Възможно ли е да чистим алуминиевите щори лесно, кажете как?!

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Възможно ли е да чистим алуминиевите щори лесно, кажете как?!

Мнениеот MollyDolly » 24 Мар 2015, 16:39

На всички прозорци в апартамента имаме алуминиеви щори, но не съм помисляла и грам как се чистят, когато ги слагахме и сега само си патя!

Не зная дали е възможно това да се случи без ужасните усилия, които по принцип полагам :!: Понеже са твърде големи, а банята ни - твърде малка, не мога да вкарам алуминиевите щори вътре и да ги измия!
104.jpg
104.jpg (22.41 KiB) Прегледано 9643 пъти
От друга страна ако ги бърша, така както са закачени това отнема часове, тъй като трябва да ги избърша и от двете страни, а както знаете се застъпват и това право доста трудна операцията :evil:

Не зная дали има лесен начин за чистене на алуминиеви щори, но за толкова години не съм открила такъв! Ще се радвам да ми споделите някакъв лесен начин, с който да можем да ги почистим бързо, въпреки че зимата стоят събрани щорите и въобще не ги сваляме, то напролет ужасно прашни :( :(
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Възможно ли е да чистим алуминиевите щори лесно, кажете как?!

Мнениеот Loreyn » 24 Мар 2015, 16:51

Забелязвам, че когато се чистят веднъж на два месеца, да кажем доста по-лесно става, обикновено пръскам на парцала, с който чистя от препарата за прозорци и така ги избърсвам, не е много трудоемко, понеже този прах като полепне здраво до есенното или пролетното почистване е някакъв кошмар!
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Възможно ли е да чистим алуминиевите щори лесно, кажете как?!

Мнениеот penny » 24 Мар 2015, 16:54

Аз пък си взех една бърсалка за под, която ползвам само за щорите и си разтварям препарат в кофата, свалям щорите, минавам по тях и от двете страни и готово! Не, че е много лесно, ама пак в по-бързия вариант от това да ги бърша една по една :idea:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Възможно ли е да чистим алуминиевите щори лесно, кажете как?!

Мнениеот silver933 » 24 Мар 2015, 17:32

Сваляш ги и ги миеш с душа в банята най-лесното, ние така правим, после подсушаваш и ги закачаш на ново ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Възможно ли е да чистим алуминиевите щори лесно, кажете как?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Мар 2015, 17:43

Пробвай да ги свалиш поне по средата на стаята и ги избърши на пода, така и лесно ще се обръщат, иначе не мога да си представя какво катерене ще е, за да ги избършеш!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Възможно ли е да чистим алуминиевите щори лесно, кажете как?!

Мнениеот Lili_pili » 24 Мар 2015, 18:13

Аз ги бърша веднъж в месеца, а всяка седмица ги минавам с прахосмукачката ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Възможно ли е да чистим алуминиевите щори лесно, кажете как?!

Мнениеот Mon_ton » 25 Мар 2015, 17:53

МНого мразя да ги мия, затова си намериш идеалното решение - в коша и си купихме пердета, които лесно се перат ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Възможно ли е да чистим алуминиевите щори лесно, кажете как?!

Мнениеот Slavena » 25 Мар 2015, 17:56

Махнете ги тези щори, толкова са грозни, прилича на лекарски кабинет така, а ако и мирише така ще е направо картинка ;) Пердетата са най-хубавото решение, особено такива на цветя ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Възможно ли е да чистим алуминиевите щори лесно, кажете как?!

Мнениеот kalinka-kuku » 26 Мар 2015, 13:34

silver933 написа:Сваляш ги и ги миеш с душа в банята най-лесното, ние така правим, после подсушаваш и ги закачаш на ново ;)

Да и на мен така ми е най-лесно, но представи си големите щори в малката бяна. :) А на село майка ми много хитро постъпва, сваля щорите и ги мие директно с маркуча на двора :)) Все неприложими неща в апартамент.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Възможно ли е да чистим алуминиевите щори лесно, кажете как?!

Мнениеот Anka » 26 Мар 2015, 15:05

Как ги мразя тези щори не е истина просто, много мръсни и гаднии и прилича домът ти на офис много е неприятно и това досадно чистене, на щора по щора..
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта