеот miron » 24 Мар 2015, 15:38

Някои любители на джинджифила дали си го хапват само него? Ходих на гости на приятели в северна Германия и те толкова са луднали на тема здравословно хранене, та ме отровиха с ястия с обилното количество джинджифил в тях, люти ама не се ядат!
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Джинджимания в кухнята - рецепти с любимия ни джинджифил!

Мнениеот Elica » 24 Мар 2015, 16:37

Когато правя супа винаги си слагам малко настърган джинджифил, не променя вкуса, но леко го подлютява и става супер просто :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Джинджимания в кухнята - рецепти с любимия ни джинджифил!

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Мар 2015, 17:44

Джинджифила е подправка, която може да се използва по всякакъв начин, като внимавате д пропорциите, за да не ви стане прекалено люта манджата :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Джинджимания в кухнята - рецепти с любимия ни джинджифил!

Мнениеот renetka » 25 Мар 2015, 11:53

Запис! :)
Знам, че много отива на телешко!
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Джинджимания в кухнята - рецепти с любимия ни джинджифил!

Мнениеот Anka » 25 Мар 2015, 13:15

Сега този джинджифил на прах, който пия ми прилича малко като на ... снакс вкуса и се замислих, че на някакви гризки ще му отива много!!! А със сигурност ще са по-здравословни отколкото тези от магазина. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Джинджимания в кухнята - рецепти с любимия ни джинджифил!

Мнениеот Malina » 25 Мар 2015, 13:42

Anka написа:Сега този джинджифил на прах, който пия ми прилича малко като на ... снакс вкуса и се замислих, че на някакви гризки ще му отива много!!! А със сигурност ще са по-здравословни отколкото тези от магазина. :)
:shock: Интересно, не съм усетила този вкус, когато си пия джинджифил на чай, но за винаги си правя от резени. Иначе снощи хапнах едни спагети, с много зеленчуци и бях настъргала вътре джинджифил, стана убийствено! :) Побългарени-китайски спагети!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Джинджимания в кухнята - рецепти с любимия ни джинджифил!

Мнениеот qwerryyy » 25 Мар 2015, 13:56

Ще ми се и аз да пробвам нещо такова, но не знам какво би могло да излезе! Хич не си падам по новите вкусове, а джинджифила май е доста особен..
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта