За и Против кърменето на обществени места

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

За и Против кърменето на обществени места

Мнениеот Mon_ton » 24 Мар 2015, 16:03

Със сигурност сте чули историята от последните дни - жена ще съди мол, защото е кърмила в коридорите, а не на обособеното място! :shock: Не знам за вас, но на мен тази гледка нито ми е грозна, нито ме смущава:

breastfeeding_2371455b.jpg
breastfeeding_2371455b.jpg (32.9 KiB) Прегледано 2418 пъти

Нима има нещо грозно и срамно в това да кърмиш бебето си? :shock: Как може да е проблем, ако това се случва на обществени места? Съвсем в реда на нещата е това и съвсем нормално според мен, скоро ми предстои раждане и ми се иска да кърмя детето си, но това означава ли, че трябва да съм затворник, да стоя само вкъщи, за да не бъда хокана от хората около мен? :?: Вие какво мислите по въпроса, за или против сте кърменето на обществени места? :idea:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За и Против кърменето на обществени места

Мнениеот Elica » 24 Мар 2015, 16:34

На мен ми е много странно честно да си призная, но не бих казала, че ми пречи. По-скоро ми е странно, ако се прави показно. Миналата година в социалното видях едни ромки, които демонстративно мятаха гърди насам натам, за да си хранят децата, е кое там е по-различното от мола? Но на тях никой не им направи забележка!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: За и Против кърменето на обществени места

Мнениеот silver933 » 24 Мар 2015, 17:35

На кой може да му пречи кърменето, много сме смотани с извинение. Какво толкова като е кърмила в мола жената, голяма работа! :shock: Това, че ние сме превърнали жените в сексуални обекти и мислим само за гърдите им не са виновни те, бебето е искало да яде, голяма работа! Чак се нервирам, представям си някой идиот да направи забележка на жена ми, че кърми, след като голяма част от жените ходят като уличници и им се виждат всичките "записки" .. :evil:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: За и Против кърменето на обществени места

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Мар 2015, 17:42

Изненадана съм, че липсва до толкова толерантност в България, какво толкова, като е решила да накърми детето си? Да можела е жената да отиде в специалните стаи, направени с тази цел, където да се усамотят и да се хранят спокойно, но ако е в парка какво трябва да направи? Да търчи с количката и да се крие?! Та сякаш е по-нормално да видиш младежи да се натискат по пейките и да правят всичко, за което родителите ни се червят като се спомене, но е лошо да се кърми! Е какъв е този сбъркан морал?! :shock: :shock: :shock:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: За и Против кърменето на обществени места

Мнениеот Lili_pili » 24 Мар 2015, 18:13

Е не е нормално седнала там и си показала гърдите, айде моля ви се, има къде да го храни, може ли в мола всички ли са длъжни да ѝ гледат голотиите! може да се прибира у тях и да си го храни, какво е това, то всеки ако почне да прави каквото му дойде на акъла каква лудница ще стане според вас!? :roll:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: За и Против кърменето на обществени места

Мнениеот Elica » 26 Мар 2015, 13:57

Ваня Стойчева написа:Изненадана съм, че липсва до толкова толерантност в България, какво толкова, като е решила да накърми детето си? Да можела е жената да отиде в специалните стаи, направени с тази цел, където да се усамотят и да се хранят спокойно, но ако е в парка какво трябва да направи? Да търчи с количката и да се крие?! Та сякаш е по-нормално да видиш младежи да се натискат по пейките и да правят всичко, за което родителите ни се червят като се спомене, но е лошо да се кърми! Е какъв е този сбъркан морал?! :shock: :shock: :shock:

Така е, но не може от една страна да се снимаш полугола и да криеш зърната си, от друга страна демонстративно да ги вадиш между стотици хора. Да не изпадаме и в двете крайности. Не одобрявам, макар че до някъде го разбирам. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: За и Против кърменето на обществени места

Мнениеот Lisica » 26 Мар 2015, 16:25

Аз съм против разбира се, не мога да си представя как ще почнат да кърмят по улиците, майките сякаш нямат грам срам, може ли да си показват така гърдите то е грозно :!: :!: :!: :!:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: За и Против кърменето на обществени места

Мнениеот Rali_hr » 26 Мар 2015, 16:52

Трябва да може да се кърми навсякъде и за щастие за това все повече се говори, защото ако можеш да извадиш шишето и да нахраниш бебето в парка, то би следвало да можеш и да го накърмиш!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: За и Против кърменето на обществени места

Мнениеот Andrey » 26 Мар 2015, 17:21

Аз подкрепям идеята, колкото повече гърди се виждат независимо с каква цел - толкова по-добре! :)))
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: За и Против кърменето на обществени места

Мнениеот Lollipop » 27 Мар 2015, 11:41

Демонстративното кърмене виж аз съм номер едно ми идва в повече, но ако го правиш спокойно и дискретно не би ми пречило :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта