Усещате ли стремежът за успех да влияе на здравето ви?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Усещате ли стремежът за успех да влияе на здравето ви?

Мнениеот Anka » 25 Мар 2015, 13:25

От скоро имам желание да се развивам в работата си, обаче започнах да усещам, че ми става все по-зле здравословно. Чувствам се изморена, изнервена, дъхът ми е лош, появиха ми се болки в корема. :( Не съм мислила, че желанието за това

fff.jpg
fff.jpg (20.03 KiB) Прегледано 1215 пъти

може да ми изиграе толкова сериозна шега и да си влоша така здравето! :x
Ако някой ми беше казал, че стремежът за успех може да влияе на здравето ми, никога не бих повярвала, но когато го усещам върху себе си се чудя дали проблемът е само в главата ми или е реален. :!:
Вие намирате ли разлика в здравословното си състояние, когато сте по-напрегнати в работата си или не ви се е случвало и най-важното е как се справяте? Дали това е само в моята глава, или и вие усещате, че стремежът за успех влиея на здравето ви? :?:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Усещате ли стремежът за успех да влияе на здравето ви?

Мнениеот Malina » 25 Мар 2015, 13:29

Може би без да се усещаш си променила и начина си на живот, дали спиш достатъчно, храниш ли се правилно или все на крак, пиеш ли достатъчно вода, спиш ли? :roll: Това са все неща, които могат да ти докарат неприятни усещания.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Усещате ли стремежът за успех да влияе на здравето ви?

Мнениеот nadqta » 25 Мар 2015, 13:32

Точно на здравето е логично да влияе, т.е. колкото по-високо в йерархията си, толкова повече задължения и отговорности имаш, съответно няма как да си по-отпочинал, колкото и щастлив да се чувстваш от факта, че си по-високо, а самият път до горе е трънлив, абсолютно винаги!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Усещате ли стремежът за успех да влияе на здравето ви?

Мнениеот kauda » 25 Мар 2015, 14:07

Мисля, че съвсем логично се появява това - а именно, сигурна съм, че сега не ти остава време нито за сън, а и отговорностите и притесненията ти са повече всеки ден. Замисли се дали искаш да бързаш толкова в изкачването на тази стълба или е по-добре да забавиш темпото в името на комфорта си :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Усещате ли стремежът за успех да влияе на здравето ви?

Мнениеот Rali_hr » 25 Мар 2015, 14:35

Може би е добре да забавиш темпото, защото така влияеш зле не на някой друг, а на самата себе си. Здравето ти не е ли по-важно от това, какъв успех ще постигнеш за най-кратък срок?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Усещате ли стремежът за успех да влияе на здравето ви?

Мнениеот Ваня Стойчева » 25 Мар 2015, 15:00

Съпругът ми е така, когато има важни срещи исе подготвя и от това зависи някакъв вид изкачване в работата е болен няколко седмици. То са проблеми със съня, с корема, с нервите, поти се повече. Явно това е просто стрес, който се отразява така и троши здравето.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Усещате ли стремежът за успех да влияе на здравето ви?

Мнениеот kalinka-kuku » 25 Мар 2015, 16:11

Никога не ми я влияело на здравето, мисля че повече си въобразяваш а и ако психически си решила, че правиш големия героизъм то със сигурност това ще ти подейства отрицателно, карай го по-спокойно :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Усещате ли стремежът за успех да влияе на здравето ви?

Мнениеот Локумът » 25 Мар 2015, 17:26

Не усещам, аз съм упорита и не се давам това да ми дава отражение в личното здраве и удоволствие, гледам да не ги смесвам - работата и личния живот и нервите да си ги нося у нас и се чувствам супер.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Усещате ли стремежът за успех да влияе на здравето ви?

Мнениеот Slavena » 25 Мар 2015, 18:00

Винаги има и лесен начин да се издигнеш в някоя работа, нали? :)) :oops:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Усещате ли стремежът за успех да влияе на здравето ви?

Мнениеот silver933 » 27 Мар 2015, 13:16

Има лесен начин, но защо да е по лесния начин, като обикновено той е много "евтин" от към морална гледна точка, пък за младо момиче като Анка това хич не е опция.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта